TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų rengimas – paprastesnis ir spartesnis

Mokėjimo prašymai pagal KPP priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ teikiami du kartus
Dokumentai
Šaltinis: www.lrv.lt
0
A A

Vyriausybė Finansų ministerijos siūlymu nutarė pakeisti Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektų rengimo ir įgyvendinimo taisykles. Rengiant pakeitimus buvo atsižvelgta ir į Valstybės kontrolės audito ataskaitose pateiktas rekomendacijas bei įvertinti partnerystės procese dalyvaujančių asocijuotų struktūrų pasiūlymai, ekspertų rekomendacijos.

Pakeitimai supaprastins reikalingų dokumentų rengimą ir turėtų užtikrinti geresnę jų kokybę, numatant išankstinį dokumentų vertinimą, taip pat sutrumpins derinimo procesą, suteiks galimybę lanksčiau priimti sprendimus, taip pat įtvirtins galutinius sprendimų priėmimų terminus.

Be kitų pakeitimų, nustatomi dokumentų rengimo bei vertinimo terminai tose projektų rengimo etapuose, kuriuose jų nebuvo (nuo Vyriausybės sprendimo iki pirkimų pradžios – 120 dienų), o patvirtinti terminai keičiami į trumpesnius (vietoj darbo dienų – kalendorinės).

Nustatoma, kad Finansų ministerija turės pateikti išvadas dėl institucijų finansinių galimybių prisiimti ilgalaikius finansinius įsipareigojimus, o siekiant iš anksto planuoti ir sekti VPSP projektų įtaką valstybės fiskaliniams rodikliams, numatoma teikti centrinės valdžios ir savivaldybių VPSP sutarčių projektų finansinių sąlygų išankstinį vertinimą.

Taip pat suteikiamos papildomos funkcijos VPSP komisijai, kuri iki šiol turėjo tik vieną: teikti siūlymus Vyriausybei dėl partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo. Dabar komisija svarstys sudarytų partnerystės sutarčių ir jų vykdymo metines ataskaitas, teiks Vyriausybei pasiūlymus dėl VPSP būdo taikymo tikslingumo, turės galimybę partnerystės projektus įgyvendinančioms institucijoms teikti atitinkamus pasiūlymus. Komisiją nutarta papildyti VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką