-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studentų atstovai: naujasis informacijos centras atvers daugiau galimybių

Idėja Lietuvoje kurti Nacionalinį atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą sulaukė studentų atstovų pritarimo – tikima, kad naujoji biblioteka suteiks žymiai daugiau galimybių semtis žinių.
Dainius Dikšaitis
Dainius Dikšaitis / S.Juočepytės nuotr.
Temos: 1 Studentai

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė apie tai, kad sostinėje pradedamos modernios ateities bibliotekos – Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) – statybos.

Didžiąją dalį šio didžiulio projekto sudarys parama iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Projekto vertė siekia beveik 100 mln. litų, iš jų jų 85 mln. litų bus skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Tokios modernios bibliotekos atsiradimas sulaukė specialistų, dėstytojų, studentų pritarimo, – jie mano, kad tai padės mokslo plėtrai ir atvers naujų galimybių.

Atvers naujų galimybių

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentų atstovybės Akademinio komiteto vadovas Paulius Buchas sakė, kad didelė nauja biblioteka studentams iš tiesų reikalinga. „Mūsų biblioteka funkcionuoja, bet didesnėje modernioje bibliotekoje atsivertų daugiau galimybių“, – sakė P.Buchas ir pridėjo, kad studentams ypač pravers tai, kad būsima biblioteka dirbs visą parą.

Vis dėlto Fizikos fakulteto studentų atstovybės Akademinio komiteto vadovas pažymėjo, kad tikisi aktyvaus būsimos bibliotekos ir fakulteto dėstytojų bendradarbiavimo parenkant ar rekomenduojant literatūrą studentams. „Tikimės, kad dėstytojai bendradarbiaus su biblioteka ir, kad užsakinės naują, kokybišką literatūrą, kurios kartais trūksta“, – sakė P.Buchas.

Idėja pagrįsta

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Dikšaitis teigia, kad nors tyrimų dėl šalies aukštųjų mokyklų bibliotekų būklės Lietuvos studentų sąjunga nėra atlikusi, iš studentų sulaukiama atsiliepimų, kurie leidžia daryti išvadą, jog padėtis nėra tokia, kokios norėtųsi. Todėl idėja Lietuvoje kurti Nacionalinį atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą yra pagrįsta.

Anot D.Dikšaičio, Lietuvoje didelė problema yra ribotas finansavimas, todėl negalima kalbėti apie maksimaliai gausius universitetų ar kolegijų valdomus akademinės literatūros, kitos studijų metu reikalingos informacijos fondus.

Didesnėje modernioje bibliotekoje atsivertų daugiau galimybių, – P.Buchas„Daug kur jaučiamas akademinės literatūros stygius, dėl to dažnai įvairūs spaudiniai studentams išduodami labai trumpam laikui. Be to, skolinant spaudinius į namus, prioritetas teikiamas dieninio skyriaus studentams, taip nukenčia pasirinkusieji kitas studijų formas.  Tačiau reikia paminėti ir kitą problemos pusę: net ir sukūrus galimybes prieiti prie tam tikrų informacijos išteklių – informacinių bazių internete ir pan. – ne visi jomis naudojasi. Viena iš priežasčių, kodėl taip yra – dėstytojai ne visada ar nepakankamai aktyviai skatina studentus ieškoti naujausios informacijos. Taigi, galima apibendrinti, kad problema dvipusė – ir gana riboti informacijos ištekliai, ir ne visada pakankamas poreikis naudotis jau turimais ištekliais“, – teigia D.Dikšaitis.

Pagirtina, kad veiks visą parą

Jis sako, kad kalbant apie tai, kur pirmiausiai studentai ieško informacijos, galima įžvelgti tokią prioritetų grandinę: pirmoji vieta tektų internetui, antroji – fakultetų bibliotekoms, trečioje vietoje būtų centrinės universitetų bibliotekos ir, galiausiai, viešosios nacionalinės ar miesto bibliotekos.

Anot D.Dikšaičio, tokiomis aplinkybėmis poreikis kurti naują, modernų informacijos centrą, kuriame didelis dėmesys būtų skiriamas pačioms įvairiausioms informacijos formoms, tikrai yra pagrįstas.

„Pagirtina ir tai, jog naujasis centras žada veikti visą parą – tai svarbus praktinis aspektas, kurį dar patikrins laikas, tačiau jau dabar akivaizdu, kad daliai studentų išties aktualu darbuotis bibliotekoje net ir labai vėlai vakare.  Mano nuomone, labai svarbu, jog su Nacionaliniu atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centru (MKIC) nenutiktų panašiai, kaip su kai kuriais kitais stambiais projektais Lietuvoje, kai akcentuojant infrastruktūrą pamiršta liko pati esmė – tai, kas tarp naujų sienų, gausios technikos ir kitos įrangos vyks. Manau, labai svarbu jau dabar kalbėti apie tai, kokia veikla MKIC bus vystoma, kaip bus pritraukiami lankytojai, kokias galimybes jie ten turės. Svarbu į MKIC pakviesti verslo, studentų, jaunimo organizacijas ir visą mokslinę bendruomenę, kartu plėtoti intelektinius ryšius su kitomis įstaigomis ir bendruomenėmis. Paprastai tariant, jau dabar reikia kalbėti ne tik apie MKIC „kūną“, formą, bet ir apie turinį, dvasią. Toks ir būtų mano palinkėjimas šio projekto vykdytojams!“ – teigė D.Dikšaitis.

 

Logotipas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius