Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo rinkimai jau čia pat: viskas, ką reikia žinoti rinkėjui – vienoje vietoje

Išankstinis balsavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Išankstinis balsavimas
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
1
A A

Iki rinkimų likus vos kelioms dienoms, neretas rinkėjas susigriebia – ar turi rinkėjo kortelę, gal tą dieną, kai vyksta rinkimai, suplanavęs ką rimto – kaip ir kada balsuoti išankstiniu būdu. Užsienyje gyvenantiems lietuviams taip pat kyla klausimų – ką padaryti, kad būtų įtraukiami į balsuojančiųjų užsienyje sąrašą. Visą šią informaciją ir dar daugiau galima rasti itin paprastu būdu ir vienoje vietoje – „Rinkėjo puslapyje“.

Europos Sąjungos fondų lėšomis sukurta interneto svetainė www.rinkejopuslapis.lt, kurioje nurodyta visa rinkėjams aktuali informacija ir suteikiamos aktualiausios su rinkimais susijusios paslaugos, startavo kiek daugiau nei prieš metus. Prisijungęs prie sistemos, rinkėjas mato tiek jam vienam skirtą, tiek bendrai visiems rinkėjams aktualią informaciją.

Nuo kiekvieno žmogaus rinkimų istorijos, rinkėjo kortelių iki bendros informacijos apie kiekvieną rinkimų kandidatą, praėjusių rinkimų duomenis ar tiesiog balsavimo apylinkes. Artėjant spalio 9-ąją vyksiantiems Seimo rinkimams, informacijos rinkėjo portale ieško vis daugiau žmonių.

Informacija apie patį rinkėją

Apsilankęs „Rinkėjo puslapyje“ ir paspaudęs nuorodą „Aš“, kiekvienas rinkėjas gali sužinoti, kuriai apygardai priklauso, tikslų adresą, kuriuo reikia atvykti balsuoti, telefono numerį ir el. paštą pasiteiravimui.

Svetainėje pateikiama ir kiekvieno piliečio rinkimų „statistika“.

Svetainėje pateikiama ir kiekvieno piliečio rinkimų „statistika“. Rinkėjo istorijoje nurodyti visi rinkimai, kurie vyko per piliečio pilnametystės, kai gavo balsavimo teisę, laikotarpį. Taip pat – balsavo jis juose ar ne ir kokiu būdu bei kur tai darė.

Spustelėjus nuorodą „Man atstovauja“, pateikiama informacija, kas ir kur atstovauja rinkėjui – nuo Lietuvos Respublikos Prezidento iki Europos Parlamento, Seimo ir savivaldybės tarybos narių.

„Rinkėjo puslapis“ taip pat suteikia galimybę kiekvienam gyventojui atsispausdinti rinkėjo kortelę, jei gyventojas ją pametė ar tiesiog dėl vienų ar kitų priežasčių neturi.

123rf.com nuotr./Kompiuteris
123rf.com nuotr./Kompiuteris

Aktualu ir svarbu

Prieš pat rinkimus rinkėjams iš tiesų kyla daugybė klausimų, apie kuriuos prieš tai nepagalvojo. Neretai nutinka ir taip, kad nuvykti balsuoti ten, kur buvo planuota, nepavyksta. Kaip elgtis, jei į savo rinkimų apylinkę atvykti negalite, bet į kitą – galėtumėte? Ar – jei užsiregistravote balsuoti užsienyje, tačiau parvykote į Lietuvą? Visa tai – spustelėjus kategoriją „Informacija rinkėjams“.

www.rinkejopuslapis.lt svetainėje pateikiama išsami informacija ir balsuojantiems iš anksto. Informuojama ne tik apie tai, kad turi tokią teisę, bet ir kaip toks balsavimas turi būti atliekamas.

Svetainėje informuojama, kuriomis valandomis ir kur piliečiai turi atvykti, norėdami atiduoti savo balsą, kokias procedūras turi atlikti ir kokius dokumentus su savimi turėti.

Svetainėje informuojama, kuriomis valandomis ir kur piliečiai turi atvykti, norėdami atiduoti savo balsą, kokias procedūras turi atlikti ir kokius dokumentus su savimi turėti.

Užsukti į „Rinkėjo puslapį“ pravartu ir tiems, kurie planuoja balsuoti užsienyje. Svetainėje informuojama, kuriomis valandomis ir kur piliečiai turi atvykti, norėdami atiduoti savo balsą, kokias procedūras turi atlikti ir kokius dokumentus su savimi turėti.

Pravartu žinoti ir tai, kad rinkėjų portalo skiltyje „Naujienos“ pateikiamos visos naujausios ir aktualiausios su rinkimais susijusios žinios.

„Rinkėjų portale“ kiekvienas pilietis gali rasti ne tik aktualią informacijų apie visus rinkimus, bet ir atlikti svarbias procedūras. Svetainėje www.rinkejopuslapis.lt suteikiama galimybė užsiregistruoti savarankišku rinkimų dalyviu, gauti ir pateikti rinkėjo dokumentus, užsisakyti pažymas ir jas gauti, o galiausiai – užsiregistruoti į balsuoti užsienyje ketinančių rinkėjų sąrašą. „Rinkėjo puslapyje“ kiekvienas pilietis gaus atsakymą į jam rūpimą klausimą.

Kompiuterinio raštingumo įgūdžiai ir galimybė naudotis internetu tampa neatsiejama patogaus gyvenimo dalimi – tai suteikia galimybę vos keliais mygtukų spustelėjimais palengvinti kasdienybę. Nuo orų prognozių, eismo tvarkaraščių iki įvairiausių e. paslaugų ar dokumentų tvarkymo tiesiog internetu.

Kiekvienas norintis patobulinti savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius ar padėti atrasti interneto galimybes pažįstamiems, giminėms, vyresnio amžiaus tėvams gali atvykti ar atvesti artimuosius į bibliotekose esančius viešosios interneto prieigos taškus. Interneto prieigų tinklas sukurtas ir toliau plėtojamas panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką