Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 09:00

Šventinis sezonas prasidėjo: šluoja žiemos prekes, siuntų srautas – kaip prieš Kalėdas

Paskutinėmis lapkričio dienomis pasirodęs sniegas išaugino ir įvairių žiemos prekių, ypač kastuvų ir gremžtukų automobiliams, populiarumą. Prekybininkai teigia, kad tautiečiai pasimokė po pernai užklupusios gausiai snieguotos žiemos, todėl šiemet pardavimai kai kur augo 6–7 kartus. O kurjeriai pastebi, kad siuntų kiekiai jau pasiekė prieškalėdinius srautus.
Pirkiniai
Pirkiniai / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Rimi“ atstovė viešiesiems ryšiams Gabrielė Šerėnienė tvirtina, jog prasidėjus šaltajam sezonui pirkėjai suskumba pasirūpinti įrankiais, kuriais gali nusivalyti apšalusius automobilius, apsnigtus kiemus ar privažiavimus.

„Ši tendencija aktuali kiekvienais metais, tad prasidėjus žiemai matyti, kad ir šiemet įvairūs gremžtukai, kastuvai, šepečiai išliks svarbia pasiruošimo snieguotai žiemai dalimi, o jų pardavimų augimas priklausys nuo oro sąlygų. Tą patį galima pasakyti ir apie rogutes“, – tvirtino ji.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė spaudai Vaida Budrienė antrina, kad žiemos prekių, tokių kaip ledo gramdikliai, tirpikliai, pardavimai rekordiškai paaugo iškritus pirmajam sniegui. Pavyzdžiui ledo gramdiklių parduota 7 kartus daugiau nei savaitę prieš, kai sniego nebuvo, o ledo tirpiklių – 6 kartus daugiau.

Tokių pardavimų nematė 5 metus

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis sakė, kad su automobiliais susijusių prekių – gramdiklių, kastuvų, šepečių, įvairių tirpiklių –pardavimai yra netikėtai dideli ir prekybos tinklas tokių skaičių nematė jau 5 metus.

„Žmonės, iškritus pirmam sniegui, puolė pirkti visus šiuos dalykus, galbūt pasimokė iš praeitų metų, kuomet netikėtai iškrito sniegas ir tie, kas laiku nesusizgribo, neberado reikiamų prekių. Žmonės dabar reaguoja greičiau, iš anksto. Prekių, kurios susijusios su automobiliais, perkama ypač daug“, – 15min aiškino jis.

Credit24 nuotr./Automobilis žiemą
Credit24 nuotr./Automobilis žiemą

Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė 15min sakė, kad ledo gremžtukų pardavimai, lyginant su kitomis lapkričio savaitėmis, augo iki 5 kartų. Automobilių langų ploviklių pardavimai praėjusią savaitę taip pat buvo dvigubai didesni nei įprastai.

„Pirkėjai, matyt, tikėdamiesi ir toliau džiaugtis žiemiškais orais pirko ir rogutes, kurių pardavimai ūgtelėjo nuo 3 iki 10 kartų. Iškritus sniegui buvo suskubta pirkti ne tik rogutes, bet ir sniego batus“, – tvirtino ji.

„Automobiliams skirtų prekių pardavimai labai priklauso nuo oro sąlygų. Paskutines dvi lapkričio savaites į populiarumo aukštumas šovė automobilių aksesuarai, tarp kurių patenka ledo grandikliai, drėgmės sugėrikliai, langų skystis ir tepalai. Padangų augimas buvo juntamas lapkričio pradžioje, šiuo metu pardavimai dar nesustojo, bet parduodame jau mažiau“, – 15min komentavo Nerijus Mikalajūnas, Pigu.lt komunikacijos vadovas

Vida Press nuotr./Automobilis žiemą
Vida Press nuotr./Automobilis žiemą

Prasideda pasiruošimas šventėms

Be to, anot E.Dapkienės, per pastarąsias dvi savaites itin išaugo kalėdinių saldumynų pardavimai – Advento kalendorių, įvairių šokoladinių figūrėlių. Proginės atributikos Kalėdoms pardavimai taip pat auga kas savaitę: pirkėjai vis dažniau į krepšelius dedasi elektrines girliandas, eglėms skirtus papuošimus, dovanų pakavimo priemones, žvakes ir žvakides, įvairias kitas šventines dekoracijas.

„Namams puošti jau perkamos ir kalėdinės vazoninės gėlės, o šventiniam stalui – staltiesės. Neseniai mūsų užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad ir šiemet žmonės šventes sutiks mažesniame rate žmonių, tad nestebina augantys sveikinimams skirtų atvirukų pardavimai. Pirkėjai ruošiasi ne tik Kalėdoms, bet ir ateinantiems Naujiesiems metams – tą rodo augantys kalendorių pardavimai“, – kalbėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdų miškas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdų miškas Vilniuje

Tą patį patvirtina ir „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė – populiarėja eglučių papuošimai, žvakės ir kitos dekoracijos namų jaukumui. Pamažu kaupiami ingredientai šventinio stalo patiekalams, tokie kaip džiovinti vaisiai, riešutai, daržovės, produktai kepiniams, majonezas, žuvis ir kt.

„Kitų žiemos ir šventinių prekių – rogučių, dovanų, girliandų, eglučių ir pan. – pardavimuose nėra kažkokių didelių šuolių. Dar liko kelios savaitės iki švenčių ir pats pagrindinis pirkimas vyksta savaitę prieš. Bet šiais laikais žmonės pradeda apsipirkinėti anksčiau, todėl tai po truputį įsibėgėja“, – nurodė D.Ryliškis.

Neigia prekių trūkumą, bet ragina paskubėti

Didžioji dalis prekybos tinklų atstovų tvirtino, jog prekių neturėtų pritrūkti. N.Mikalajūno teigimu, Pigu.lt kalėdiniam dovanų pirkimo bumui ruošėsi visus metus. Tačiau jis vis tiek ragina nedelsti iki pat švenčių ir užsakyti nusižiūrėtą prekę ragino tuos pirkėjus, kurie išsirinko mažiau populiarų produktą, retesnę prekę

„Taigi sezoninių prekių trūkumo nejaučiame, nors pirkėjų srautas metams artėjant link pabaigos yra milžiniškas. Jei vienos ar kitos prekės neturi vienas tiekėjas, į pagalbą skuba kitas“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žiemos pramogos ant Išganytojo kalno
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žiemos pramogos ant Išganytojo kalno

„Žiemos prekių trūkumo nesame pastebėję, tačiau visų prekių kiekiai yra riboti, todėl pirkėjams siūlome prekes išsirinkti iš prekių leidinio bei susiplanuoti iš anksto“, – teigė „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

„Šventiniam sezonui tinklas ruošėsi jau seniai, daug pastangų įdėta užsitikrinant, kad populiariausių prekių, kurių kasmet ieško mūsų pirkėjai, tikrai nepritrūktų. Visgi, mes skatiname reikiamus dalykus įsigyti palaipsniui ir nelaukiant paskutinės šventinės dienos – tai svarbu ne tik dėl saugumo virusų atžvilgiu, bet ir dėl patogumo, išvengiant spūsčių, ilgesnių eilių“, – antrino G.Šerėnienė.

O D.Ryliškis tikisi, kad su prekių trūkumu susidurti neteks, nors yra nuogąstavimų, kad tam tikrų daiktų, susijusių su automobilių valymu, pavyzdžiui, kastuvų ar gramdiklių, gali tekti ir paieškoti.

„Bet galvojame, kad išsisuksime. Pamatę, kaip žmonės perka šias prekes, padarėme papildomus užsakymus ir manome, kad pasipildysime šiomis prekėmis“, – kalbėjo jis.

Šventinis laikotarpis jau prasidėjo

Nelaukti ragina ir siuntų tarnybos. Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė 15min sakė, kad šventinis laikotarpis – pats intensyviausias metuose, kai siuntų kiekiai išauga 2-3 kartus. Siuntų pikas fiksuojamas lapkričio pabaigoje, kai būna didžiausi išpardavimai, ir tęsiasi iki pat švenčių – taigi, galima sakyti, kad šventinis laikotarpis jau prasidėjo.

„Šiais metais, lyginant su praėjusiais, siuntų, kurios siunčiamos Lietuvos viduje, srautai yra didesni. Karantino metu ypač išaugo el. prekyba šalies viduje. Tai atsispindi ir LP EXPRESS paštomatų siuntų statistikoje – jais siuntų keliauja daugiausiai, o lyginant su 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu, šiais metais paštomatais keliauja beveik dvigubai daugiau siuntų“, – 15min komentavo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paštomatai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paštomatai

Beje, anot D.Žebrauskaitės, paštomatais keliaujančių siuntų kiekių augimas pastebimas jau nuo spalio pradžios. Jų kiekis auga kiekvieną savaitę, tačiau pastarosiomis savaitėmis šis augimas ryškesnis – kas savaitę siunčiama 20 proc. siuntų daugiau.

„Šią ir kitą savaitę augimas turėtų būti dar didesnis dėl buvusių išpardavimų (Black Friday, Cyber Monday ir pan.). Tikėtina, kad atėjus šventėms fiksuosime naujus siuntų rekordus. Tačiau importo srityje siuntų kiekiai kol kas išlieka santykinai maži dėl liepos mėnesį įsigaliojusios naujos siuntų iš trečiųjų šalių tvarkos“, – tvirtino ji.

D.Žebrauskaitė teigė, jog šiuo metu tiek skirstymo procesas, tiek pristatymo terminai yra įprasti, tačiau artėjant šventėms jie ilgės. Norint apsibrėžti galutinius terminus, užsisakyti dovanas Lietuvos elektroninėse parduotuvėse ji siūlo ne vėliau nei likus dviem savaitėms iki švenčių (vėliausiai gruodžio 10–12 d.), o siunčiant tiesiogiai įdedant į paštomatą rekomenduoja išsiųsti siuntą ne vėliau nei gruodžio 19 d.

„Siunčiant į užsienį labai svarbu atsižvelgti į tai, kad dėl pandemijos logistikos grandinė vis dar yra sutrikusi, skrydžių yra mažiau, todėl ir siuntos keliauja ilgiau – jau dabar fiksuojami ilgesni pristatymo terminai į JAV, Kanadą, Australiją, Naująją Zelandiją, Jungtinę Karalystę. Norint, kad į užsienį keliaujanti siunta gavėją pasiektų iki švenčių, rekomenduojame ją išsiųsti kuo greičiau, artimiausiomis dienomis“, – rekomendavo ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką