Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškomos: inovatyvios idėjos sėkmingam verslui

Inovacijos
dreamstime.com nuotr. / Inovacijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau penktą kartą skelbia Ūkio ministerijos kuruojamo projekto „Technostartas“ kvietimą teikti paraiškas, skirtą turintiems inovatyvių idėjų, bet stokojantiems patirties versle.

Iki lapkričio 21 d. adresu http://idejubankas.mita.lt/ paraiškas pateikę asmenys pretenduos į paramą naujo technologinio verslo kūrimui.

Pasak MITA direktoriaus Arūno Karlono, „Technostartas“ – strategiškai svarbus ES finansuojamas projektas, padedantis užtikrinti inovacijų komercializavimą ir naujų, aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą: „MITA šiuo atveju turi pranašumą, nes gali pasiūlyti ne tik pagalbą pradžiai ir mentorystę, bet ir ryšius su labai plačiu mokslo įstaigų ir atviros prieigos centrų ir kitų partnerių tinklu, todėl turintiems inovatyvių idėjų šis projektas – puiki galimybė pamėginti jas įgyvendinti praktiškai.“

Suteiks patalpas ir dalinsis patirtimi

„Technostartas“ – strategiškai svarbus ES finansuojamas projektas, padedantis užtikrinti inovacijų komercializavimą ir naujų, aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą.

„Technostarto“ idėjų bankui pateiktos inovatyvaus verslo idėjos bus vertinamos pagal naudą vartotojui, galimą produkto paklausą vidaus ir eksporto rinkose, idėjos inovatyvumą, išskirtinumą ir originalumą, realias galimybes ją įgyvendinti, finansinį pagrindimą ir komercinį potencialą. Atrinktų idėjų autoriai per mėnesį turės įsteigti įmonę, kuriai 12 mėnesių bus suteiktas pirmųjų įmonės veiklos metų inkubavimo paslaugų krepšelis Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke), Kaune (KTU regioniniame mokslo parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke).

Atrinktos įmonės metus galės naudotis ne tik patalpomis, bet ir profesionaliomis verslo konsultacijomis. Pagal veiklos specifiką gali būti orientuojamasi į technologinį produkto ar paslaugos vystymą, pardavimų augimą ir kitas pradedančiam verslui aktualias paslaugas. Atrinktų dalyvių pažangą stebės projekto atrankos komitetas, kurį sudaro 9 nariai iš įvairių privačių ir viešų organizacijų: Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos, Seed Forum Lithuania, Versli Lietuva, Lietuvos bankų asociacijos ir kitų.

Mokosi ten pat, kur pradėjo „Spotify“ ir „Uber“

MITA atidariusi idėjų banką per keletą projekto gyvavimo metų sulaukė apie 250 inovatyvių verslų paraiškų. Šiuo metu kai kurie iš jų jau žengia pirmuosius žingsnius iš „Technostarto“ idėjų banko į realų verslo pasaulį.

Pavyzdžiui, projekto metu įsteigtas startuolis „Rastas poreikis“. Įmonės kuriamas produktas – mobili aplikacija „Sku4You“, kuri skirta palengvinti apsipirkimo procesą ir sutrumpinti tam skirtą laiką. Šiuo metu „Rastas poreikis“ atstovai semiasi žinių San Franciske, „Rocket Space“ akseleratoriuje, kuriame patirties įgijo tokios kompanijos, kaip „Spotify“, „Kabam“ ar „Uber“. Patyrę „Rocket Space” mentoriai padės lietuviškam startuoliui tobulinti produkto koncepciją.

Pasak A. Karlono, technologiniai verslai turi didžiausią potencialą kurti aukštą pridėtinę vertę, tačiau pradinėse stadijose susiduria su iššūkiais, kuriems įveikti reikalinga pagalba: „Smulkusis verslas, susiduria ne tik su žinių trūkumu apie rinkas, potencialius partnerius ir verslo plėtrą, bet ir lėšų stoka naujoms idėjoms įgyvendinti, patalpoms įsigyti ir efektyviam produkto pristatymui sukurti, – teigia A. Karlonas. – Norime ugdyti gebėjimus kurti aukštųjų technologijų verslą. Todėl skatiname jaunimą, tyrėjus, mokslininkus realizuoti idėjas praktiškai. Per dvejus „Technostarto“ projekto gyvavimo metus įsitikinome, kad sklandus startas labai svarbus inovatyviems verslams. Būtent jį ir siekiame užtikrinti.“

Projekto metu planuojama įsteigti bent 45 įmones IT sprendimų, biotechnologijų, nanotechnologijų ir kitose inovacijomis grįstose srityse. A. Karlono teigimu, ankstesnių metų patirtis leidžia tikėtis, kad po akseleravimo programos daugelis jų virs savarankiškai investicijas pritraukiančias startuoliais, o ilgainiui galbūt ir klestinčiais inovacijomis grįstais verslais.

Parengta bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką