Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 22:27

Žemės sklypų savininkai gali prašyti kompensacijos dėl elektros stulpų

Elektros laidai prie nuosavų namų
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Elektros laidai prie nuosavų namų
Žemės sklypo savininkams, jei ant jo žemės stovi elektros įrenginiai, bus mokama vienkartinė kompensacija. Savininkai raginami rašyti prašymus internetu arba kreiptis į artimiausią „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) bendrovės klientų aptarnavimo skyrių. Tačiau kai kurie ūkininkai nepatenkinti vienkartinėmis išmokomis, nes elektros atramos jiems atneša didelių nuostolių.

Panevėžio rajono ūkininkas Mikas Pačekajus sako, kad viename jo žemės plotų yra net dešimt elektros stulpų ir transformatorinė. 400 hektarų turintis ūkininkas sako nesigundantis ESO siūloma vienkartine kompensacija.

Iš ploto, kur stovi elektros įrenginiai, ūkininkas sako, jog derliaus negauna, tačiau kompensacijos neprašys. Jis viliasi, kad ūkininkų sąjunga iškovos didesnes kompensacijas.

Mažesnių žemės sklypų savininkai, kurių žemėje vos keli stulpai, sako girdėję apie kompensacijas, tačiau kol kas prašymų dar neparašę. Kiti abejoja, ar sugebės pateikti juos internetu.

Vyriausybei patvirtinus kompensacijų skaičiavimo ir mokėjimo metodiką, žemės savininkai dėl elektros stulpų ir kitų įrenginių, negalintys naudoti žemės sklypo ar jo dalies ūkinei veiklai, galės gauti vienkartines kompensacijas. Pagal tai, kokie – perdavimo ar skirstymo – tinklo įrenginiai stovi sklype, žmonės turi kreiptis į artimiausią ESO klientų aptarnavimo centrą arba „Litgrid“ bendrovę.

Iki šiol ESO jau gavo per 5000 prašymų. Lietuvoje iš viso yra apie milijonas žemės sklypų, kuriuose stovi elektros įranga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką