Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos vyriausybė malšina paniką

Paskutiniais duomenimis, Rusijos rublis pradėjo šiek tiek kilti. Doleris dabar kainuoja beveik 68 rublius, euras – 85. Antradienį Rusijos nacionalinė valiuta buvo pasiekusi naujausių laikų žemumas, kai euras kainavo šiek tiek per šimtą rublių.
Rublio kursas euro atžvilgiu
Rublio kursas euro atžvilgiu / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Pasak analitikų, daugiausia įtakos valiutos nuosmukiui turi smunkančios naftos kainos ir šalį toliau silpninančios Vakarų sankcijos. Viena Rusijos visuomeninė organizacija siūlo svarstyti galimybę verslui pereiti prie atsiskaitymų doleriais, nes dėl rublio kurso svyravimo įmonės patiria didžiulius nuostolius ir ilgai taip dirbti negalės.

Viena Rusijos visuomeninė organizacija siūlo svarstyti galimybę verslui pereiti prie atsiskaitymų doleriais.

Rusijoje įvesti atsiskaitymus doleriais yra neįmanoma pagal įstatymus, tačiau svarstoma peržiūrėti galimybę leisti verslui atsiskaityti doleriais, kurių kursą nustatytų Rusijos centrinis bankas.

Po antradienį vakare sušaukto skubaus pasitarimo, Rusijos ekonomikos ministras pareiškė, kad valdžia neplanuoja imtis griežtų kapitalo kontrolės priemonių, siekiant apriboti užsienio valiutos pirkimus. Ministras teigia, kad žadama imtis kitų veiksmų, kurie padėtų užtikrinti paklausos ir pasiūlos pusiausvyrą valiutų rinkoje.

„Kalbame apie kurso stabilizavimą. Manome, kad kursas neatitinka pamatinių makroekonominių aplinkybių. Matyti, kaip jis skiriasi ir nuo naftos kainų, todėl jį lemia tiesiog rinkos dalyvių skaičiavimai ir lūkesčiai“, – sako Rusijos ekonomikos ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius