Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pixelete“ įkūręs Tomas Michailovas: „Nekreipkite dėmesio į kritiką ir žlugimo pranašystes“

Tomas Michailovas
„Pixelete“ nuotr. / Tomas Michailovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš trejus metus su draugu Karoliu Versocku dizaino įmonę „Pixelete“ įkūręs Tomas Michailovas džiaugiasi, kad sunkus darbas atnešė puikių rezultatų. Įmonė planuoja didinti darbuotojų skaičių, turi partnerių JAV, Skandinavijoje, Vokietijoje ir kelia sau tikslą didinti Lietuvos eksportą. T.Michailovas neslėpė, kad per trejus metus atostogų dar neturėjo, tačiau nieko nesigaili. O norintiems kurti verslą pataria paprastai – nekreipti dėmesio į neigiamas kalbas.

Apie tai, kas sunkiausia pradedant verslą, ko reikia baimintis ir kam pasiryžti, kalbamės su „Pixele“ vadovu T.Michailovu.

– Kaip sugalvojote kurti nuosavą verslą, ar tapti pačiam sau darbdaviu buvo jūsų siekis? Gal jau turėjote sukaupęs tokios veiklos patirties? Ar rinkoje buvo stiprių konkurentų?

– Verslą pradėjome dviese, kartu su Karoliu Versocku. Mums abiem „Pixelete“ buvo geras iššūkis, tačiau atsispirti pagundai turėti nuosavą verslą tiesiog negalėjome. Karolį sutikau grįžęs į Lietuvą po kūrybinių medijų studijų Danijoje. Jis turėjo nemažai patirties ir pasiūlė kartu kurti įmonę, kurioje galėtume įgyvendinti tai, ką mėgstame ir mokame geriausiai.

„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“
„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“

Nei konkurencija, nei kritika mums nebuvo baisi. Atvirkščiai – tai privertė pasitempti ir aiškiai apsibrėžti, kokios įmonės norime.

Nei konkurencija, nei kritika mums nebuvo baisi. Atvirkščiai – tai privertė pasitempti ir aiškiai apsibrėžti, kokios įmonės norime. Lietuvoje kūrybinės studijos daugiau orientuojasi į vietinę rinką, o mūsų pagrindinis tikslas buvo eksportas ir darbas su užsienio užsakovais.

– Kodėl ir kaip gimė mintis pasukti dizaino keliu?

– Grafinis dizainas, kūrybiniai ir interaktyvūs medijų sprendimai buvo tiek mano, tiek įmonės partnerio K.Versocko stiprioji pusė, abu turėjome panašų supratimą apie estetiką, grožį ir keliamus reikalavimus darbų kokybei. Būtent dėl to mūsų kūrybinė studija tapo vieta, kurioje kuriami firminiai identitetai, WEB sistemos ir dizainas, modeliuojami 3D projektai bei įgyvendinami įvairūs dizaino sprendimai.

Esame dirbę su tokiais vardais kaip „Redbull“ ir „Audi“, taip pat ir su San Francisko miesto savivaldybe bei Kataro oro linijos. Žinomesnis mūsų projektas Lietuvoje būtų „TEDxVilnius“. Esame vieni iš pagrindinių rėmėjų jau trečius metus iš eilės. Prisidedame prie renginio dizaino, foto ir video medžiagos, reklamos, stendų, plakatų ir vizualizacijų kūrimo.

„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“
„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“

Per trejus įmonės gyvavimo metus su Karoliu atostogų dar neturėjome, tačiau drąsiai galiu sakyti, kad šis sunkus darbas ir atkaklumas mums padėjo labiausiai. Taip pat labai vertinome kitų palaikymą ir patarimus.

– Kas pačiam kuriant verslą buvo sunkiausia?

– Mūsų atveju sunkiausias dalykas tikrai nebuvo finansai. Daug sunkiau buvo rasti specialistų su tinkamu požiūriu į darbą. Daugybė žmonių vis dar gyvena mintimis apie greitus, nors ir ne kvalifikuotai uždirbtus pinigus užsienyje. Mes norėjome suburti komandą, kurios motyvacija ir darbas būtų nukreipti į rezultatus ir mūsų bendrai kuriamos vizijos įgyvendinimą. Džiaugiamės, kad pamažu tai pavyksta padaryti ir „Pixelete“ tampa atpažįstama klientų.

Mes norėjome suburti komandą, kurios motyvacija ir darbas būtų nukreipti į rezultatus ir mūsų bendrai kuriamos vizijos įgyvendinimą.

– Kokia pagalba kurdami verslą pasinaudojote?

– Pasinaudojome „Invegos“ parama, kuri „Pixelete“ studijai buvo tikrai naudinga, turėjo tiesioginės įtakos mūsų verslo plėtrai bei padėjo žymiai greičiau siekti užsibrėžtų tikslų.

„Invega“ iš dalies kompensavo mūsų paskolos palūkanas, taip pat suteikė nors ir laikiną, bet didelę subsidiją darbo užmokesčiui. Atsirado galimybė įsigyti daug papildomos ir reikalingos įrangos bei pasamdyti darbuotojų. Už „Invega“ administruojamo Verslumo skatinimo fondo paskolą verslui įsigijome darbui labai reikalingos fototechnikos – fotoaparatus, blykstes, stovus, slaiderius, reflektorius, baterijas, objektyvus.

„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“
„Pixelete“ nuotr./„Pixelete“

Taip pat pirkome 3D projektorius, 4K raiškos monitorius, nešiojamus kompiuterius darbuotojams ir itin galingus stacionarius kompiuterius 3D modeliavimo darbams. Šie papildomi darbo įrankiai leido mums imtis užsakymų, kurių neįmanoma būtų atlikti be profesionalios ir kokybiškos technikos.

– Kiek laiko gyvuoja jūsų įmonė, kaip ji auga? Kokie artimiausi plėtros planai ar tikslai?

– Mūsų įmonė buvo įkurta prieš trejus metus, tačiau nei man, nei mano verslo partneriui ši industrija nėra naujovė. Mano kolega šioje sferoje dirba jau 10 metų, aš kiek mažiau. Darbuotojų skaičius stabiliai auga, šiuo metu turime 6 darbuotojus, o įvairių projektų metu bendradarbiaujame ir su laisvai samdomais profesionalais.

Būsimus specialistus rengiame ir patys, todėl aktyviai ieškome studentų profesinei praktikai. Iki šių metų pabaigos planuojame sukurti dar 10 papildomų darbo vietų, nes pildosi mūsų plėtros planai, dirbame su Vidurio Rytais, Vokietija, JAV bei Skandinavija.

Mūsų tikslas – didinti Lietuvos eksportą ir sudaryti sąlygas specialistams gauti vakarietiškų standartų algas Lietuvoje.

Atsiradus partneriams Švedijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose, atsivėrė naujos rinkos, kuriose labiau už viską vertinama kokybė ir išskirtinumas, o tai ir yra mūsų stipriausios savybės. Mūsų tikslas – didinti Lietuvos eksportą ir sudaryti sąlygas specialistams gauti vakarietiškų standartų algas Lietuvoje.

– Ką galėtumėte patarti ketinantiems kurti verslą, bet dar nedrįstantiems?

– Patarčiau nieko nelaukti, neieškoti pasiteisinimų, kodėl neverta to daryti ir tiesiog pradėti kurti. Nereikia kreipti dėmesio į kritiką ir žlugimo pranašystes. Suvokimas, kad esi ryžtingesnis, stipresnis ir sieki savo svajonės, suteiks jėgų ir motyvacijos, tačiau reikia suprasti, kad pradžioje reikės iš kalendoriaus išbraukti savaitgalius, šventes, laisvalaikį ar vasaros atostogas.

Labai linkiu būti drąsiems ir nebijoti iššūkių, kurių tikrai atsiras. Tik toks požiūris ir visiškas atsidavimas leido mums tapti visaverte kūrybine studija ir gauti vietą prestižinėje Vilniaus meno erdvėje.

Tik nuolatinis spaudimas ir aukšti kokybės standartai gali priversti tobulėti ir kelti savo kartelę vis aukščiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką