Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turizmo verslas – prieš siūlymą kelionių agentūroms įvesti prievolę apsidrausti laidavimo draudimu

Seimas raginamas kelionių agentūroms įvesti prievolę apsidrausti laidavimo draudimu – taip siekiama keliauninkus apsaugoti nuo agentūrų bankrotų.
Turistės
Turistės / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 2 Verslas Draudimas

Turizmo verslo atstovai tikina, kad tokia naujovė agentūroms, ypač smulkioms, turės žiaurių pasekmių, ir ragina įstatymų leidėjus ieškoti kitų sprendimų, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Seimo Ekonomikos komitetas yra pritaręs parlamentarų Dainiaus Budrio ir Petro Auštrevičiaus pasiūlymui papildyti Turizmo įstatymą nuostata, kad kelionių agentūroms bei kelionių agentams būtų įvestas reikalavimas turėti galiojantį laidavimo draudimą dėl prievolių įvykdymo užtikrinimo, finansų įstaigos laidavimą arba garantiją.

Šios priemonės agentūrų nemokumo ar bankroto atveju užtikrintų, kad turistas bus sugrąžintas namo ir atgaus pinigus, sumokėtus už organizuotą turistinę kelionę, jei prasidėjus kelionei paaiškėja, kad kelionės organizatorius negalės toliau vykdyti turizmo paslaugų teikimo sutarties, nes kelionių agentūra ar kelionių agentas nesumokėjo visų ar dalies pinigų už kelionę kelionių organizatoriui.

Turizmo verslo atstovai piestu stoja prieš tokį siūlymą, nes mano, kad prievolių įvykdymo užtikrinimo suma – ne mažiau kaip 7 proc. nuo kelionių agentūros ar agento metinių įplaukų dydžio – labai didelė. „Jei siūlymui bus pritarta, tai smogs turizmo verslui – mažos agentūros, turinčios 3–5 darbuotojus, nepajėgs įvykdyti naujų reikalavimų ir turės užsidarytos“, – sako Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė.

Pasak jos, įvesti prievolę agentūroms draustis yra nelogiška, nes agentūros yra tik tarpininkės, kurios keliauninkams parduoda kelionių organizatoriaus produktą, o atsakomybė už prievolių turistui vykdymą tenka organizatoriams.

D.Mažeikaitės teigimu, kai klientas ateina į agentūrą įsigyti kelionės, sutartis sudaroma tarp kliento ir organizatoriaus – taigi ne agentūra turi vykdyti įsipareigojimus keliauninkui, o organizatorius. „Be to, kelionių organizatoriai jau yra apsidraudę, taigi įvedus prievolę draustis dar ir agentūroms, būtų dvigubas draudimas tam pačiam produktui“, – aiškina ji.

Didelę dalį agentūrų pajamų, anot asociacijos vadovės, sudaro lėktuvo bilietų pardavimas.

„Agentūra, norinti tarpininkauti parduodant lėktuvo bilietus, ir taip privalo pateikti draudimą Tarptautinei oro transporto asociacijai. Taigi šios veiklos draudimas jau yra, kodėl siūloma drausti dar kartą?“, – klausia D. Mažeikaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius