Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 17d. 10:14

Kalbos inspekcija nenori leisti įmonėms registruoti pavadinimų nepasikonsultavus

Verslas
123RF.com nuotr. / Verslas

Penktadienį Valstybinė kalbos inspekcija (VKI) išplatino pranešimą, kuriame praneša pakeitusi nuomonę dėl registruojamų įmonių pavadinimų. Nuo šių metų pradžios buvo įvesta nauja tvarka, pagal kurią įmonėms nebereikia konsultuotis su VKI norint įregistruoti pavadinimą, tačiau praėjus vos porai savaičių komisija dėl šios tvarkos persigalvojo.

Anot VKI – „kasdien įregistruojama po keliolika pavadinimų, neatitinkančių Civilinio kodekso nuostatų ir Įmonių, įstaigų ir organizacijų simbolinių pavadinimų darymo taisyklių“. Savo pranešime inspekcija reiškia rūpestį nauju verslu – komisija metų gale turės nurodyti įmonių vadovams, kad šie taisytų pažeidimus, o tai „verslui sukels daug sunkumų“.

Pranešime rašoma, kad tokiu atveju reikės keisti įstatus ir iš naujo juos tvirtinti, mokėti mokesčius Registrų centrui, pakeisti įmonės dokumentus (atestatus, leidimus, taisykles, darbų saugos instrukcijas, antspaudą, kreditines korteles, iškabas), siųsti pranešimus verslo partneriams apie įmonės pavadinimo keitimą, iš naujo kurti rinkodaros strategiją ir reklamą ar net keisti logotipą, kai kuriais atvejais gaminti naujas produktų pakuotes.

„Tai yra verslo žlugdymas ir neatitinka Inspekcijos pasirašytos Deklaracijos dėl pirmųjų verslo metų tikslų ir dvasios, todėl Valstybinė kalbos inspekcija atšaukia parašą Deklaracijoje ir kviečia verslo įmones, verslą vienijančias organizacijas ir visus verslo reikalams neabejingus asmenis atkreipti dėmesį į šią problemą“, – rašoma VKI pranešime.

2013 metų gegužę buvo sugriežtinta pavadinimų registravimo tvarka ir šių normų atitikimą prižiūrėdavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Tačiau 2018 metų liepą Vyriausybė savo nutarimu panaikino tokį reikalavimą, o jis įsigalioja jau nuo 2020 m. sausio 1 dienos.

Vyriausybė pakeitė juridinių asmenų registro nuostatus ir juose panaikintas 109 nuostatų punktas. Pagal jį Registro tvarkytojas privalėjo kreiptis į VLKK konsultacijos dėl juridinio asmens pavadinimo atitikties lietuvių bendrinės kalbos normoms.

Praėjusių metų gruodį VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis 15min tikino, kad tai nėra labai geras sprendimas, ir iki šiol komisija „atlikdavo milžinišką darbą konsultuodama dėl įmonių pavadinimų tinkamumo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką