TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerijos siūlymai sudarys daugiau galimybių sutartis pasirašyti ilgiau nei 3 metams

Rasa Noreikienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Noreikienė
Šaltinis: Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
0
A A

Šiandien, gruodžio 10 d., Vyriausybė priėmė Ūkio ministerijos parengtą nutarimo pakeitimą, kuriuo papildomas atvejų, kai perkančioji organizacija su tiekėjais gali sudaryti ilgesnes kaip 3 metų viešojo pirkimo sutartis, sąrašas. Priimtas nutarimo „Dėl Viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių, sudaromų ilgiau kaip 3 metams, terminų nustatymo kriterijų ir atvejų, kuriais gali būti sudaromos tokios sutartys, aprašo patvirtinimo“ pakeitimas įsigalios 2015 m. sausio 1 d.

Pasak ūkio viceministrės Rasos Noreikienės, siekiant skatinti ūkio subjektų konkurenciją šiuo metu galiojančios Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos leidžia viešojo pirkimo sutartis sudaryti ne ilgiau kaip 3 metams. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad kartais dėl pirkimo sutarties pobūdžio sudaryti trumpalaikes sutartis netikslinga ar neracionalu, Vyriausybei įtvirtinta pareiga nustatyti atvejus, kada galima sudaryti ilgesnio termino prekių, paslaugų ar darbų pirkimo sutartis.

Vienas svarbiausių nutarimo pakeitimų yra susijęs su naujuoju 2014–2020 m. programavimo laikotarpiu, kuriuo numatoma skatinti tokias investavimo formas, kaip viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystę, plačiau naudoti ne subsidijas, o įvairias finansines priemones – paskolas, garantijas, rizikos kapitalo investicijas. Siekiant užtikrinti sklandų šių priemonių įgyvendinimą, Vyriausybės priimtu nutarimu perkančiosioms organizacijoms suteikiama galimybė viešojo pirkimo sutartis dėl perkamų finansinių priemonių, finansų inžinerijos priemonių ar fondų fondo, valdymo ir (ar) įgyvendinimo paslaugų sudaryti ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.

Nuspręsta leisti sudaryti ilgesnes viešojo pirkimo sutartis ir įgyvendinant investicijų projektus, neįtrauktus į einamųjų metų Valstybės investicijų programą, tačiau finansuojamus bendrai su Europos Sąjunga arba NATO. 

Ilgesnės trukmės viešojo pirkimo sutartys reikalingos ir įgyvendinant įvairius investicijų projektus. Tačiau pagal iki šios dienos galiojusį reguliavimą ilgesnes nei 3 metų viešojo pirkimo sutartis buvo galima sudaryti įgyvendinant tik į einamųjų metų Valstybės investicijų programą įtrauktus investicijų projektus. Todėl nuspręsta leisti sudaryti ilgesnes viešojo pirkimo sutartis ir įgyvendinant investicijų projektus, neįtrauktus į einamųjų metų Valstybės investicijų programą, tačiau finansuojamus bendrai su Europos Sąjunga arba NATO. Šis pakeitimas bus ypač aktualus ir naudingas viešosioms įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms, parapijų ar bažnyčių organizacijoms ir kitoms panašioms įstaigoms, kurios įgyvendina ilgesnius nei 3 metų socialinės apsaugos srities investicijų projektus.

Naujasis teisinis reguliavimas taip pat suteiks galimybę sudaryti viešojo pirkimo sutartis ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui kartu perkant statinio projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugas ir statinio statybos techninės priežiūros paslaugas. Ši galimybė numatoma atsižvelgiant į tai, kad minėtos paslaugos turi būti teikiamos per visą statinio statybos, rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto darbų laikotarpį, kuris dažnai būna ilgesnis nei 3 metai.

Nutarimo pakeitimu kartu siekiama sudaryti galimybes racionaliau įsigyti dokumentų saugojimo paslaugas ir išvengti dažnos paslaugos teikėjų kaitos, kuri lemia didelio dokumentų kiekio perkėlimą iš vienos saugyklos į kitą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką