Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanoti geriausieji Kauno regione

Apdovanoti geriausieji Kauno regione
Apdovanoti geriausieji Kauno regione
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baigiantis 2007–2013-ųjų metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiui, Ūkio ministerija inicijavo geriausių Europos Sąjungos lėšomis pasinaudojusių projektų rinkimus kiekviename Lietuvos regione. Geriausių projektų vykdytojai buvo apdovanoti ir Kaune.

Viešbutyje „Via Baltica“, kuris buvo vienas pirmųjų regione, iškilusių pasinaudojus Europos Sąjungos investicijomis, susirinkusius svečius pasveikino Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų tarybos narys ir viešbučio šeimininkas Vytas Čičelis.

Į geriausių projektų titulą iš viso pretendavo daugiau nei pusantro šimto projektų. Kauno regione Ūkio ministerijos administruojamose srityse apdovanojimams buvo nominuota 12 projektų: po 3 verslo, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, turizmo, energetikos kategorijose. Nugalėtojai išrinkti balsavimo specialioje interneto rubrikoje metu. Per dešimt balsavimo dienų projektai Kauno regione surinko iš viso 786 balsus.

Apdovanoti geriausieji Kauno regione
Apdovanoti geriausieji Kauno regione

Šiuose geriausių projektų rinkimuose gyventojai daugiausiai balsų atidavė turizmo kategorijos projektams.

Šioje kategorijoje nugalėjo Birštono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas, kurio metu buvo sutvarkytas ir aktyviam poilsiui bei turizmui pritaikytas miesto centrinis parkas. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, atsiimdama apdovanojimą, paminėjo ir parko perspektyvas – padidės turistų srautai, atsiras galimybė privataus verslo atstovams plėsti turizmo paslaugų spektrą, didės įplaukos į savivaldybės biudžetą ir gerės kurorto įvaizdis.

Kiti geriausiųjų Europos Sąjungos projektų titulus gavę projektai – iš Kauno.

Verslo kategorijoje apdovanojimas teko bendrovei „Kaunas Aircraft Maintenance Services“, įsteigusiai lėktuvų kapitalinio remonto įmonę. Projektu bendrovei pavyko išplėsti pajėgumus ir teikti kokybiškas „Ryanair“ orlaivių techninio aptarnavimo paslaugas.

Apdovanoti geriausieji Kauno regione
Apdovanoti geriausieji Kauno regione

VšĮ Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parkas apdovanotas mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros srityje už inovacijų žinių sisteminimui aktualų projektą „Kalbos, semantinių, verslo modeliavimo technologijų inovacijų žinių teminis tinklas verslo aplinkos gerinimui“. Jo metu sukurtas žinių apie inovacijas kalbos technologijų srityje teminis tinklas  inovacinių sprendimų pagrįstumui didinti.

Energetikos kategorijoje geriausiu pripažintas Kauno kolegijos projektas „Kraštotvarkos fakulteto šiluminio ūkio ir pastatų renovacija“. Renovacija sumažins išlaidas už suvartotą šiluminę energiją, padės užtikrinti optimalias mikroklimato sąlygas patalpose, prisidės prie mokymosi ir mokymo kokybės kėlimo bei sergamumo sumažėjimo, pagerins pastato atitvarų fizines savybes. Kauno kolegijos direktorius Mindaugas Misiūnas, atsiimdamas apdovanojimą, taikliai pažymėjo, jog toks apdovanojimų vakaras, kaip ir diena, kuomet pasirašoma finansavimo sutartis – vienas gražiausių ir įsimintiniausių įvykių viso projekto metu.

Projektų vykdytojai žadėjo būti aktyvūs ir naujuoju – 2014–2020-ųjų metų – ES paramos laikotarpiu, tęsti pradėtus darbus ir siekti, kad įgyvendinami projektai, jei nebus tiesiogiai prieinami Lietuvos gyventojams, tai bent jų naudą bus galima pajusti gerėjančiomis verslo, kultūrinės, socialinės aplinkos sąlygomis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką