Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įrangą renginiams nuomojantis Žilvinas Gailius: „Verslo idėja neatėjo kaip nušvitimas“

Žilvinas Gailiusre
asmeninio arch. nuotr. / Žilvinas Gailius
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo vaikystės verslininku norėjusio tapti Žilvino Gailiaus svajonė išsipildė – dabar jis pirmus metus veikiančios mažosios bendrijos (MB) „Renginių įranga“ vadovas. Nors ilgai laukta verslo idėja nenukrito iš dangaus, ją realizuoti prireikė gero postūmio ir labai daug darbo, rezultatu Ž.Gailius patenkintas. Metus gyvuojanti įmonės jau kuria planus, kaip plėsti paslaugų spektrą, o atėjus darbymečiui – vasarai, didins ir darbuotojų skaičių. Anot „Renginių įrangos“ savininko, visa tai – našaus darbo su patikimais partneriais rezultatas.

Idėją brandino ilgai

Ž.Gailius pasakojo, kad į verslą nepuolė stačia galva – turėti ką nors savo buvo jo svajonė, todėl puikios idėjos laukė ne vienerius metus. „Iš tiesų sprendimas kurti verslą buvo pakankamai ilgai brandintas. Turbūt kaip ir daugelis, norinčių pradėti savo verslą, laukiau tos genialios vienintelės idėjos. Tikėjausi, kad ji ateis savaime, kaip koks nušvitimas. Žinoma, taip nenutiko. Taigi vieną dieną tiesiog pasakiau sau, jeigu nori ką nors daryti, tai – daryk“, – pasakojo MB „Renginių įranga“ vadovas.

Turbūt kaip ir daugelis, norinčių pradėti savo verslą, laukiau tos genialios vienintelės idėjos. Tikėjausi, kad ji ateis savaime, kaip koks nušvitimas. Žinoma, taip nenutiko.

Kuria kryptimi pasukti, verslininkui abejonių beveik nekilo – pats su renginių įranga dirbo ne vienerius metus, o tuo metu bendravo ir su renginių, kavinių ir konferencijų srityse dirbančiais kolegomis, taigi sprendimas atėjo kone savaime.

Galiausiai, kartą pačiam Ž.Gailiui prisireikė su renginių įranga susijusių paslaugų ir jis pamatė, kad tos srities rinka yra patraukli.

„Įvertinome rinką, jos galimybes, pasiskaičiavome preliminarias perspektyvas ir nusprendėme, kad ši veikla mums tinkama. Sprendimas buvo gana pragmatiškas“, – prisiminė nuo mažens savo verslą įsteigti svajojęs Ž.Gailius, kurį iki ilgą laiką nuo šios minties atgrasydavo rizikos baimė.

Ekonomikos studijas baigęs vyras prisiminė, kad ir dėstytojai per paskaitas minėdavo, jog rečiausiai verslus sukuria ekonomistai. O to priežastis paprasta – tie, kurie mokosi finansų srityse, puikiai žino visas galimas rizikas ir tai juos atbaido.

„Džiaugiuosi, kad man vis dėlto pavyko, nors puikiai suprantu, kad nesėkmė taip pat yra realus verslo scenarijus. Visą procesą vertinu kaip puikią progą mokytis, įgyvendinti savo svajonę“, – kalbėjo verslininkas.

„Renginių įrangos“ vadovas teigė, kad vienas svarbiausių dalykų – atsisakyti iliuzijų, kad tavo produktas bus vienintelis. Į verslą, anot jo, reikia žiūrėti kiek kitaip. „Visada gali pasiūlyti ką nors išskirtinio: naują požiūrį, lankstesnį procesą. Yra daugybė būdų, kurie tavo verslą gali paversti išskirtiniu, nepaisant to, kad tokią pat produkciją turi konkurentai“, – neabejojo verslininkas.

Yra daugybė būdų, kurie tavo verslą gali paversti išskirtiniu, nepaisant to, kad tokią pat produkciją turi konkurentai.

Su partneriais prekės ženklą „Paviljo“ sukūręs Ž.Gailius pasakojo, kad viena iš pagrindinių jo verslo krypčių – paviljonų nuoma ir pardavimai, tačiau tik tuo tikrai neapsiribojama: „Žinoma, vykdome ir kitos įrangos nuomą. Į mus besikreipiantis klientas gali tikėtis aukštos klasės aptarnavimo, galime parūpinti visą reikalingą įrangą renginiui, šventei: nuo kėdžių iki apšvietimo, galime pasiūlyti vedėją, ar organizuoti patį renginį.“

„Renginių įranga“ nuotr./Renginių įranga
„Renginių įranga“ nuotr./Renginių įranga

Svarbiausia – geri partneriai

Ž.Gailius atviravo, kad dar prieš kurdamas verslą nujautė, jog geriausi tai daryti – ne vienam.

„Ir taip yra dėl labai paprastų priežasčių. Visų pirma – motyvacija, nors verslas skamba kaip gardus kąsnis, tai tikrai nėra lengvas ir visada motyvuojantis procesas. Daugybę kartų atsimuši į sieną, pasineri į svarstymus, abejones, šiuo klausimu, turėti tinkamus verslo partnerius visada yra milžiniškas pranašumas. Prireikus, jie motyvuoja, skatina, o be to, dvi galvos visada geriau nei viena. Aš nesu tas žmogus, kuris galvoja, kad pyragu reikia dalintis kuo mažiau. Sėkme privalu dalintis. Dar vienas svarbus dalykas: kuo daugiau minčių, idėjų, tuo tas pyragas gali būti didesnis“, – neabejojo verslininkas.

Vis dėlto, „Renginių įrangos“ vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad didžiausia pagalba tampa tinkami ir patikimi partneriai, kuriuos susirasti ne taip ir lengva. „Sunkiausia dalis ir yra – juos susirasti, geri partneriai tikrai neatsiranda vos spragtelėjus pirštais. Buvo nueitas milžiniškas kelias, įtikinėjant, siūlant, bendraujant. Mano atveju, partneriai nėra tik finansinė parama, bet kartu ir bendraminčiai, norintys gyvenime daugiau, siekiantys savo tikslų, ambicingi. Tai yra labai svarbu“, – pabrėžė Ž.Gailius.

Mano atveju, partneriai nėra tik finansinė parama, bet kartu ir bendraminčiai, norintys gyvenime daugiau, siekiantys savo tikslų, ambicingi. Tai yra labai svarbu.

Vienu iš pagrindinių sunkumų Ž.Gailius įvardijo patekimą į rinką – tai susiję, būtent su pasirinkto verslo specifika. Norint įsigyti aukštos kokybės renginių įrangos, reikėjo nemažai finansinių išteklių. Verslininkas su partneriais investavo tam tikrą pinigų sumą, kurios nepakako, taigi reikėjo ieškoti kitų finansavimo šaltinių.

„Buvo išanalizuoti ir aptarti visi įmanomi būdai gauti papildomų lėšų. Rinkomės variantą, kuris leistų mums būti kiek galima daugiau savarankiškiems. O „ Invegos“ (red. „UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) parama labai paprasta, t.y. suteikiama 80 proc. garantija gaunamai paskolai iš finansinės institucijos. Tai reiškia, kad gavėjui užtenka padengti 20 proc., taip pat suteikiama galimybė susigrąžinti dalį sumokėtų palūkanų.

Iš tiesų labai vertiname bendradarbiavimą su „Invega“. Teigiamą atsakymą gavome per savaitę. Manome, kad ir mūsų pasirengimas buvo labai stiprus“, – kaip išsprendė papildomo finansavimo klausimą, pasakojo „Renginių įrangos“ įkūrėjas.

„Renginių įranga“ nuotr./Renginių įranga
„Renginių įranga“ nuotr./Renginių įranga

Verslininkas sėkmingai pasinaudojo lengvatine Verslumo skatinimo fondo paskola, kuri finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. Tai viena iš galimybių, kai jauni verslai be pernelyg didelių papildomų įsipareigojimų gali gauti investicinę arba vartojamąją paskolą.

Plės paslaugų spektrą

Ž.Gailius teigė, kad pirmaisiais metais, įmonės veikla priklauso nuo sezonų, pats darbymetis turėtų būtį vasarą. Tada apie 100 tūkst. Eur apyvartą šiemet planuojamos įmonės darbuotojų skaičius turėtų šoktelėti nuo 4 iki 10.

Nors Lietuvos rinka nedidelė, „Renginių įrangos“ vadovas tikino, kad artimiausius penkerius metus bandys įsitvirtinti joje ir į užsienį nesižvalgys. Vis dėlto įmonės plėtra numatoma – tik kita forma, ketinama plėsti paslaugų spektrą ir mažinti priklausomybę nuo sezoniškumo.

„Pagal patvirtiną strategiją artimiausi 2–3 metų planai yra plėsti siūlomų paslaugų ir produkcijos spektrą, investuoti į įmonės įvaizdį bei įrangą, planuojame vykdyti ir alternatyvią veiklą, t.y. įrangos pardavimus.

Plėtojame kontaktus su tiekėjais, planuojame susitikimus, vizitus. Sieksime pardavinėti jų produkciją, daugiausiai „HoReCa“ (viešbučių, restoranų, kavinių) įranga Baltijos šalyse. Kaip tik esame derybų tiesiojoje su vienu stipriu tiekėju iš Danijos. Jei viskas pavyks, dar šiais metais planuojame tapti jų tiesioginiais partneriais pardavinėjant produkciją el. būdu“, – ateities vizijomis dalijosi verslininkas.

Kur pasistiebti, anot Ž.Gailiaus, yra net jų dabar vykdomoje veikloje: „Šiais laikais klientai vertina lankstumą, mėgsta patys įsitraukti į visą procesą, bet kartu nori, kad jis būtų kuo mažiau varginantis. Mes kuriame ir plečiame partnerių tinklą ir siūlom centralizuotą paslaugą. Be abejo, plečiame ir savo asortimentą. Verslininko teigimu, svarbiausia užtikrinti, kad klientui nereikėtų kreiptis dar ir kitur, ieškoti skirtingų dalykų pas skirtingus tiekėjus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką