Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 09:59 , Atnaujinta: 2019 gegužės 16d. 13:23

Švedų bankas „Handelsbanken“ traukiasi iš Baltijos šalių

Handelsbanken
„Scanpix“ nuotr. / Handelsbanken

Švedijos bankas „Handelsbanken“ ketvirtadienį pranešė nutrauksiantis savo veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2020-aisiais metais, rašo „Reuters“.

Bankas aiškina, kad jo veikla nėra patenkinama nepaisant daugelio efektyvumą didinusių priežasčių.

„Pelningumas yra per mažas, o išlaidos yra aukštos“, – teigiama banko pranešime ir pažymima, kad keičiantis klientų elgsenai reikėtų daug investicijų.

Lietuvoje įkurtame „Svenska Handelsbanken“ filiale šiuo metu dirba 7 darbuotojai, o jų vidutinis atlyginimas – 4 727 eurai, „Sodros“ duomenis pateikia rekvizitai.lt. Banko filialas Lietuvoje daugiausia dirba su verslo klientais.

„Handelsbanken“ Baltijos šalyse veikė dešimt metų.

„Šis veiklos tikslas buvo padėti banko namų rinkos klientams su jų verslu regione. Ateityje šie klientai bus aptarnaujami vietiniuose padaliniuose namų rinkose“, – teigiama „Handelsbanken“ pranešime.

Nesusiję su pinigų plovimo skandalu

„Padarėme išvadą, jog pelningumas yra per mažas, o išlaidos – per didelės. Nors per kelerius pastaruosius metus buvo imtasi veiksmingumą didinančių priemonių, pelnas iš banko veiklos Baltijos šalių regione nebuvo patenkinamas“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė banko tarptautinio padalinio vadovas Richardas Johnsonas.

BNS rašo, kad anot jo, nuo tada, kai bankas prieš dešimtmetį pradėjo veikti Baltijos šalyse, aplinkybės iš esmės pasikeitė ir vietos skyriai nebėra reikalingi.

„Sparti technologijų pažanga, dėl kurios rinkoje atsirado naujų dalyvių, ir atsivėrusios naujos galimybės reiškia, jog daugeliui savo klientų mes dabar galime padėti tiesiogiai iš namų rinkų“, – pareiškė R.Johnsonas.

Todėl bankas per 2020 metus pamažu nutrauks veiklą trijose šalyse, kur veikia dešimt metų. Jo filiale Vilniuje šiuo metu dirba 7 žmonės, o jų vidutinis atlyginimas siekia 4,7 tūkst. eurų.

R.Johnsonas taip pat pabrėžė, jog šis banko sprendimas niekaip nėra susijęs su neseniai kilusiais skandalais dėl įtariamo didžiulio masto pinigų plovimo per kitus du Skandinavijos bankus ir jų filialus Baltijos šalyse.

Keliose šalyse šiuo metu yra vykdomi baudžiamieji tyrimai dėl didžiausio Danijos banko „Danske Bank“, per kurio filialą Estijoje 2007–2015 metais, kaip manoma, buvo pervesta apie 200 mlrd. eurų, kurių kilmė yra įtartina.

Į pinigų plovimo skandalą šiemet pateko ir Švedijos bankas „Swedbank“. Skandalas kilo šių metų vasarį, kai Švedijos transliuotojas SVT pranešė susipažinęs su dokumentais, iš kurių matyti, jog iš „Swedbank“ atidarytų sąskaitų į Baltijos šalis buvo pervesta mažiausiai 40 mlrd. kronų, arba 3,8 mlrd. eurų, įtartinų lėšų.

Dauguma šių pervedimų buvo atlikti 2007–2015 metais ir dalis šių pinigų iš pradžių galėjo būti pervesta per „Danske Bank“.

„Handelsbanken“ kol kas iš esmės pavyko išvengti pinigų plovimo skandalų, o jo veikla Baltijos šalyse yra kur kas mažesnio masto negu kai kurių jo Šiaurės šalių konkurentų.

Estijos bankų asociacijos duomenimis, „Handelsbanken“ rinkos dalis Estijoje 2017 metais sudarė vos 1 proc., o „Swedbank“ užėmė 40 proc. rinkos.

Temos: 2 Švedija Bankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką