Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 06, 17:03

Ūkio ministras Vidą Urbonavičių gina remdamasis neegzistuojančiais įstatymais

Iš „Toksikos“ atleistą Vilniaus savivaldybės tarybos konservatorių frakcijos seniūną Vidą Urbonavičių Ūkio ministras Rimantas Žylius gina tokiomis Darbo kodekso nuostatomis, kurios neegzistuoja. „Žinių radijuje“ jis pareiškė, kad dėl mažamečio V.Urbonavičiaus vaiko jį galima buvo atleisti tik įspėjus apie atleidimą prieš pusantrų metų.
Rimantas Žylius
Rimantas Žylius / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

„Kadangi V. Urbonavičius turi mažą vaiką, pagal įstatymą 18 mėnesių jo apskritai negalima atleisti, po to jis turėtų būti atleidžiamas su dviejų mėnesių kompensacija prieš du mėnesius įspėjus“, – radijo eteryje aiškino R.Žylius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 15min.lt patikino – Darbo kodekse nuostatos, sakančios, kad mažamečio tėvų negalima atleisti net prieš pusantrų metų, nėra. Tėvams, auginantiems 3-14 metų amžiaus vaikus, įspėjimas apie atleidimą iš darbo turi būti pateiktas prieš 4 mėnesius. Tuo metu visiškai atleisti negalima tik nėščios moters ir vaiko iki trejų metų tėvo.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Vidas Urbonavičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Vidas Urbonavičius

15min.lt penktadienį pranešė, kad Vidas Urbonavičius penktadienį BNS sakė pervedęs atgal į įmonės „Toksika“ sąskaitą 5 mėnesio atlyginimų dydžių kompensaciją – 30,4 tūkst. litų iš jam išmokėtų 42,6 tūkst. litų. V.Urbonavičiui, jį atleidžiant iš darbo, buvo išmokėta 7 atlyginimų dydžio kompensacija.

Įstatymai numato, kad valstybės įmonių ir jos kontroliuojamų akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių vadovaujantiems darbuotojams išmokama kompensacija negali viršyti 3 vidutinių mėnesio darbo užmokesčių. Šiuo atveju neturi reikšmės, ar darbuotojas turi mažamečių vaikų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką