Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose įkurtas pirmasis klasteris

Dalykinis susitikimas.
Shutterstock nuotr. / Dalykinis susitikimas.
Šaltinis: VšĮ „Versli Lietuva“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį trečiadienį, gruodžio 3 dieną, Šiaulių pramonininkų asociacijoje šešios lengvosios pramonės įmonės bei Šiaulių universitetas pasirašė jungtinės veiklos sutartį ir įkūrė Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasterįŠį trečiadienį, gruodžio 3 dieną, Šiaulių pramonininkų asociacijoje šešios lengvosios pramonės įmonės bei Šiaulių universitetas pasirašė jungtinės veiklos sutartį ir įkūrė „Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasterį“, kuris specializuosis drabužių ir aksesuarų naminiams gyvūnams, žirgams bei jų šeimininkams gamyboje.

Ši sutartis – septynių mėnesių bendro Šiaulių pramonininkų asociacijos, Šiaulių tekstilės, trikotažo, avalynės gamybos įmonių bei Všį „Versli Lietuva“  darbo rezultatas. Istoriškai tai – pirmasis klasteris Šiaulių regione ir pirmais lengvosios pramonės klasteris Lietuvoje, kuris specializuosis drabužių ir aksesuarų naminiams gyvūnams, žirgams bei jų šeimininkams gamyboje. Ši sutartis – septynių mėnesių bendro Šiaulių pramonininkų asociacijos, Šiaulių tekstilės, trikotažo, avalynės gamybos įmonių bei Všį „Versli Lietuva“  darbo rezultatas. Istoriškai tai – pirmasis klasteris Šiaulių regione ir pirmais lengvosios pramonės klasteris Lietuvoje.

„Simboliška, kad į pirmąjį Šiaulių regiono klasterį susibūrė būtent tekstilės įmonės, nes Šiauliai nuo seno garsėjo, kaip tekstilininkų, mezgėjų, siuvėjų miestas. Tikimės, kad šiam klasteriui pavyks atverti tas duris, pro kurias po vieną įžengti sunku ar neįmanoma“, - teigia Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Alvydas Stulpinas.

„Jeigu nori eiti greitai – eik vienas, jei nori eiti toli – eik drauge“ – toks veiklos principas mažoms įmonėms yra pats perspektyviausias. Kooperuodamosi jos gali nuveikti gerokai daugiau. Tai patvirtina ir kaimynų skandinavų patirtis: jų įmonės jungiasi ir labai glaudžiai bendradarbiauja palaikydamos viena kitą, gindamos savo rinką ir drauge sukurdamos didesnę pridėtinę vertę.  Skandinavijoje tokia smulkiajam verslui palanki situacija susiklostė istoriškai, o mums verta pasinaudoti gerąja patirtimi ir pritaikyti ją stiprinant savo smulkųjį verslą“, - sakė Darius Lasionis, VšĮ „Versli Lietuva“ klasterių plėtros koordinatorius.

Klasterio tikslas  – suvienyti lengvosios pramonės įmones į aukštą pridėtinės vertės produktą kuriantį lengvosios pramonės tinklą.

Klasterio tikslas  – suvienyti lengvosios pramonės įmones į aukštą pridėtinės vertės produktą kuriantį lengvosios pramonės tinklą. Tikimasi, kad klasteris padės regiono įmonėms išeiti į platesnes rinkas su savo prekiniu ženklu ir savo vieningomis kolekcijomis. Tariamasi dėl klasterio narių dalyvavimo tarptautinėse parodose, verslo misijų organizavimo, naujų partnerių paieškos, bendros rinkodaros ir viešinimo, paraiškų ES paramai gauti pagal Klasterių programą teikimo.

„Klasteris patrauklus tuo, kad būdamas jo dalimi tampi žinomesnis, svarbesnis, lengviau gauti ES paramą, nei būnant vienam. Tačiau besikuriančio klasterio nariams svarbu suprasti, kad klasteris – lyg šeima, kurioje už bendrą reikalą atsako kiekvienas klasterio narys, tai nėra konkurencija, tai lyg vienas kumštis“, - sako Ieva Kyvienė, UAB „Sermėga“ direktorė.

Suplanuota ir pirmoji bendra klasterio narių kelionė į gruodžio 21-22 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose vyksiančią parodą „Žiemos taurė“.

Po Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasterio steigimo sutarties pasirašymo, įvyko antrojo ŠPA  iniciatyva kuriamo Šiaulių-Panevėžio plastiko klasterio narių susitikimas, į kurį atvyko Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos delegacija.

Šiaulių regiono lengvosios pramonės klasterio nariai:

UAB „Aderlita“, UAB „Sermėga“, UAB „Sabalin“, UAB „Arjelita“, UAB „Pertiti“, UAB „Zina Kniiting“, UAB „Ruvera“, Šiaulių universitetas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką