Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Triušininkystė vis dar vertinama kaip pomėgis, o ne kaip verslas

Triušių laikymo narveliai
„Eurorabbit Group“ / Triušių laikymo narveliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Konkurencijos vienoje iš alternatyviosios gyvulininkystės – triušininkystės – rinkoje beveik nėra, paklausa vis dar didesnė už pasiūlą, nors pradėti auginti triušius užtenka minimalių investicijų. Vis tik šis verslas vis dar labiau vertinamas kaip pomėgis, bet ne kaip alternatyvaus verslo šaka, nors vieno triušio užauginimo savikaina Lietuvoje siekia 5–5,5 Eur, o 1 kilogramą skerdienos rinkoje galima realizuoti už – 6–7 Eur.

„Be abejo, kiauliena Lietuvoje vis dar išlieka perkamiausia mėsos rūšis. Tačiau, nors triušiena ir nėra pati pigiausia mėsa – ji taip pat populiarėja. Matyt, tai lemia įsitvirtinantys sveikesnės gyvensenos principai ir vis didėjantis lietuvių dėmesys kokybiškai ir sveikai produkcijai, – pranešime cituojamas „Eurorabbit Group“ vadovas Marius Rajeckas. – Visgi Lietuvoje stambių fermų – vos kelios, o dažniausia susiduriama su bėda, kaip užauginti reikiamą kiekį triušienos.“

Pasak M.Rajecko, triušienos paklausa ateityjetik didės – ši, delikatesu vadinama mėsa, itin paklausi užsienio rinkose, mat jeigu lietuvis per metus vidutiniškai suvalgo apie pusę kilogramo triušienos, Vakarų Europoje – po 6–7 kg.

Triušienos kaina ten taip pat 2,5–3 karto didesnė nei, pavyzdžiui, vištienos, tad realizacijai rinkos – atviros.

Pradžiai – 1500 eurų

Svarstantiems apie šią alternatyvią gyvulininkystės verslo šaką, M.Rajecko nuomone, pradinės minimalios investicijos gali siekti apie 1500 Eur: tiek turėtų užtekti 2 mini fermoms, 2 triušių patelėms ir 1 patinui bei reikalingam kiekiui kombinuotų pašarų įsigyti.

Nesudėtinga auginimo technologija per metus leidžia mažą ūkį padidinti bent kelis kartus: viena triušio patelė 4–5 kartus per metus vidutiniškai atsiveda po 8–14 triušiukų. Per metus galima užauginti apie 80 triušių  arba išgauti 160 kg kokybiškos ir sveikos mėsos.

Vienas triušis vidutiniškai per savo gyvenimą suvartoja apie 14 kg kombinuotųjų pašarų, 7 kg šieno ir, žinoma, vandens.

M.Rajeckas skaičiuoja, kad 1 aro sklype įkurdinus 16 tokių specialių mini fermų galima užauginti iki 800 triušių, sveriančių po 4–5 kg. Vienas triušis vidutiniškai per savo gyvenimą suvartoja apie 14 kg kombinuotųjų pašarų, 7 kg šieno ir, žinoma, vandens. Tai sudaro apie 5–5,5 Eur, kai už vieną triušį galima gauti 13–16 Eur pajamų.

Svarstantiems apie didesnius triušių ūkius ir realizaciją į užsienio rinkas, M.Rajeckas siūlo išanalizuoti alternatyvaus verslo galimybes, siūlomas ūkininkams pagal ES programas. Nebijantys darbo jaunieji ūkininkai gali gauti ir iki 60 tūkst. eurų siekiančią pagalbą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 pomėgis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką