Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 12d. 20:35

Vasaros sezonui kurortai nusiteikę optimistiškai

Nacionalinės kurortų asociacijos atsakingoji sekretorė Jurgita Kazlauskienė sako, kad vasarą Palangoje turėtų netrūkti poilsiautojų.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Nacionalinės kurortų asociacijos atsakingoji sekretorė Jurgita Kazlauskienė sako, kad vasarą Palangoje turėtų netrūkti poilsiautojų.

Artėjantis vasaros sezonas Lietuvos kurortų nebaugina. Nacionalinės kurortų asociacijos (NKA) atsakingoji sekretorė Jurgita Kazlauskienė sako, kad kurortiniai miestai šiek tiek jaučia ekonominę krizę, tačiau itin didelių sunkumų jiems neprognozuoja.

Kaip sakė J.Kazlauskienė, į kurortus atvykstančių pailsėti žmonių skaičius neturėtų mažėti. Pasak jos, geriausiai šiuo metu laikosi Palanga. „Jūros trauka didžiulė, vasaros sezoną turistų netrūks“, – sakė moteris. Jos teigimu, kiek sunkiau gali būti gydomiesiems kurortams užpildyti gydomąsias įstaigas.

Vis dėlto tiek viešbučiai, tiek sanatorijos neabejotinai derinsis prie ekonominės situacijos, jų klientai turėtų išvysti specialius pasiūlymus. „Rinka reaguoja į esamą padėtį“, – sakė J.Kazlauskienė. Jų teikiamų paslaugų kainos, pasak NKA atsakingosios sekretorės, atpigo maždaug iki 20 proc.

Nakvynė pajūryje – nuo 25 Lt

Vasaros sezonas Palangoje prasidės jau šį savaitgalį. Kaip 15min.lt sakė Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Galbuogienė, palangiškiai laukia svečių, o prognozuoti vasaros sezono sėkmės ji nesiryžo.

Vis dėlto, poilsiautojų skaičius, pasak A.Galbuogienės, mažėti neturėtų – žmonės vyks poilsiauti, tačiau gali būti, kad mažiau pinigų skirs pramogoms, prabangai. Tuo tarpu viešbučiai ir kavinės, kaip 15min.lt aiškino A.Galbuogienė, yra suinteresuoti derintis prie žmonių poreikių ir kainų didinti neturėtų. Nakvynę Palangoje, jos turimais duomenimis, galima rasti už įvairią kainą. „Nuo 25-30 Lt iki didelių sumų viešbučiuose“, – sakė ji.

Pirmas litas duonytei, paskutinis „kabakui“ ir kurortui, – sakė R.Palionis.

Panašią informaciją 15min.lt pateikė ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo informacijos specialistė Silvija Gedgaudaitė. Pasak jos, vasaros sezonas čia bus atidarytas gegužės 28-30 dienomis, tačiau poilsiautojų, atšilus orams, netrūksta jau dabar. Jų mažėjimo moteris taip pat neprognozavo. „Tie kurie važiuodavo ilsėtis, tie ir važiuos“, – sakė specialistė. Pasak jos, kaip ir kiekvienais metais, tikimasi sulaukti ir nemažai poilsiautojų iš užsienio: vokiečių, prancūzų, britų.

Paklausta apie kainas Nidoje, S.Gedgaudaitė sakė, kad jų įvairovė išliko tokia pat kaip ir praėjusiais metais. „Nakvynę galima rasti ir pigesnę, ir vidutinę, ir brangią“, – sakė specialistė. Pasak jos, pigiausias variantas dabar, priklausomai nuo siūlomų sąlygų, atsieitų apie 25-30 Lt, o brangesnis nuo 150 ir daugiau litų. Atėjus sezonui, kainos turėtų šiek tiek išaugti.

Druskininkams kiek sunkiau

Nesezoninis kurortas Druskininkai poilsiautojų sulaukia ir žiemą, ir vasarą. Tačiau, kaip sakė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, pirmasis šių metų ketvirtis parodė, kad pailsėti norinčių lietuvių sumažėjo daugiau nei 20 procentų. Pasak jo, prieš keletą metų visi norintys pailsėti sunkiai rasdavo laisvų vietų viešbučiuose, sanatorijose. Savaitgaliais klientų netrūksta ir dabar, tačiau darbo dienomis situacija kiek sunkesnė.

Vis dėlto direktorius pasidžiaugė, kad vasarą sulaukiama daugiau poilsiautojų iš užsienio. „Dabar turim pusę kempingo olandų“, – sakė jis.

R.Palionio teigimu, paslaugų kainos Druskininkuose neaugo, o kai kurios netgi sumažėjo. Be to, gydyklos, viešbučiai, vandens parkas klientams siūlo įvairias akcijas. O nakvynę rasti, pasak R.Palionio, taip pat neturėtų būti sudėtinga. „Nuo buto už 100 Lt parai, iki apartamentų už nerealią kainą“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką