Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 10:00

V.Šapoka Briuselyje aptars naujos euro zonos priemonės finansavimą ir prioritetus

Vilius Šapoka
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vilius Šapoka

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje aptars naujos euro zonos biudžetinės priemonės finansavimą ir ilgalaikius Europos Sąjungos (ES) prioritetus.

Ministras ketvirtadienį ir penktadienį dalyvaus Euro grupės ir ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose.

Euro grupėje finansų ministrai daugiausia dėmesio skirs naujam finansiniam instrumentui, kuris skirtas stiprinti Ekonominę ir pinigų sąjungą. Ministrai aptars, iš kokių lėšų ši priemonė turėtų būti finansuojama – iš ES nuosavų išteklių ar papildomų nacionalinių įnašų, pranešė Finansų ministerija.

V.Šapokos teigimu, nauja priemonė turėtų būti finansuojama įprastais nuosavais ištekliais ir neturi būti kuriama gerai veikiančių instrumentų, pavyzdžiui, Sanglaudos politikos, sąskaita.

„Šios priemonės lėšos tarp valstybių narių turėtų būti skirstomos, remiantis konkurencingumo ir konvergencijos didinimo tikslus atspindinčiais kriterijais, tad didžioji lėšų dalis turėtų būti sutelkta didžiausius konvergencijos iššūkius patiriančiose valstybėse narėse“, – pranešime sakė V.Šapoka.

ECOFIN posėdžio metu bus aptariami ilgalaikiai ES prioritetai ekonomikos ir finansų srityse, siekiant užbaigti bankų ir kapitalo rinkų sąjungą bei spręsti tokius iššūkius kaip kova su pinigų plovimu ar mokesčių vengimu, Stabilumo ir augimo pakto efektyvumo užtikrinimas, struktūrinių reformų vykdymas, investicijų skatinimas.

„Pritariame bankų sąjungos ir kapitalų rinkų sąjungos užbaigimui bei sutinkame, kad didelis dėmesys turi būti skiriamas kovai su pinigų plovimu ir mokesčių vengimu. Taip pat pasisakome už griežtą Stabilumo ir augimo pakto taisyklių laikymąsi“, – teigė V.Šapoka.

ECOFIN posėdyje taip pat bus siekiama politinio susitarimo dėl pasiūlymų akcizų srityje – alkoholinių gėrimų akcizų bei bendros akcizų tvarkos. Alkoholinių gėrimų akcizų direktyvos pataisa siekiama užtikrinti aiškesnį ir paprastesnį akcizų taikymą alkoholiniams gėrimams, sumažinti administracinę naštą smulkioms ir vidutinėms įmonėms, veikiančioms alkoholio srityje ES bei suteikti daugiau galimybių valstybėms narėms spręsti dėl akcizų tarifų alkoholiniams gėrimams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką