Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Kazachstano premjerai atidarė abiejų šalių verslo forumą Astanoje

Algirdas Butkevičius, Karimas Masimovas
Vyriausybės kanceliarijos nuotr. / Algirdas Butkevičius, Karimas Masimovas
Šaltinis: www.lrv.lt
0
A A

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį dalyvaudamas Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Astanoje atidaryme, pasidžiaugė, kad oficialią Lietuvos delegaciją lydi ir gausi verslo atstovų delegacija – beveik 80 verslininkų.

Verslo forumo atidaryme, kuriame dalyvavo ir Kazachstano premjeras Karimas Masimovas, sakydamas sveikinimo kalbą Lietuvos Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Kazachstanas yra pagrindinis politinis ir ekonominis Lietuvos partneris Centrinės Azijos regione.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Kazachstanas yra pagrindinis politinis ir ekonominis Lietuvos partneris Centrinės Azijos regione.

„Jau šešerius metus iš eilės didėja abipusės prekybos apimtys, kurios 2014 m. peržengė 1 milijardo JAV dolerių ribą, o tai sudaro 75 proc. Lietuvos prekybos apyvartos Centrinėje Azijoje“, – sakė mūsų šalies Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad dėl tokio puikaus rezultato turime būti dėkingi ir abiejų šalių verslo atstovams bei jų organizacijoms.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr./Vyriausybės kanceliarijos nuotr.Algirdas Butkevičius, Karimas Masimovas
Vyriausybės kanceliarijos nuotr./Algirdas Butkevičius, Karimas Masimovas

Tačiau, pasak Lietuvos premjero, yra visos sąlygos dar labiau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą tokiose srityse kaip maisto ir medienos pramonė, elektros įranga, informacinės technologijos, medicinos paslaugos, logistika ir kitose, turinčiose didelį vystymosi potencialą. Kaip sėkmingą pavyzdį, Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pateikė pieno produktų sektorių: 2014 m. rugpjūčio – 2015 m. sausio mėnesiais lietuviškų pieno produktų eksportas į Kazachstaną išaugo dvigubai.

2014 m. rugpjūčio – 2015 m. sausio mėnesiais lietuviškų pieno produktų eksportas į Kazachstaną išaugo dvigubai.

Premjeras taip pat pasidžiaugė, kad Lietuva ir Kazachstanas daug investuoja į infrastruktūrą ir transporto sektorių, o tai lemia šalių konkurencingumą. Vyriausybės vadovas trumpai pristatė palankią Lietuvos investicinę aplinką, paminėdamas laisvąsias ekonomines zonas, pramoninius parkus bei mokslo ir verslo centrus, kviesdamas Kazachstano verslininkus aktyviau investuoti mūsų šalyje.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr./Vyriausybės kanceliarijos nuotr.
Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius palinkėjo forumo dalyviams sėkmingo darbo, vaisingų sprendimų ir pakvietė pasinaudoti esamais privalumais stiprinant abiejų šalių verslo ryšius ir kartu konkuruoti kitose išorės rinkose.

Kazachstano Respublikos Ministras Pirmininkas Karimas Masimovas priminė apie Kazachstano Prezidento inicijuotą ekonomikos skatinimo programą ir kvietė Lietuvos verslininkus dalyvauti bendruose projektuose.

Vizito Kazachstane metu Lietuvos premjeras dar dalyvaus trečiadienį vyksiančiame Lietuvos ir Kazachstano verslo forumo Almatoje atidaryme, o ketvirtadienį pasisakys tarptautiniame VIII Astanos verslo forume „Invest in Kazakhstan“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką