Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskolos verslui: ką verta žinoti ir kaip pasinaudoti?

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Neretai įgyvendinti savo verslo idėją žmogui trukdo finansinės rizikos baimė, kurią sumažinti gali padėti įvairios finansinės priemonės ir lengvatos. Dalį finansinių priemonių tiek verslo pradžiai, tiek plėtrai administruoja „Investicijų ir verslo garantijų“ (INVEGA) . Vienos iš tokių – Atviro kreditų fondo ir pasidalintos rizikos paskolos. Kas tai per priemonės ir kaip jomis pasinaudoti?

Atviras kreditų fondas

Atviro kreditų fondas – tai INVEGOS paskolinė priemonė, kuriai realizuoti šiuo metu skirta 187 mln. Lt. „Ši priemonė veikia kaip atviras kreditų fondas finansiniams tarpininkams, iš kurio teikiami kreditai smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams. Iš Atviro kreditų fondo paskoloms teikti yra skirta ne daugiau kaip 75 proc. kredito sumos ir ne daugiau kaip 1,5 mln. Lt (434 430 EUR), likusią kredito dalį, ne mažiau kaip 25 proc., bankas turi prisidėti savo nuosavomis lėšomis“, – vieną iš INVEGOS paskolinių priemonių pristatė projektų vadovė Jurgita Januševičiūtė.

Kreditai iš AKF suteikiami verslininkams, ketinantiems finansuoti investicijas ir (arba) papildyti apyvartinio kapitalo trūkumą, jei toks finansavimas susijęs su SVV subjekto naujos veiklos pradžia ar jau vykdomos veiklos plėtra.

„Minėtos paskolos suteikiamos ir eurais, ir litais, o per metus SVV subjektas gali pasiimti net du tokius kreditus. AKF paskola verslininkui gali būti suteikta 72 mėn. laikotarpiui, o jei ji teikta kredito linijų forma, maksimalus grąžinimo terminas mažesnis – 36 mėn.,“ – finansinės priemonės privalumus vardijo J.Januševičiūtė.

Verslininkai, norintys pasinaudoti šia finansine priemone, sutartį su kredito įstaiga turi pasirašyta iki 2015 rugsėjo 30 d. Dėl šios priemonės įgyvendinimo SVV subjektas turi kreiptis tiesiogiai į finansinius tarpininkus, kalbant apie Atviro kreditų fondo paskolas, tai būtų – „Medicinos bankas“ ir bankas „Citadele“. Prieš kreipdamasis į banką verslininkas jau turi būti parengęs verslo planą.

Pasidalintos rizikos paskola

Pasidalintos rizikos paskolos – tai dar viena alternatyvi paskolų priemonė, kuriai skirta net 110 mln. eurų. „Šios priemonės esmė – pasidalinta finansavimo rizika tarp banko ir valstybės, t.y. šiuo atveju „Invegos“. Kitaip tariant, teikdamas pasidalintos rizikos paskolas, bankas prie 50 proc. priemonės lėšų turi pridėti dar 50 proc. savo lėšų. Pasirinkusiems šią priemonę SVV subjektams yra teikiamos iki 16,5 mln. Lt (4 778 730 mln. EUR) paskolos“, – apie dar vieną „Invegos“ paskolų priemonę kalbėjo projektų vadovė.

Ir pasidalintos rizikos, ir Atviro kreditų fondo paskolos gali būti suteiktos tiek eurais, tiek litais, abiejų priemonių paskolos gali būti skirtos tiek investicijoms, tiek apyvartinėms lėšoms. Skirtumas tarp šių dviejų priemonių tas, kad pasidalintos rizikos paskolos teikiamos tik tada, jei finansavimas skiriamas veiklos plėtimui.

Kalbant konkrečiai apie Atviro kredito paskolas, privalumas yra tas, kad jų palūkanos yra žemesnės nei rinkos sąlygomis išduodamų kreditų“, – teigė J.Januševičiūtė.

Be to, pasidalintos rizikos paskola gali būti suteikta ilgesniam laikotarpiui nei kreditas iš Atviro kreditų fondo – paskolos grąžinimo intervalas yra nuo 1 iki 10 metų. Norintiems pasinaudoti šia finansine priemone sudaryti sutartį su kredito įstaiga galima iki 2015 rugsėjo 30 d.

„Norint gauti pasidalintos rizikos paskolą, kaip ir prieš tai minėtos priemonės atveju, reiktų kreiptis į priemonę įgyvendinančius tarpininkus, tik pasidalintos rizikos paskolos atveju tai bus kiti bankai: SEB bankas, bankas „Swedbank“ ir Šiaulių bankas“, – pasakojo „Invega“ atstovė.

Kokia nauda?

Kreipdamasis į kredito įstaigą dėl finansavimo verslui ir prašydamas jo pagal vieną iš „Invegos“ priemonių, verslininkas paprastai kreditą gali gauti lengviau.

„Kalbant konkrečiai apie Atviro kredito paskolas, privalumas yra tas, kad jų palūkanos yra žemesnės nei rinkos sąlygomis išduodamų kreditų“, – teigė J.Januševičiūtė. Taip pat pridūrė itin svarbų dalyką, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. tiek pagal pasidalintos rizikos, tiek pagal Atviro kreditų fondo išduodamiems kreditams yra taikomos lengvatinės dalinio palūkanų kompensavimo sąlygos, t.y., jei projektas vykdomas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų teritorijose, kompensuojama 70 proc. sumokėtų palūkanų sumos, o kituose regionuose – net 95 proc. faktiškai sumokėtų palūkanų“

Tokių paskolų gavimas neužtrunka ilgiau nei gaunant paprastą banko ar kredito unijos paskolą,dėl jų yra tariamasi su konkrečia kredito įstaiga ir viskas priklauso nuo kredito įstaigos numatytų kreditavimo sąlygų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką