Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laipiojimo centro „Miegantys drambliai“ įkūrėjai: „Pelnas nėra mūsų pirminis tikslas“

Giedrius Bunevičius
Laipiojimo centro nuotr. / Giedrius Bunevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Laipiojimas – Giedriaus Bunevičiaus ir trijų jo bendraminčių – Ingos Kupetytės-Bunevičienės, Mato Domino ir Deimantės Gaigalaitės – pomėgis nuo studijų laikų. „Kad nereikėtų dirbti, nusprendėme daryti tai, ką iš tiesų mėgstame“, – kaip kilo mintis hobį paversti verslu pasakojo laipiojimo centro „Miegantys drambliai“ įkūrėjai. Dabar G.Bunevičiaus ir kolegų įkurtas laipiojimo centras – didžiausia ir moderniausia boulderingo (lipimo rūšis) salė Lietuvoje, o vienas svarbiausių idėjos autorių tikslų – pakviesti žmones aktyviai leisti savo laisvalaikį.

Studijų laikų pomėgis

„Všį „Miegantys drambliai“ su bendraminčiais įkūrė Inga Kupetytė–Bunevičienė. Aš pradėjau sportuoti minėtame klube ir jame sutikau būsimą žmoną – Ingą, o vėliau laipiojimo centro veiklą pradėjom vystyti keturiese“, – pirmuosius žingsnius prisiminė G.Bunevičius. „Kad nereikėtų dirbti, nusprendėme daryti tai, ką iš tiesų mėgstame. Taigi iš pradžių pasistatėme salytę savo ir klubo narių poreikiams“, – apie hobio virtimą verslu pasakojo vyras.

Kad nereikėtų dirbti, nusprendėme daryti tai, ką iš tiesų mėgstame.

G.Bunevičius pasakojo, kad klubo narių skaičius vis didėjo ir ilgainiui salė tapo per ankšta: „Joje laipioti ar treniruotis galėjo iki 20 žmonių, o po kelerių metų žmonių ėmė rinktis vis daugiau. Kai supratome, kad susirinkusiųjų jau nebeturime kur priimti, nusprendėme plėstis. Taigi padidinome nuomojamos salės erdvę, o dar po kelerių metų pastatėme ir papildomą salę treniruokliams, treniruotėms.“

Všį „Miegantys drambliai“ buvo įkurta 2007-aisiais, o po kone 7 metų veiklos klubo nariai bendraminčiai – Giedrius, Inga Kupetytė–Bunevičienė, Matas Dominas ir Deimantė Gaigalaitė – išsikėlė tikslą tapti didžiausia ir moderniausia boulderingo laipiojimo sale Lietuvoje. Pirmas žingsnis užsibrėžtų siekių link – 2013 metų pabaigoje įsteigta nauja įmonė UAB „Laipiojimo centras“.

Sunkiausia – pasiryžti

„Sunkiausia buvo apsispręsti, ar norime su žmona dirbti kartu artimiausius 10 metų“, – šmaikštavo G.Bunevičius. Vienas laipiojimo centro idėjos autorių pasakojo, kad didžiausias iššūkis buvo „užkrėsti“ laipiojimu lietuvius. „Tai juk nėra krepšinis. Supratome, kad norėdami sudominti žmones šiuo užsiėmimu, turėsime įdėti labai daug darbo. Privalėsime nuolat tuo domėtis, tobulėti ir stengtis burti kuo didesnę bendruomenę“, – dėstė vyras.

Laipiojimo centro nuotr./Laipiojimo centras
Laipiojimo centro nuotr./Laipiojimo centras

Verslininkas neslėpė, kad nelengva buvo ir save įtikinti, kad pavyks, kad reikia to imtis. Be to, nerimą kėlė ir abejonės, ar užteks motyvacijos: „Keletą metų bandėme atsakyti sau į klausimą – ar tai tikrai yra tai, ko norime abu? Ar tai nepalauš šeimos santykių ir draugystės – supratome, kad tikrai nebus lengva. Eiti verslo keliu taip pat reikėjo drąsos. Esame labiau entuziastai, amatininkai – kitaip mąstome, kitaip matome ir klientą, darbuotoją. Ne visuomet pelnas yra mūsų pirminis tikslas.“

G.Bunevičius pasakojo, kad iš pradžių kankinęs nerimas dingo vos pradėjus veiklą. Kai susitelki į kasdienę veiklą, nėra kada galvoti, gerai padarei ar blogai, net ir kylančios problemos, regis, išsisprendžia savaime, patirtimi dalijosi vienas „Laipiojimo centro“ savininkų.

Laipiojimo centro nuotr./Laipiojimo centras
Laipiojimo centro nuotr./Laipiojimo centras

Laipiojimu nuo studijų laikų susižavėjęs vyras teigė, kad Lietuvos verslininkams galvą labiausiai tenka pasukti tada, kai pamato poreikį plėstis. Iš kur gauti investicijų? „Ilgokai ieškojome plėtrai tinkamų patalpų, kol visai netikėtai gavome pasiūlymą nuomotis didelį plotą atgimstančiame „Rėdos“ prekybos centre. Ieškojome ir papildomų investijų, o vieno renginio metu Kaune susipažinome su FINDEP konsultantais bei galimybe pradėti jauną verslą su „Verslios Lietuvos“ pagalba“, – kalbėjo G.Bunevičius.

Pasak jo, „Versli Lietuva“ suteikė galimybę gauti kreditą, kuriuo pasinaudoję kolegos įsigijo būtinas medžiagas ir inventorių, reikalingą „Laipiojimo centro“ sienų įrengimui. „Taip pat pasinaudojome „Verslios Lietuvos“ teikiamomis subsidijomis darbo vietų finansavimui. Tai mums buvo labai svarbi pagalba, kuri padėjo verslui startuoti“, – pridūrė vienas laipiojimo centro įkūrėjų.

Pasak verslininko, būtent tai ir buvo postūmis realiems plėtros veiksmams. „Miegančių dramblių“ įkūrėjai pradėjome rašyti verslo planą, planuoti infrastruktūrą ir kurti didžiausias laipiojimo sienas Lietuvoje – svajonė po truputį artėjo realybės link. „Už tai, kas esame, be galo dėkojame visiems, kad prie to prisidėjo“, – pridūrė vyras.

Verslininkas pasakojo, kad į salę kviečia ne tik mėgstančius laipioti – centre vyksta ir kineziterapeuto vedamos mankštos, edukacinės programos moksleivių ir studentų grupėms, vaikų ir suaugusiųjų gimtadieniai bei įmonių laisvalaikio renginiai. „Vienas svarbiausių mūsų tikslų – pakviesti žmones aktyviau leisti savo laisvalaikį“, – pabrėžė vienas centro įkūrėjų.

Didžiausia ir moderniausia boulderingo salė Lietuvoje duris atvėrė 2014-ųjų rugsėjį. G.Bunevičius teigė, kad šia nauja sporto šaka susidomėjusių žmonių ratas plečiasi, į centrą atvyksta ir žmonių iš užsienio – Latvijos ar Kaliningrado – bei sportininkų. Šiuo metu „Laipiojimo centre“ pramogauti ar aktyviai leisti laiką gali iki 70 lankytojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką