Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 18:45

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas D.Tuskas: „Lietuva tapo ekonomikos augimo pavyzdžiu ES šalims“

Donaldas Tuskas ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donaldas Tuskas ir Algirdas Butkevičius

Ketvirtadienį Valdovų rūmuose Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis ir Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Lietuvos ir pasaulio žurnalistams teigė, kad euro įsivedimas Lietuvai yra istorinis žingsnis, kuris padidins šalies saugumą ir sustiprins ekonomiką.

Euras reiškia daugiau saugumo ir stabilumo Lietuvai. Žmonių gyvenimas taps paprastesnis, – teigė D.Tuskas.

„Sveikinu Lietuvą tapus 19 ES nare. Tai istorinis momentas šaliai ir Europos Sąjungai. Stojimas į euro zoną turi daug privalumų. Tai reiškia daugiau saugumo ir stabilumo Lietuvai. Žmonių gyvenimas taps paprastesnis.

Euro zonos architektūra patobulėjo. Pasitikėjimas mūsų finansinėmis institucijomis sustiprėjo. Kitas žingsnis yra geriau koordinuoti euro zonos valstybių ekonomines politikas.

Turime rasti būdų, kaip galutinai atsikratyti finansinės krizės padarinių. Lietuva atsigavo po krizės ir įrodė, kad tai įmanoma padaryti per trumpą laiką. Yra ką švęsti. Mes sveikiname žmones įstojus į mūsų euros zonos valstybių šeimą“, – teigė D.Tuskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Spaudos konferencija
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Spaudos konferencija

V.Dombrovskio teigimu, euro zona yra stipri ir patraukli naujiems nariams. Lietuvos apsisprendimas sustiprins visą Baltijos regioną ir leis jam augti sparčiau.

Pasak jo, valiutų pasikeitimas įvyko labai sklandžiai. Lietuva į euro zoną žengia turėdama stiprias pozicijas. Lietuvos ekonomika auga bene sparčiausiai ES. Ji yra lanksti ir gali puikiai finansuoti įsivedus eurą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdis Dombrovskis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdis Dombrovskis

„Sveikiname euro įvedimo proga Lietuvą“, – lietuviškai sakė V.Dombrovskis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Donaldas Tuskas: ES turi laikytis tvirtos ir nuoseklios strategijos dėl Rusijos

Tapome 19 euro valstybe. Galime savo jėgomis papildyti stipriausią ES valstybių draugiją, – džiaugėsi A.Butkevičius.

A.Butkevičius pasidžiaugė, kad Vyriausybė sėkmingai įgyvendino užsibrėžtą iššūkį. „Tapome 19 euro valstybe. Galime savo jėgomis papildyti stipriausią ES valstybių draugiją“, – teigė premjeras.

Jis priminė, kad rytoj yra paskutinė diena, kai dar galima atsiskaityti dviem valiutomis.

Pasak ministro pirmininko, Lietuvos įmonėms pavyko persiorientuoti į kitas rinkas. „Pavyko greitai rasti dialogą su verslu. Buvo numatytas aiškus planas, kuris padėjo verslui įeiti į naujas rinkas“, – teigė A.Butkevičius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius

Jo nuomone, valstybių skolos yra vienas jautriausių klausimų. Šis procesas nebus trumpas. Kiekviena valstybė turi paruošti aiškų priemonių planą, kaip jas mažinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:15
01:52
01:07

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką