Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Swedbank“ užfiksavo naują sukčių metodą – „banko“ pranešimai el.paštu

„Swedbank“ fiksuoja sukčių atakų bangą ‒ banko klientams elektroniniu paštu siunčiamos fiktyvios žinutės. Tai klasikinis sukčiavimo būdas, kuomet prisidengus banko vardu norima suklaidinti gyventojus ir gauti jų asmeninius bankininkystės prieigos duomenis. „Swedbank“ perspėja jokiu būdu neaktyvuoti žinutėse esančių nuorodų ir neatskleisti interneto banko ar mokėjimo kortelių duomenų.
Inernetinė bankininkystė
Inernetinė bankininkystė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Šiuo metu klientai gauna tokio ar panašaus turinio pranešimą (kalba netaisyta): „Brangus kliente, atkreipkite demesi, kad jusu elektroninus bankininkystes saskaitos galiojimo laikas baigesi. Kad butu galima toliau naudoti paslaugu spauskite cia noredami atnaujinti visus savo irasus su mumis teisingai uzkirsti kelia paslaugos teikimo nutraukima / sustabdyma“.

Toliau pranešime pateikiama fiktyvi nuoroda.

Jungdamiesi prie „Swedbank" interneto banko, interneto banko adresą interneto naršyklėje įrašytumėte patys. Niekuomet nespauskite su įtartinais laiškais gautų nuorodų, nes jos gali vesti į fiktyvias interneto banko svetaines, ‒ pabrėžia M. Montvilas.

„Klientams primename, kad tokių laiškų „Swedbank“ savo klientams nesiunčia. Be to, įtarimų gyventojams turėtų sukelti tai, jog pranešime nemažai gramatinių klaidų, naudojami ne lietuviški rašmenys. Raginame klientus neatidaryti jokių žinutėje esančių nuorodų ir prisegtų dokumentų. Tokios nuorodos veda į suklastotą interneto banko puslapį, o prisegtais dokumentais platinami virusai“, ‒ įspėja „Swedbank“ operacinės rizikos kontrolierius Mindaugas Montvilas.

Pasak „Swedbank“ saugos eksperto, visada verta prisiminti pagrindinius interneto banko saugumo reikalavimus.

„Svarbu, kad jungdamiesi prie „Swedbank" interneto banko, interneto banko adresą interneto naršyklėje įrašytumėte patys. Niekuomet nespauskite su įtartinais laiškais gautų nuorodų, nes jos gali vesti į fiktyvias interneto banko svetaines“, ‒ pabrėžia M. Montvilas.

Kitas svarbus aspektas ‒ jungiantis prie „Swedbank" interneto banko reikia nurodyti tik vieną iš kodų kortelėje esančių slaptažodžių. Bankas niekuomet neprašo nurodyti visų ar keleto slaptažodžių iš slaptų kodų kortelės. Jei jūsų prašo tai padaryti, jūs esate nukreipti ar patekote į sukčių suklastotą interneto svetainę, nors ji gali atrodyti kaip interneto banko kopija.

„Swedbank“ nuotr./Taip atrodo sukčių pranešimas
„Swedbank“ nuotr./Taip atrodo sukčių pranešimas

„Dar vienas patikimas saugiklis ‒ įtartino pranešimo siuntėjo adresas ir kalbos klaidos. Kone visada tokie pranešimai būna atsiųsti iš neįprasto adreso, o pačiuose pranešimuose būna rašybos klaidų. Jos rodo, jog pranešimai buvo sugeneruoti naudojant automatines vertimo programas“, ‒ pasakoja „Swedbank“ saugos ekspertas.

Patikimai saugokite savo asmeninę bankininkystės informaciją ‒ atminkite, kad visi „Swedbank“ interneto banko prisijungimo rekvizitai (vartotojo ID, slaptažodžiai, saugumo kortelių kodai) bei duomenys apie mokėjimo korteles yra raktas nuo jūsų sąskaitų banke.

Jeigu savo slaptus kodus nurodėte pašaliniams asmenims, negaišdami bet kuriuo paros metu skambinkite bankui tel. 1884 arba (8 5) 268 4444 ir juos blokuokite. Visus įtartino pobūdžio turinio pranešimus prašome persiųsti šiuo adresu phishing@swedbank.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius