Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 15d. 15:13

Gegužę – mažiausiai dvejopo kainų nurodymo pažeidimų per visą stebėsenos laikotarpį

Mandarinai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mandarinai

Prekybininkai pirmą pusmetį po euro vedimo buvo įpareigoti įstatymo skelbti kainas ir litais, ir eurais. Kontroliuodamos kaip vykdomas šis reikalavimas priežiūros institucijos 2015 m. gegužės mėnesį atliko 4012 patikrinimų ir nustatė 100 pažeidimų, o tai sudaro 2,49 proc. nuo visų atliktų patikrinimų – tai mažiausias pažeidimų skaičius per visą dvejopo kainų nurodymo stebėsenos laikotarpį.

Iš gegužės mėnesį nustatytų pažeidimų daugiausia sudarė atvejai, kai kainos nebuvo nurodytos dviem valiutomis – 55 proc. (panašūs duomenys buvo nustatomi ir sausio – balandžio mėn.) ir kainos į eurus buvo perskaičiuotos ne pagal nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą (3,45280 lito už 1 eurą) – 23 proc. (balandžio mėn. tokio pobūdžio pažeidimai sudarė 21 proc.).

Pažeidimai, kai kainos buvo suapvalintos ne pagal teisės aktų reikalavimus sudarė 18 proc., o 4 proc. pažeidėjų kainas nurodė neaiškiai ir klaidinančiai. Daugiausia pažeidimų nustatyta Vilniaus (46,53 proc.), Šiaulių (13,86 proc.) ir Klaipėdos (12,87 proc.) apskrityse, mažiausiai – Utenos (0,99 proc.), Alytaus (1,98 proc.) ir Marijampolės bei Panevėžio (po 2,97 proc.) apskrityse.

Pagal veiklos sritis gegužės mėnesį daugiausia pažeidimų (66 proc.) nustatyta ne maisto prekių ir paslaugų srityje bei grožio salonuose, kirpyklose ir soliariumuose (13 proc.). Mažiausiai – vos po 1 proc. dvejopo kainų nurodymo pažeidimų nustatyta pašto paslaugų ir elektroninių ryšių, sporto paslaugų bei drabužių valymo, taisymo ir nuomos srityse.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Pieno produktai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Pieno produktai

Pasikonsultuoti su euro įvedimu susijusiais klausimais gegužės mėnesį į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kreipėsi 26 asmenys, iš jų 17 vartotojų ir 9 juridiniai asmenys. Dažniausiai vartotojai kreipėsi dėl kainų nurodymo dviem valiutomis, pastebėję galimus pažeidimus prekių ir paslaugų teikimo vietose (31 proc.) bei dėl netinkamo kainų perskaičiavimo (25 proc.).

Taip pat vartotojai skundėsi dėl atvejų, kai atsiskaitant grynaisiais pinigais prekių pardavėjai ar paslaugų teikėjai atsisakydavo priimti 500 eurų nominalo kupiūras (19 proc.). Sumažėjo vartotojų pranešimų dėl kainų pokyčių prekių ir paslaugų teikimo vietose. 2014 m. gruodžio mėn. paklausimai dėl kainų pokyčių sudarė 16 proc., 2015 m. sausio mėn. – 12 proc., 2015 m. vasario mėn. – 6 proc., o 2015 m. kovo – gegužės mėn. tokių kreipimųsi buvo vos keletas.

Pažeidusiems dvejopo kainų nurodymo reikalavimus ūkio subjektams skirti įspėjimai ir nurodyta nustatytus pažeidimus pašalinti.

Temos: 2 Euras Kaina
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką