Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 15:43

Švedijos auditoriai neigia S.Jakeliūno interpretacijas

Stasys Jakeliūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Stasys Jakeliūnas

Seimo parlamentinio tyrimo metu gali būti neteisingai interpretuojami Švedijos dokumentai. Švedijos nacionalinė audito tarnyba (NAO) Lietuvos bankui atsiuntė laišką, kuriame teigia, kad Seimo parlamente atliekamo tyrimo metu neteisingai interpretuojamos Švedijoje atlikto tyrimo išvados, esą Švedija atsakinga už krizę.

Į NAO kreipėsi Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas dėl paaiškinimų, ar Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno išsakomos pozicijos yra teisingos.

NAO atsakyme teigiama, kad išvados interpretuojamos neteisingai. NAO laišką trečiadienį paviešino Lietuvos bankas.

„Jūsų parlamentiniame tyrime pateiktos interpretacijos yra neteisingos. Mūsų ataskaitoje nėra išvados, kad „Švedijos bankai ir Švedijos priežiūros institucijos yra iš esmės atsakingi už kilusią krizę“, – rašoma laiške.

Paaiškinama, kad NAO yra nepriklausoma institucija, kurią kontroliuoja Švedijos „Riksdag“ (parlamentas). Todėl NAO nusprendžia nepriklausomai, kurias audito veiklas įgyvendinti: „Mes esame atskaitingi už savo ataskaitas, bet mūsų nuomonė nebūtinai atspindi Vyriausybės ar „Riksdag“.

NAO pažymi, kad savo ataskaitoje Švedijos parlamentui siekė paaiškinti, kad Švedijos bankų veikla kitose šalyse „gali turėti įtakos netiesioginei Švedijos vyriausybės atsakomybei“.

„Mes rekomenduojame, kad vyriausybė turėtų išnagrinėti, ar rizikos bankininkystės sektoriuje ir netiesioginė valstybės garantija gali būti apribota“, – teigiama laiške ir pažymima, kad NAO siekia įspėti Vyriausybę apie grėsmes, kurios gali kilti kitose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:16
01:00
01:14

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką