Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Baltic Champs“ augins ekologiškus pievagrybius, daugumą jų eksportuos

Pievagrybiai
„Baltic Champs“ nuotr. / Pievagrybiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausia pievagrybių augintoja Baltijos regione „Baltic Champs“ balandžio pradžioje nuskynė pirmąjį ekologiškų baltųjų pievagrybių derlių. Nors ekologiškų pievagrybių galės įsigyti ir šalies vartotojai, didžiąją dalį produkcijos bendrovė ketina eksportuoti, pranešė įmonė.

 
„Ekologinės gamybos diegimas yra sudėtingas, itin daug laiko ir žinių reikalaujantis procesas. Darbuotojų kompetencija ir pastangos padėjo šį tikslą pasiekti per palyginti trumpą laikotarpį – vos kelis mėnesius. Iššūkių buvo, bet pirmasis rezultatas nuteikia optimistiškai“, – tvirtina Marijus Bakas, „Baltic Champs“ Širvintų padalinio direktorius, bendrovėje atsakingas už ekologinės gamybos įdiegimą ir sertifikavimą.
 
Vadovo teigimu, „Baltic Champs“ įvykdė ekologiškos produkcijos gamintojams keliamus reikalavimus, jai buvo įteiktas ekologinės gamybos sertifikatas. Tai leido bendrovei produkciją ženklinti Europos Sąjungos ekologinės gamybos logotipu.
 
„Baltic Champs“  didžiąją dalį ekologinės produkcijos ketina realizuoti ne Lietuvoje, o šalyse, kuriose ekologija turi gilesnes tradicijas, o pirkėjų gretos gausesnės.
 
„Reikėjo ieškoti ekologiškų žaliavų ir pritaikyti jas pievagrybių auginimo terpės gamybai. Kad atitiktumėme ekologinės gamybos reikalavimus, įvedėme griežtą gamybos kontrolę, papildomai dokumentavome tam tikrus gamybos etapus, pritaikėme gamyboje įdiegtas inovatyvias technologijas“, – sakė „Baltic Champs“ Gruzdžių padalinio direktorius Jonas Malinauskas.
 
Rinkos tyrimai rodo, kad susidomėjimas ekologiškais produktais ir ekologija auga, nes daugėja sveika mityba besirūpinančių žmonių, kurie vis dažniau renkasi ekologiškas prekes. Tačiau nors ekologiškų maisto produktų rinka Lietuvoje kasmet ūgteli bent 10 proc., lyginant su Vakarų Europos rinkomis, ji išlieka maža. Dėl to „Baltic Champs“  didžiąją dalį ekologinės produkcijos ketina realizuoti šalyse, kuriose ekologija turi gilesnes tradicijas, o pirkėjų gretos gausesnės.
 
Tarptautinės ekologinės žemdirbystės judėjimų federacijos duomenimis, vien Vokietijoje ekologiškų produktų rinkos metinė apyvarta yra apie 7 mlrd. eurų, o Danijoje, Norvegijoje ar Švedijoje ekologiškų produktų vartojimas per keletą pastarųjų metų augo 30-70 proc. 
 
„Baltic Champs“ produkcija užsienio parduotuvių lentynose nebėra naujiena. Daugiausiai „Baltic Champs“ užaugintų pievagrybių realizuojama Skandinavijos šalyse, kuriose lietuviškai pievagrybiais ne vienerius metus prekiauja didieji prekybos tinklai.
 
„Skandinavijos šalių rinkose matome ir didžiausią ekologiškos produkcijos eksporto potencialą. Skandinavijos šalyse ekologinis judėjimas yra natūrali visuomenės gyvenimo dalis ir pirkėjai negailėdami pinigų moka daugiau už aukščiausios kokybės produkciją“, - teigia M. Bakas.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką