Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo

TVF pagerino šių metų pasaulio ekonomikos augimo prognozę.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2010 m. liepos mėn. buvo minus 30 ir, palyginti su birželio mėn., padidėjo 5 procentiniais punktais.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklio didėjimą lėmė gerokai optimistiškesnės šalies ekonominės padėties prognozės. Gyventojai geriau vertino ir savo namų ūkio finansinės padėties perspektyvas bei galimybę sutaupyti.

Liepos mėn. 2 procentai gyventojų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 63 – kad pablogėjo, 34 procentai gyventojų manė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 3, 65 ir 31 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėn., 12 procentų gyventojų nurodė, kad tikisi pagerėjimo, 33 procentai – manė, kad finansinė padėtis pablogės (birželio mėn. – atitinkamai 13 ir 40 proc.). Pusė gyventojų tikėjosi, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 76 procentai gyventojų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pablogėjo, 5 procentai – kad pagerėjo, 19 procentų atsakė, kad padėtis nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 85, 2 ir 12 proc.).

Liepos mėn. 20 procentų gyventojų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 37 procentai prognozavo pablogėjimą, 39 procentai teigė, kad padėtis išliks tokia pat (birželio mėn. – atitinkamai 13, 52 ir 32 proc.).

Liepos mėn. 8 procentai gyventojų tikėjosi bedarbių skaičiaus mažėjimo per artimiausius 12 mėn., 71 procentai – prognozavo tolesnį bedarbių skaičiaus augimą, iš jų 28 procentai – reikšmingą bedarbių skaičiaus padidėjimą (birželio mėn. atitinkamai – 9, 73 ir 29 proc.).

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime liepos mėn. skyrėsi vienu procentiniu punktu: mieste jis buvo minus 30, kaime – minus 29. Palyginti su birželio mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4, kaime – 9 procentiniais punktais. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio didėjimą mieste lėmė optimistiškesnė šalies ekonominės padėties prognozė. Miesto gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. pagerės, padaugėjo nuo 14 iki 22 procentų, o prognozuojančių ekonominės padėties blogėjimą – sumažėjo nuo 55 iki 37 procentų. Miesto gyventojai truputį optimistiškiau vertino savo namų ūkio finansines perspektyvas.

Kaimo gyventojai optimistiškiau nei prieš mėnesį vertino šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, ypač savo namų ūkio galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

Per metus, palyginti su 2009 m. liepos mėn., vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 13 procentinių punktų. Ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie tikėtiną bedarbių skaičiaus augimą ir šalies ekonominės padėties pokyčius. Per metus gyventojų, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, dalis sumažėjo nuo 88 iki 71 procento, tačiau padaugėjo gyventojų, manančių, kad bedarbių skaičius išliks nepakitęs. Prognozuojančių bedarbių skaičiaus mažėjimą padaugėjo nuo 5 iki 8 procentų. Gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą per metus sumažėjo nuo 58 iki 37 procentų, tačiau tik kas trečias iš pakeitusių nuomonę tapo optimistu: gyventojų, besitikinčių ekonominės padėties gerėjimo, dalis padidėjo nuo 13 iki 20 procentų. Likusieji manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. nesikeis. Gyventojų nuomonė apie namų ūkio finansinės padėties perspektyvas per metus pasikeitė mažiau.

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką