Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 17d. 15:33 , Atnaujinta: 2019 liepos 17d. 16:36

Teismas padėjo tašką: V.Uspaskichas ir J.Blažytė turės sumokėti mokesčius valstybei – 241 tūkst. eurų

Viktoras Uspaskichas su buvusia žmona Jolanta Blažyte
15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas su buvusia žmona Jolanta Blažyte

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi atmetė europarlamentaro Viktoro Uspaskicho ir jo buvusios sutuoktinės, koncerno „Vikonda“ savininkės, Jolantos Blažytės skundą – jie privalės sumokėti valstybei nesumokėtus mokesčius. VMI paskaičiavo, kad bendra suma su delspinigiais ir palūkanomis sieks 240,8 tūkst. eurų.

Buvę sutuoktiniai nesutiko su žemesnės instancijos teismu ir prašė panaikinti VMI sprendimus dėl mokesčių nepriemokų ir atleisti juos nuo dalies delspinigių mokėjimo.

Tačiau Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija trečiadienį paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo sprendimą, priimtą 2017 m. lapkričio 6 d., informavo teismo atstovė ryšiams su visuomene Živilė Jokimaitė-Dolgich.

Valstybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgusi į nustatytas aplinkybes 2010-2013 m. apskaičiavo J.Blažytei papildomą 82,78 tūkst. eurų mokėtino pajamų mokesčio sumą, o V.Uspaskichui – 75 tūkst. eurų GPM sumą, nurodoma teismo nutartyje.

J.Blažytė ir V.Uspaskich teisme ginčijo, esą VMI netinkamai interpretuoja įstatymo nuostatas ir nepaisė „teismų praktikoje pripažįstamos asmens teisės rinktis tokį veiklos vykdymo būdą / sandorius, kurie sukelia jiems mažiausias mokestines prievoles“, esą VMI vadovavosi netiksliomis aplinkybėmis ir selektyviu, tendencingu jų vertinimu.

VMI teismui nurodė, kad europarlamentaras V.Uspaskich ir jo buvusi sutuoktinė sudarė paskolos sandorius su „Vikonda“ turint tikslą gauti GPM neapmokestinamųjų pajamų, todėl elgėsi nesąžiningai ir piktnaudžiavo savo teise gauti mokestinę naudą. Pagal paskolų sutartis V.Uspaskichui ir J.Blažytei „buvo išmokėtos ne palūkanos, o kitos pajamos, nuo kurių turi būti apskaičiuotas ir į biudžetą sumokėtas GPM“.

V.Uspaskichas: ji turės sumokėti

Pats V.Uspaskichas tikina bylose nedalyvaujantis, o visus mokesčius turės padengti jo buvusi sutuoktinė J.Blažytė.

„Na, aš nežinau, aš tame procese šiaip nedalyvauju, ten tik mano pavardė dalyvauja, todėl, kad ta dalis turto atiteko J.Blažytei ir ten mano tik pavardė. Aš atidaviau įgaliojimus, ir, jei ką ir priteis, tai ji turės sumokėti. Jei nepriteis, o atiduos, jai atiduos – visos priemonės jos pusei atitenka“, – 15min sako V.Uspaskichas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas

Perklaustas jis patvirtino, kad asmeniškai jam priskaičiuotų mokėtino GPM jam neteks mokėti.

„Ten buvo suma, kuri paskolinta, šita suma yra perduota tai pusei, žmonai su vaikais. Jei suma priklauso jiems, tai jiems teks ir mokėti. Pas mus nėra su Jolanta šioje vietoje ginčo, ji žino tai, ji viską ir tvarko, ir advokatus samdo“, – sako europarlamentaras.

VMI: 240,8 tūkst. eurų sumokėti reikia nedelsiant

Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė suskaičiavo, kad abiejų pareiškėjų skola valstybei siekia 240,8 tūkst. eurų, įskaitant baudas ir delspinigius.

„Mokesčiai apskaičiuoti vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymo 69 straipsnio nuostatomis: 75 007,24 Eur GPM, 32 829 GPM delspinigių ir 7 501 Eur GPM bauda apskaičiuoti pareiškėjui ir 82 780,64 Eur GPM, 34 436 Eur GPM delspinigių ir skirta 8 278 Eur bauda, apskaičiuota Pareiškėjai. Minėtas sumas jie turi sumokėti į biudžetą iš karto po sprendimo įsigaliojimo“, – sako R.Virvilienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Virvilienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Virvilienė

Anksčiau vykdyto VMI patikrinimo metu nustatyta, jog pareiškėjai, piktnaudžiaudami įstatymais ir savo teisine padėtimi koncerne „Vikonda“ ir AB „Krekenavos pašarai“, sudarydami paskolų sutartis, piktnaudžiavo mokesčių įstatymais – paskolų sandorius ir prieš tai atliktus pirkimo-pardavimo sandorius sudarė siekdami mokestinės naudos, t.y. pasinaudoti įstatyme numatyta lengvata, pagal kurią palūkanos, gautos už suteiktas paskolas, jeigu paskolos bus pradėtos grąžinti ne anksčiau kaip po 366 dienų nuo paskolos suteikimo dienos, priskiriamos neapmokestinamoms pajamoms.

Aplinkybę, jog mokesčių administratorius tinkamai nustatė apmokestinamuosius asmenis, kurie gavo mokestinę naudą, patvirtina ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) rekomendacijos, kuriose numatytas, jog apmokestinimas, kovojant prieš piktnaudžiavimą, turi būti nukreiptas į tikruosius naudos gavėjus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką