TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldas Gustas: „Nacionalinis verslo konsultantų tinklas – didžiulė pagalba pradedančiajam verslui“

Evaldas Gustas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Evaldas Gustas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje konsultacijos verslui – ne naujiena, tačiau kokybiškos, sklandžiai dirbančios ir verslui gerai prieinamos konsultacijų sistemos, anot ūkio ministro Evaldo Gusto, sukurta dar nebuvo. Būtent tai ir paskatino steigti jau šių metų rudenį darbą pradėsiantį Nacionalinį verslo konsultantų tinklą, kurio tikslas – suteikti kokybišką ir personalizuotą paslaugą tiems verslininkams, kuriems to labiausiai reikia. Prioritetine grupe E.Gustas įvardijo tik įsikūrusias įmones, kurioms konsultantai pirmuosius gyvavimo metus paslaugas teiks nemokamai.

Planuojama, kad konsultavimo ir informavimo paslaugų prieinamumą verslininkams gerinsiantis Nacionalinis verslo konsultantų tinklas pradės veikti jau šį spalį. Apie jo tikslus, naudą verslui ir jau nuveiktus darbus kalbamės su ūkio ministru E.Gustu.

– Verslą konsultuojančių įmonių Lietuvoje yra ne viena. Kas paskatino kurti Nacionalinį verslo konsultantų tinklą, kokias problemas įžvelgėte?

– Konsultacinė parama tiek pradedančiam, tiek smulkiam, tiek vidutiniam verslui iš tiesų buvo teikiama ir anksčiau. Ūkio ministerija įgyvendino tokias konsultacines priemones kaip „Asistentas-2“ ir „Asistentas-4“. Tačiau kuriamas Nacionalinis verslo konsultantų tinklas užtikrins aukštą verslo konsultacijų kokybę.

Antras dalykas, kurį įvardinčiau – nebuvo pakankamai sklandžiai veikiančios konsultacijų sistemos, kuri sudarytų galimybę verslininkams kreiptis bet kuriuo įmonės vystymo etapu, bet kokiu klausimu. Šiuos verslininkams kone svarbiausius klausimus ir išspręs Nacionalinis verslo konsultantų tinklas.

Nacionalinis verslo konsultantų tinklas užtikrins aukštą verslo konsultacijų kokybę.

– Paminėjote, kad svarbiausias keliamas tikslas – kokybė. Kokiais būdais ketinate jos siekti?

– Ūkio ministerijos tinklalapyje paskelbtas Nacionalinio verslo konsultantų tinklo organizavimo ir administravimo tvarkos aprašo projektas. Kviečiame verslo subjektus bei partnerius teikti pasiūlymus, komentarus ar pastabas. Tai leis įsitikinti, ar mes tinkamai suprantame verslininkų poreikius, ar judame teisinga kryptimi, nes tikslas – sukurtą naudingą ir sklandžiai veikiančią sistemą.

Norime, kad žinia apie kuriamą tinklą pasklistų kuo plačiau, kad prie diskusijos apie jį prisijungtų kuo daugiau suinteresuotų žmonių.

Vis dėlto, jau dabar aišku, kad itin didžiulis dėmesys bus kreipiamas į dirbsiančius konsultantus, jų, kvalifikaciją, įgūdžius, patirtį. Juk nuo jų kompetencijos labai smarkiai priklauso konsultacijų kokybė.

– Kokie kriterijai bus keliami norintiems dirbti Nacionaliniame verslo konsultantų tinkle?

Itin didžiulis dėmesys bus kreipiamas į dirbsiančius konsultantus, jų, kvalifikaciją, įgūdžius, patirtį.

– Tiek fiziniam, tiek juridiniam asmeniui, norinčiam konsultuoti verslininkus, reikės teikti prašymą ir atrankos reikalavimų atitikimą pagrindžiančius dokumentus ir įveikti atranką. Ketiname sudaryti specialią komisiją, kuri vertins pretenduojančiųjų konsultuoti tinkamumą šiam darbui.

Vienas reikalavimų, be abejonės, – aukštasis universitetinis išsilavinimas. Kitas svarbus kriterijus – patirtis. Konsultantas arba konsultavimo įmonės darbuotojus privalės turėti daugiau nei 3 metus konsultavimo patirties būtent toje srityje, kurioje dirbti pretenduoja. Taip pat būsimieji konsultantai per pastaruosius 3 metus turės būti konsultavę ne mažiau kaip 20 ūkio subjektų ir dirbę minėtą darbą ne mažiau kaip 600 valandų.

Numatomi ir papildomi kriterijai, tarp jų – tarptautinė verslo konsultavimo patirtis, kvalifikacija, jos tobulinimas, įmonių rekomendacijos ir pan. Atsižvelgusi į pateiktą dokumentus komisija nuspręs, tinka kandidatas į šias pareigas ar ne. Sulaukus teigiamo atsakymo, pretendentas bus įrašomas į Nacionalinį verslo konsultantų tinklą.

– Ar bus kontroliuojama jau pati konsultavimo kokybė ir kaip? Kas administruos minėtą tinklą?

– Minėtą tinklą administruos VšĮ „Versli Lietuva“, kuri bus atsakinga ir už pačių konsultantų atranką. Ar Nacionalinio verslo konsultantų tinklo darbuotojai dirba kokybiškai, bus vertinama dviem būdais. Pirmasis – paslaugas gavę verslo subjektai bus anketuojami. Gavus neigiamą vertinamą ir pagrįstumą, konsultantai bus šalinami iš tinklo.

„Versli Lietuva“ vykdys tiek planinius, tiek neplaninius patikrinimus, o taip pat konsultavimo kokybę tikrins ir vadinamojo „slapto pirkėjo“ metodu. Tokiomis priemonėmis ir sieksime itin aukštos paslaugų kokybės.

– Nacionalinis verslo konsultantų tinklas skirtas visiems verslininkams ar turės tikslinę auditoriją?

– Tikslinė grupė apibrėžta labai aiškiai – tai smulkioji ir vidutinio verslo subjektai veikiantys iki 5 metų. Tai nustatyta 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programoje, nes investicijos verslo konsultacijoms teikiama iš ES lėšų.

Planuojama, kad smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys iki vienų metų, galės gauti 100 proc. apmokėjimą už verslo pradžios konsultacijas.

Konsultacinė parama labiausiai reikalinga pradedantiesiems verslininkams. Jiems informacijos apie įmonės strategijos vystymą, įmonės veiklos procesus ir veiklos efektyvumą, rinkodarą, įmonės įvaizdžio formavimą, įmonės finansų valdymą, pardavimus ir derybas, investicijas ir finansavimo šaltinius, franšizių teikimus ir pan. – labai reikia, tačiau jie ne visada gali jas įpirkti. Būtent todėl planuojama, kad smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys iki vienų metų, galės gauti 100 proc. apmokėjimą už verslo pradžios konsultacijas.

Konsultacijos bus teikiamos ir verslo subjektams, veikiantiems ne ilgiau kaip 5 metus. Tačiau verslaujantiems ilgiau nei vienerius metus bus kompensuojama ne visa konsultacijos kaina. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, veikiantys nuo 1 iki 3 metų, galės gauti 85 proc., nuo 3 iki 5 metų veikiantys subjektai – 50 proc. apmokėjimą už verslo plėtros konsultacijas.

– Nacionalinis verslo konsultantų tinklas pradės veikti š.m. spalį. Kokie svarbiausi darbai dar laukia?

– Artimiausi žingsniai – pasikonsultavus su verslo subjektais patvirtinti tinklo organizavimo ir administravimo aprašą. Ūkio ministerijos tinklalapyje adresu ww.ukmin.lt kviečiame visus suinteresuotus asmenis teikti pasiūlymus ir pastabas iki š. m. birželio 26 dienos.

Po to, „Verslios Lietuvos“ laukia itin didelis ir svarbus darbas – suformuoti patį konsultantų registrą. Būtent tai ir planuojame daryti iki spalio mėnesio, kad verslas jau galėtų šį rudenį kreiptis dėl konsultacijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką