Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras: lietuviškiems žuvies produktams duris atvėrė Brazilija

San Paulas, Brazilija
„Scanpix“ / „AirPano“ / „Caters News Agency“ nuotr. / San Paulas, Brazilija
Šaltinis: www.vyriausybe.lt
0
A A

„Lietuvos žuvininkystės įmonės jau gali ruoštis lietuviškų žuvies produktų eksportui į Braziliją – šiandien Lietuva informuota apie gautą Brazilijos žemės ūkio, gyvūnų ir maisto ministerijos suteiktą leidimą įvežti lietuvišką žuvies produkciją“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak premjero, dėl šio leidimo derybos su atsakinga Brazilijos institucija užtruko beveik dvejus metus.

Sutvarkyti visi reikiami dokumentai, tad Lietuvos žuvies perdirbimo įmonės jau gali įgyvendinti savo plėtros planus į Braziliją.

„Teigiamai vertinami Lietuvoje įdiegtos valstybinės maisto ir veterinarinės kontrolės sistemos efektyvumas, jos teikiamas lietuviškų žuvininkystės produktų saugos ir kokybės garantijos. Produktai atitinka Brazilijos reikalavimus. Sutvarkyti visi reikiami dokumentai, tad Lietuvos žuvies perdirbimo įmonės jau gali įgyvendinti savo plėtros planus į Braziliją. Tai dar vienas įrodymas, kad Vyriausybė ir atsakingos institucijos aktyviai dirba naujų rinkų atvėrimo klausimais ir sugeba duoti teigiamų rezultatų“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

A. Butkevičius
A. Butkevičius

Viešojoje erdvėje pasigirsta atskirų asmenų nuomonių, kurie teigia, kad naujų rinkų Lietuva iki šiol neatvėrė. Tokias kalbas premjeras vertina neigiamai ir mano, kad taip kalba žmonės, kurie suinteresuoti nieko nekeisti, ir laikytis tos pačios eksporto krypties į Rusiją, nes taip patogiau.

Tie, kurie kalba, kad Vyriausybė nieko nepadarė, atveriant rinkas, tai daro tendencingai, ir visuomenei muilina akis, galbūt turėdami savų tikslų.

„Tie, kurie kalba, kad Vyriausybė nieko nepadarė, atveriant rinkas, tai daro tendencingai, ir visuomenei muilina akis, galbūt turėdami savų tikslų. Vien per pirmuosius 3 šių metų mėnesių pavyko atverti duris jautienos ir jos produktų eksportui į Bosniją ir Hercegoviną. Kovo 2 d. gavome  leidimą eksportuoti lietuviškus pieno produktus į Argentiną. Omano įmonių atstovai lankosi Lietuvoje ir derasi su atskiromis Lietuvos įmonėmis dėl lietuviškų maisto produktų įvežimo į Omaną. 

Visi suprantame, kad po sudėtingų derybų ir tikrinimo procedūrų šalys, atveriančios duris Lietuvos produkcijai, tikisi pačių lietuvių iniciatyvos. Valdžios institucijų darbas – pradėti procedūras ir jas užbaigti, atverti duris lietuviškoms įmonės, bet siekiant užsitikrinti tęstinumą darbui naujoje rinkoje, verslininkai turi ir patys rodyti iniciatyvą. Džiaugiuosi, kad šalyje yra įmonių ir jų vadovų, kurie tą supranta ir patys aktyviai dirba, siekdami rinkų diversifikavimo“, – sako Ministras Pirmininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką