Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 sausio 19d. 13:27

Lietuviai vis dažniau pas medikus registruojasi internetu

Kompiuteris
123rf.com / Kompiuteris

Susiplanuoti apsilankymą pas gydytoją jau kuris laikas yra lengviau nei galima įsivaizduoti. Prisėsti prie kompiuterio, pasirinkti norimą įstaigą, reikiamą specialistą ir patogiausią laiką. Pasikeitus planams, paprastai, nelaukiant kol prisiskambinsi registratūrai ar be kitų kliūčių – tiesiog prisijungti ir paankstinti ar pavėlinti vizitą. Visa tai galima atlikti www.sergu.lt išankstinėje pacientų registracijos sistemoje, kuria kas kasmet naudojasi vis daugiau Lietuvos gyventojų.

Vis populiarėja

Išankstinė pacientų registracijos sistema „Sergu“ jungia daugiau nei 20 didžiausių šalies gydymo įstaigų įvairiuose miestuose. Tai – universitetinės, apskrities ir miesto ligoninės bei poliklinikos. Šios sistemos tikslas – suteikti galimybę pacientams internetu, vieno langelio principu, užsiregistruoti į kuo daugiau šalies gydymo įstaigų, numatyti apsilankymus pas kuo daugiau specialistų.

Šios sistemos tikslas – suteikti galimybę pacientams internetu, vieno langelio principu, užsiregistruoti į kuo daugiau šalies gydymo įstaigų, numatyti apsilankymus pas kuo daugiau specialistų.

Nors sistema gyvuoja nuo 2008 metų, didėjantis pacientų registravimosi internetu aktyvumas pastebimas pastarąjį penkmetį, nuo tada, kai VUL Santariškių klinikos įvykdė Išankstinės pacientų registracijos sistemos plėtros projektą, iš dalies finansuotą Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Sveikatos apsaugos ministerijos E. sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Telyčėnienė tikino, kad išankstinės pacientų registracijos informacinėje sistemoje www.sergu.lt iš viso jau užsiregistravo daugiau nei 1,1 mln. pacientų. O per pastaruosius 2 metus buvo atlikta daugiau nei 15 mln. registracijų pas gydytojus. 2016 metais internetu registravosi apie 14 proc. pacientų. Pasak pašnekovės, matyti, kad besiregistruojančiųjų į gydymo įstaigas internetu kasmet vis daugėja.

Nuo registracijų iki priminimų

Išankstinės pacientų registracijos sistemoje www.sergu.lt, prie kurios prisijungti galima naudojant elektroninę bankininkystę, pacientams siūloma ne viena elektroninė paslauga. Besinaudojantys svetaine gali rezervuoti laiką gydytojo priėmimui, taip pat gali rinktis specialistą ne tik iš tų gydymo įstaigų, kuriose yra užsiregistravę, bet ir iš kitų.

Naudotis išankstinės pacientų registracijos sistema patogu ir todėl, kad vienoje vietoje galima stebėti visus savo planuojamus ir įvykusius apsilankymus. Pasikeitus planams, nereikia skambinti į gydymo įstaigos registratūrą, pakanka prisijungti prie svetainės, atšaukti vizitą ir tuoj pat suplanuoti kitą.

Suteikiama galimybė gauti pranešimą apie atsiradusį laisvą vizito laiką anksčiau nei pacientas užsiregistravo.

Vilma Telyčėnienė įvardino ir dar vieną www.sergu.lt sistemos privalumą – galimybę gauti pranešimą apie atsiradusį laisvą vizito laiką anksčiau nei pacientas užsiregistruoja. Kartais vizito pas medikus reikia laukti ne savaitę ir ne kelias – net mėnesį.

Savaime aišku, pacientams svarbu patekti pas gydytojus kuo greičiau, todėl vos atsisakius kuriam nors iš jau užsiregistravusiųjų, tiems pacientams, kurie užsisakė žinutę apie atsiradusį laisvą laiką, yra pranešama. Taip suteikiama galimybė paankstinti vizitą. Tiesa, būtent todėl pacientai ir yra raginami į registracijas pas medikus žiūrėti atsakingai ir žinant, kad apsilankyti dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyks – pranešti. Tiesa, primenama ir tai, kad nesulaukiant eilės pas populiariausius gydytojus, sistemoje galima atlikti paiešką ir registruotis pas kitą tos pačios srities specialistą.

Galiausiai, „Sergu“ sistema paranki ir tiems, kurie per skubėjimą ar įtemptus darbus kartais pamiršta, kurią dieną ar tikslią valandą buvo užsiregistravę apsilankymui pas gydytoją. „Sergu“ sistema išsprendžia ir tai – pacientui informacija apie laukiantį vizitą atsiunčiama SMS žinute ar elektroniniu paštu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką