Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Pabedinskienė: „Tęsime pradedančiųjų verslo finansavimą bei naujų darbo vietų kūrimą"

Darbas namuose
Vida Press nuotr. / Darbas namuose
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

2014–2020 m. finansavimo laikotarpiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama skatinti gyventojų, ypač susiduriančių su sunkumais darbo rinkoje, verslumą ir savarankišką užimtumą, planuoja įgyvendinti finansinę priemonę, kuria bus tęsiamas pradedančiųjų verslą finansavimas, skatinamas savarankiškas užimtumas bei naujų darbo vietų kūrimas.

Tai vakar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykstančiame išvažiuojamajame Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos posėdyje „Priemonės „Verslumo skatinimas“ įgyvendinimas ir perspektyvos“ pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Tikiu, kad sudarytos sąlygos ir galimybės skatins potencialius verslininkus drąsiau priimti sprendimą steigti darbo vietą sau, taip pat kurti naujas ir sėkmingai išlaikyti esamas darbo vietas Lietuvos gyventojams.

„2014–2020 m. ES lėšas planuojame toliau investuoti į verslo pradžią ne tik teikiant paskolas lengvesnėmis nei rinkoje sąlygomis, bet ir kompensuojant palūkanų ir darbuotojų darbo užmokesčio išlaidų dalį pradėjusiems savarankišką verslą. Tikiu, kad sudarytos sąlygos ir galimybės skatins potencialius verslininkus drąsiau priimti sprendimą steigti darbo vietą sau, taip pat kurti naujas ir sėkmingai išlaikyti esamas darbo vietas Lietuvos gyventojams. Taip pat viliuosi, kad aktyvesni naudojantis šiomis galimybėmis bus žmonės kaimiškose teritorijose“, - sakė A. Pabedinskienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė

Finansų inžinerijos priemonė „Verslumo skatinimas“ užtikrina palankesnes sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms verslą plėtoti.

Pasak ministrės, priemonė Verslumo skatinimas“ yra viena iš inovatyviausių 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonių, įgyvendinamų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šią priemonę Europos Komisija vadina gerosios praktikos sektinu pavyzdžiu kitoms ES šalims narėms, siekiant per savarankiško užimtumo skatinimą didinti darbo vietų kūrimą, svarbiausia – skiriant didelį dėmesį socialiai jautrioms visuomenės grupėms, norinčioms pradėti savarankišką veiklą.

Pasak Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkės Dalios Matukienės, itin gerų priemonės „Verslumo skatinimas“ rezultatų pavyko pasiekti dėl to, kad visos susijusios institucijos ir organizacijos – tiek ministerijos, tiek INVEGA, tiek kredito unijos – dirbo išvien. Ši parama, pasak jos, kartu yra ir didelė paskata jaunimui neišvykti iš Lietuvos bei kurti ateitį patiems savo šalyje.

Pradėjusieji verslą jau sukūrė beveik 2900 naujų darbo vietų, t.y. daugiau kaip po 2 naujas darbo vietas naujame versle.

Per penkerius Verslumo skatinimo fondo, įgyvendinančio priemonę „Verslumo skatinimas“, gyvavimo metus savarankišką verslą pradėjo per 1200 asmenų ir įmonių. Pradėjusieji verslą jau sukūrė beveik 2900 naujų darbo vietų, t.y. daugiau kaip po 2 naujas darbo vietas naujame versle. Verslumo mokymuose jau dalyvavo arti 4900 potencialių verslininkų.

Šiuo metu prioritetinei grupei, kurią sudaro bedarbiai, neįgalieji, jaunimas iki 29 m., vyresni nei 50 metų žmonės, priklausantieji sudaro 63 proc. visų asmenų, dalyvavusių verslumo mokymuose, o savarankišką veiklą pradėjo ir paskolas gavo net 48 proc. šios grupės asmenų.

„Atsižvelgiant į rezultatus, kuriuos jau pavyko pasiekti, galima teigti, kad Verslumo skatinimo fondas – socialiai jautrus instrumentas, užtikrinantis finansavimo prieinamumą toms gyventojų grupėms, kurioms verslo kūrimas dėl kreditavimo rizikingumo įprastinėmis rinkoje sąlygomis būtų itin sudėtingas procesas arba visai neįmanomas“, - sakė ministrė.

Posėdyje dalyvavo Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio ministerijų, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Lietuvos centrinės kredito unijos atstovai ir kt.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba yra visuomeninė patariamoji institucija, sudaryta iš asociacijų, kurių nariai yra verslo subjektai, atstovų. Jos tikslas – užtikrinti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų bei valstybės institucijų bendradarbiavimą ir taip kurti palankią aplinką verslui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką