Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

34 mln. vartotojų per metus: nuo savaitės orų prognozės iki pranešimų apie pavojingus reiškinius

Orų prognozė
123rf.com / Orų prognozė
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
0
A A

Nors sakoma, kad blogo oro nebūna, tereikia tinkamai apsirengti ir nusiteikti, kiekvienas galėtų prisiminti situaciją, kai būtent oras sujaukia ar net visiškai sugriauna visus planus. Tačiau šiais laikais tokių nesklandumų išvengti lengviau nei lengva – atsivertus Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto svetainę, galima pasižiūrėti net tik tai, kokie orai bus rytoj, bet ir užmesti akį į visos savaitės prognozę. Beje, minėta svetainė gyventojams siūlo ir daugiau paslaugų – pavyzdžiui, pranešimus apie pavojingus reiškinius.

Siekis didinti prieinamumą

Europos Sąjungos fondų lėšomis sukurta interneto svetainė Meteo.lt suteikia galimybę naudotis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) teikiamomis pažangiomis elektroninėmis paslaugomis. Šios tarnybos Informacijos skyriaus vedėja Zita Markevičienė tikina, kad ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos Sąjungos valstybių internautai gali patogiai užsisakyti LHMT teikiamas e. paslaugas ir gauti rezultatus.

Tam, kad pavyktų įgyvendinti šį projektą, pasak Z. Markevičienės, reikėjo atlikti ne vieną darbą. Parengtas elektroninių paslaugų organizacinis modelis, sukurta ir įdiegta elektroninių paslaugų informacinė sistema, sukurta nauja meteo.lt svetainė. Taip pat įsigyta informacinei sistemai reikalinga techninė ir sisteminė programinė įranga – nauja hidrometeorologinių duomenų bazė, jungianti hidrometeorologijos tarnybos turimas tris duomenų bazes į vieną, įsigyta nauja programinė įranga, skirta orų prognozėms sudaryti ir atvaizduoti.

Baigus visus darbus, meteo.lt interneto svetainė savo vartotojams pasiūlė naudotis net 29 elektroninėmis paslaugomis.

123rf.com/Kompiuteris
123rf.com/Kompiuteris

Per 34 mln. vartotojų per metus

Praėjusiais metais LHMT svetainė meteo.lt, anot Z. Markevičienės, sulaukė per 34 milijonus apsilankymų, vidutiniškai 500 tūkst. unikalių lankytojų per mėnesį. „2015 metais skaičiai buvo labai panašūs, jaučiamas nežymus augimas. Populiariausios LHMT paslaugos jau ilgą laiką yra ir išlieka orų prognozės ir buvusių orų duomenys. Atkreipiame dėmesį, kad LHMT yra vienintelė organizacija Lietuvoje, užtikrinanti patikimos informacijos apie buvusius ir būsimus orus teikimą. Atnaujinę interneto svetainę meteo.lt, LHMT pateikia visuomenei dar daugiau galimybių ir informacijos“, – komentavo atstovė.

Naujojoje LHMT svetainėje pateikiamos iki 7 parų įvairaus detalumo orų prognozės, net 3000 miestų ir miestelių.

Naujojoje LHMT svetainėje pateikiamos iki 7 parų įvairaus detalumo orų prognozės, net 3000 miestų ir miestelių. O einamosios paros kiekvienos valandos orus galima sekti faktinių orų žemėlapiuose. Pagrindiniai paslaugų vartotojai, anot Z. Markevičienės, yra plačioji visuomenė.

Dar vienas svarbiausių LHMT paslaugų gavėjų – aviacija, kadangi nė vienas lėktuvas negali pakilti ar nusileisti be faktinės meteorologinės informacijos ir kvalifikuotų specialistų sudaromų orų prognozių.

LHMT paslaugos taip pat aktualios jūrininkams, kelininkams, projektuotojams, komunaliniams ūkiams, energetikams, žemės ūkiui ir kitoms įvairioms sritims.

Pranešimai apie pavojingus reiškinius

LHMT suteikia galimybę gyventojams ir užsakyti pranešimus apie pavojingus reiškinius. „Paslauga skirta fiziniams ir juridiniams asmenims, norintiems pasirinktu laikotarpiu gauti informacinius pranešimus elektroniniu paštu apie tai, kad dominančio meteorologinio elemento reikšmė artėja prie nustatytos ribos ar gali būti peržengta“, – paaiškino Informacijos skyriaus vedėja.

Tiesa, kol kas šios elektroninės paslaugos vartotojų mažai, daugelis vis dar renkasi gauti specialistų sudarytus rašytinius pranešimus apie užfiksuotus arba numatomus pavojingus, stichinius ar katastrofinius hidrometeorologinius reiškinius faksu arba elektroniniu paštu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką