-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 10 01 /11:17

Seimas priėmė prieštaringai vertinamas Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas

Seimas dvigubai – nuo 100 tūkst. litų iki 200 tūkst. litų padidino mažos vertės viešųjų pirkimų ribą, perkant prekes ar paslaugas. Be to, Seimas paliko galioti dabartines 0,5 mln. litų „lubas“, perkant darbus.
Pinigai
Pinigai / Šarūno Bulotos / 15min nuotr.

Seimas taip pat nutarė panaikinti išimtį politinėms partijos, pagal kurią joms nebuvo taikomos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos. Tačiau perkant paslaugas šio įstatymo reikalavimai nebus taikomi tokių paslaugų kaip reklamos kampanijų paslaugos, propagandinių filmų gamyba, propagandinių vaizdajuosčių gamyba, skirtų politinei kampanijai, pirkimams, kai juos atlieka politinė partija.

Kaina nebus svarbiausias kriterijus

Perkant prekes, paslaugas ar darbus, pateikti pasiūlymai galės būti vertinami vadovaujantis ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo arba mažiausios kainos kriterijumi.

Įstatyme įtvirtinama, kad ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas bus išrenkamas pagal perkančiosios organizacijos nustatytus, su pirkimo objektu susijusius kriterijus. Tokie kriterijai, be kainos, paprastai galės būti kokybės, techninių privalumų, estetinių ir funkcinių charakteristikų, aplinkosaugos charakteristikų, eksploatavimo išlaidų, veiksmingumo, garantinio aptarnavimo ir techninės pagalbos, pristatymo datos, pristatymo laiko arba užbaigimo laiko kriterijai. Tais atvejais, kai pirkimo sutarties įvykdymo kokybė priklausys nuo už pirkimo sutarties įvykdymą atsakingų darbuotojų kompetencijos, išrenkant ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą taip pat galės būti vertinama darbuotojų kvalifikacija ir patirtis.

Priimtame įstatyme įtvirtinama, kad nutraukiant mažos vertės neskelbiamų derybų būdu atliekamo pirkimo ir supaprastintų pirkimų procedūras nebebus reikalingas Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimas.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 71 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pateikusi neigiamą Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų vertinimą antikorupcijos požiūriu.

Seimas įteisino korupciją?

Šių pataisų priėmimui priešinosi opozicija. Seimo narys Dainius Kreivys priminė, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pateikusi neigiamą Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų vertinimą antikorupcijos požiūriu. Seimo Antikorupcijos komisija taip pat nepalankiai įvertino įstatymo pataisas ir pateikė pasiūlymus, kuriuos valdančioji dauguma irgi atmetė. Pataisas yra skritikavusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pranešė prašysianti šalies prezidentę pataisas vetuoti.

Pasak D.Kreivio, kad iki tol galiojusį Viešųjų pirkimų įstatymą Europos Komisija pripažino vienu skaidriausių ES. Valstybė kasmet per viešuosius pirkimus sutaupydavo per 2 mlrd. litų. 2012 m. viešiesiems pirkimams išleista apie 14,5 mlrd. litų.

„Tos sutaupytos lėšos, kaip matyti iš šiandieninio balsavimo Seime, matyt, patenka ne į tas kišenes, į kurias valdančioji dauguma norėtų, kad patektų. Todėl nereikia slėptis po altruizmo verslui ir biurokratizmo mažinimo skraiste, o atvirai pripažinti tikruosius savo interesus“, – teigė D.Kreivys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius