-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Siūloma minimalią algą didinti iki 900–1000 litų

Vyriausybėje parengtas planas, numatantis pagyvinti darbo rinką, padidinant minimalų mėnesio atlyginimą bei apkarpant pašalpas.
Visuomenei įdomu, kiek uždirba valdininkai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Viena iš premjero sudarytos darbo grupės siūlomų priemonių – didinti minimalią mėnesio algą nuo 800 iki 900–1000 litų, BNS sakė Ministro pirmininko tarnybos Politikos analizės ir reformų departamento direktorė, premjero sudarytos specialios darbo grupės vadovė Lina Drakšienė.

Planas pateiktas premjerui Andriui Kubiliui, taip pat bus išsiųstas susipažinti ministerijoms.

„Siūlome kompleksą priemonių, kurios paskatintų žmogų patį savimi pasirūpinti, kai jisai turi tokią galimybę. Šiuo metu socialinės paramos sistema yra tokia, kad dažna šeima gauna socialinės paramos daugiau, negu galėtų užsidirbti dirbdami rinkoje. Ypač kai kalbame ne apie didmiesčiuose gyvenančius ir nekvalifikuotą darbą dirbančius žmones“, – BNS sakė L.Drakšienė.

Pasak jos, žmonės mąsto racionaliai ir atsisako darbo vien dėl to, kad dirbant tokius darbus pajamos nepadidėja, o atsiranda papildomų, pavyzdžiui, nuvykti į darbą.

Anot L.Drakšienės, ar minimali alga bus didinama, priklausys nuo fiskalinių rodiklių, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų sutarimo.

Minimalios mėnesio algos didinimas vėliau turės būti suderintas su Trišale taryba. Paskutinį kartą minimali alga nuo 700 iki 800 litų didėjo 2008-ųjų pradžioje.

„Dar darbo grupė siūlo tikslingai mažinti paramą. Yra siūlymas paramą mažinti darbingiems, darbingo amžiaus žmonėms, kurie nedirba ir parama naudojasi labai ilgus laikotarpius. Ne jų vaikams, o būtent darbingiems asmenims parama pradėtų mažėti, kai jie paramą gauna ne trumpiau kaip 36 mėnesius sumine išraiška“, – sakė L.Drakšienė.

Jos teigimu, darbo grupė siūlo dirbantiems, tačiau mažas pajamas gaunantiems bei valstybės remiamiems žmonėms peržiūrėti mokesčius.

„Tam, kad nebūtų iš to žmogaus imami mokesčiai, o paskui jam vėl grąžinami kaip socialinė parama, siūlome apsvarstyti galimybę taikyti specifinę sistemą tiems asmenims, kurie dirba ir gauna paramą, kad jiems tie pinigai būtų grąžinami per mokesčius“, – sakė L.Drakšienė.

Ji neprognozavo, kuomet siūlomų priemonių kompleksas galėtų įsigalioti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius