Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Registracija pas medikus internetu: po metų – daugiau patogumo ir mažiau „tuščių langelių“

Kompiuteris
123rf.com / Kompiuteris
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kasmet vis daugiau lietuvių užuot registravęsi pas medikus telefonu, sėda to padaryti prie kompiuterio. Argumentai paprasti – taip patogiau ir greičiau. Palyginti praėjusių metų elektroninių registracijų skaičių su šių metų rodikliais, matyti, kad pavyzdžiui, Vilniuje buvo vos kelios medicinos įstaigos, kuriose registracijų internetu skaičius nekito, o didžioji dalis fiksavo nemenką elektroninių registracijų augimą. Nors tendencija džiugina jau dabar, tobulinti sistemą yra kur, ir tai planuojama daryti jau kitąmet.

Internetą renkasi vis dažniau

Prireikus užsiregistruoti pas vieną ar kitą gydytoją, vis dažniau gyventojai ne tiesią ranką telefono link, o sėda prie kompiuterio ir „laisvo langelio“ ieško internetu. Elektroninių registracijų į poliklinikas daugėja visoje šalyje, tai įrodo statistiniai duomenis. Pavyzdžiui, palyginus sostinės 2015 metų e.registravimosi tendencijas su 2016 m. matyti nemenkas augimas.

Tai, kad gyventojams vis priimtinesnė tampa elektroninė registracija pas gydytojus, rodo ir 15min portale atlikta skaitytojų apklausa. Didžioji dalis apklaustųjų teigė nuolat į poliklinikas besiregistruojantys internetu, mažesnė dalis tikino vis dar naudojantys abu būdus – ir internetą, ir telefoną, o besinaudojančiųjų tik telefonu dalis buvo mažiausia.

Bendra sistema

Registruotis elektroniniu būdu iš tiesų yra kur kas patogiau ir greičiau nei telefonu ar vykti į pačią polikliniką, tačiau būdų, kaip šią sistemą padaryti dar patogesnę– yra. „Registruotis internetu pas šeimos gydytojus gyventojai gali ir dabar, esminis dalykas yra tas, kad sistemos tarpusavyje nėra susietos. Kiekviena poliklinika turi savo informacinę sistemą, kitaip tariant, savo puslapį. Į konsultacijas antriniu lygmeniu, pas specialistus, gyventojai gali užsiregistruoti per ministerijos ir Santariškių bendrą projektą www.sergu.lt“, – apie dabartinį registracijos į poliklinikas modelį sostinėje sako Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

Gyventojas tada galėtų registruotis į bet kurią polikliniką, galėtų rinktis eiti ten, kur yra laisviau.

Pasak G. Palucko, dabar ši sistema veikia, tačiau kur kas patogiau būtų turėti bendrą registracijų sistemą, kas jau yra artimiausiuose planuose:„Dabar mes norime padaryti pirminio ir antrinio lygmens registracijų susiejimą, kitaip tariant, sujungti visų poliklinikų sistemas į vieną. Gyventojas tada galėtų registruotis į bet kurią polikliniką, galėtų rinktis eiti ten, kur yra laisviau.“

Mažinti „tuščius“ langelius

Vilniaus mero pavaduotojas atkreipė dėmesį ir į tai, kad vienas iš tikslų turėtų būtų mažinti „tuščių langelių“, kai žmogus užsiregistruoja ir neatvyksta to nepranešęs, skaičių. „Kalbu apie atvejus, kai gyventojai užsiregistruoja pas kelis gydytojus, eina pas tą, kuris priima greičiau, tačiau likusių registracijų neatšaukia. Šį dalyką ketiname drausminti. Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris numato, kad užsiregistravęs pacientas turi atvykti, o neatvykęs, pranešti. Tačiau drausminti tų, kurie to nesilaiko, nėra numatyta jokių priemonių“, – aiškino pašnekovas.

Spręsti šią problemą, pasak G.Palucko, siūloma įvedus kreditų sistemą. „Mes svarstoma įvesti vadinamąją kreditų sistemą. Sakykime, pacientas turi 10 kreditų, registracija pas gydytoją jam kainuoja vieną ar du kreditus. Nuvykus pas gydytoją ar laiku atšaukus, kreditai neprarandami, tačiau jei negalėjęs atvykti pacientas neatšaukė vizito, tie kreditai išnyksta.

Iššvaisčius visus kreditus, mes kviečiame pacientą užsiregistruoti gyvai – atvykti į registratūrą arba telefonu. Mes jokiais kitais būdais „bausti“ negalime. Tačiau jeigu pacientas švaisto mūsų gydytojų laiką, tada mes prašysime, kad šiek tiek jo sugaištų ir jis“, – kaip veiktų naujoji registracijos tvarka, pasakojo pašnekovas.

„Tušti langeliai“ neretai užima apie 20 proc. gydytojų laiko, taigi – tai atsakymas, kiek daugiau pacientų medikas galėtų priimti.

G.Palucko teigimu, siekis yra paprastas – taupyti ne tik savo, bet ir gydytojų laiką. „Tušti langeliai“ neretai užima apie 20 proc. gydytojų laiko, taigi – tai atsakymas, kiek daugiau pacientų medikas galėtų priimti. Tokia tvarka, pasak mero pavaduotojo, tikrai sumažintų eiles pas gydytojus.

Nėra noro atbaidyti

Vilniaus mero pavaduotojas pabrėžė, kad kredito sistemos įvedimu tikrai nesiekiama žmonių atbaidyti registruotis internetu. Visų pirma, pasak jo, pačią registraciją ir jos atšaukimą bus siekiama padaryti kuo patogesniu.

„Jau dabar didelė dalis poliklinikų primena pacientams apie registraciją, atvykimo laiką kelios dienos ar diena prieš vizitą. Ne visos turi tokį funkcionalumą, kuris leidžia pacientui atsakius žinute patvirtinti arba atšaukti atvykimą. Sakykime, įvedus į žinutės lauką „Taip“, „Ne“ ar tiesiog „T“ ar „N“ raides. Šiuos dalykus sistema turi apdoroti automatiškai. Pokyčiai vyks palaipsniui, taigi dabar dalis įstaigų būtent šį funkcionalumą ir diegiasi“, – kalbėjo G.Paluckas.

123rf.com nuotr./E.paslaugos
123rf.com nuotr./E.paslaugos

Paklausus, kada preliminariai Vilniaus gydymo įstaigų sistemų sujungimą planuojama užbaigti, G.Paluckas vylėsi, kad darbai bus baigti po metų.

Ne tik registracija

Ne dažnas žino, kad internetu galima susitvarkyti ir daugiau sveikatos reikalų – ne tik užsiregistruoti pas gydytoją ar tą registraciją atšaukti. Elektroninių valdžios vartų portale gyventojai gali rasti daugiau kaip 45 su sveikata susijusias paslaugas, kurias užsisakyti, atlikti ar išbandyti galima neatsitraukus nuo kompiuterio ir užtrunkant vos kelias minutes.

Elektroninių valdžios vartų portale gyventojai gali rasti daugiau kaip 45 su sveikata susijusias paslaugas.

www.e.paslaugos.lt portale galima ne tik užsiregistruoti į vieną ar kitą polikliniką, peržiūrėti savo privalomojo sveikatos draudimo duomenis, atlikti su vaiko gimimu susijusias procedūras, bet ir išreikšti valią dėl sutikimo ar nesutikimo tapti organų donoru po mirties.

Elektroninės valdžios vartų portale suteikiama galimybė užsisakyti informaciją apie jums aktualias profilaktines gydymo paslaugas, užpildyti prašymą dėl specialiųjų poreikių – nedarbingumo ar dalinio darbingumo nustatymo – arba pateikti prašymą dėl slaugos namuose.

Šiuo metu be registravimosi internetu į polikliniką Elektroninės valdžios vartai iš viso siūlo 670 gyventojams aktualių kasdienių paslaugų. Per šį portalą pasiekiamos e. paslaugos ir toliau bus tobulinamos panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką