Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 14:19

10 specialybių, kurių atstovai patiria didžiausią stresą

Ugniagesys – viena pavojingiausių specialybių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ugniagesys – viena pavojingiausių specialybių
JAV interneto portalas „CareerCast.com“ surikiavo kelis šimtus darbų pagal tai, kiek streso patiria jį dirbantys žmonės. Buvo atsižvelgta į fizinių jėgų reikalavimą, pavojų, tobulėjimo galimybes, kritinius terminus, keliones, aplinką, viešumą, konkurenciją ir galimybę išgelbėti savo ar kieno nors kito gyvybę.

10 darbų, kurie darbuotojams suteikia daugiausiai streso, reikalauja paisyti griežtų terminų arba būti kasdien pasirengus stoti akis į akį su fiziniu pavojumi:

10. Policijos pareigūnas

Streso rodiklis: 45.60

Pareigūno kasdienybė gali būti pati pavojingiausia pasaulyje. Jiems tenka veržtis į namus net nežinant, kas laukia už durų – tai neabejotinai pakelia kraujospūdį. Nemaža tikimybė, palyginus su kitomis profesijomis, yra ir netekti gyvybės darbo metu.

9. Taksi vairuotojas

Streso rodiklis: 46.18

Nedidelis atlyginimas, potencialiai prastos darbo valandos ir nuolatinis pavojus – taksi vairuotojų įprastinė diena yra kupina streso. Iš visų profesijų atstovų taksi vairuotojai būna vieni dažniausiai apiplėšiamų darbo metu.

8. Laikraščio reporteris

Streso rodiklis: 46.75

Pastaraisiais metais redakcijose mažinamas reporterių skaičius – vieni atleidžiami, o iš kitų reikalaujama dirbti ilgesnes valandas. Dažnai jiems tenka sutikti dirbti už mažesnį atlygį, tačiau jie privalo nuolat tobulėti ir išmanyti, kaip elgtis su naujausiomis technologijomis. Šie pokyčiai dar prideda nemažai streso prie ir taip be galo įtempto darbo grafiko.

7. Fotožurnalistas

Streso rodiklis: 47.12

Kiekvienas sėdėdamas namuose gali pažvelgti, kaip atrodo karo ar gamtos stichijų nusiaubtos valstybės kitoje planetos pusėje. Tai – fotožurnalistų nuopelnas. Jiems tenka dirbti pavojingiausiose situacijose, kai kartais vienintelė išeitis išgelbėti savo gyvybę po neįkainojamo kadro – tiesiog bėgti. Patys geriausi gali uždirbti šiame darbe nemažai, tačiau dauguma priversti tenkintis nedidelėmis algomis.

6. Korporacijos vadovas

Streso rodiklis: 47.46

Rinkos nepastovumas kasdien sukuria naujus iššūkius korporacijų vadovams. Negana to, kad jiems tenka greitai priimti sprendimus esant stresinėms situacijoms, jie privalo atsiskaityti investuotojams, tarybos nariams, darbuotojams ir visuomenei, kadangi jie pristatomi kaip kompanijos veidas.

5. Viešųjų ryšių specialistas

Streso rodiklis: 48.52

Viešųjų ryšių specialistai privalo sugebėti greitai mąstyti ir veikti nepaisant stresinės aplinkos. Šie profesionalai ne tik patys nuolat būna viešumoje, bet yra atsakingi ir už tai, kaip jų klientai atrodo visuomenės akyse. JAV šiuo darbu žavisi be galo daug jaunimo, todėl išlaikyti savo darbo vietą tampa vis sudėtingiau.

4. Komercinių skrydžių pilotas

Streso rodiklis: 60.28

Net jeigu ir bijote skristi, statistiniai duomenys rodo, kad kelionės oru – vienos saugiausių. Taip yra dėl to, kad lėktuvus valdo tikri profesionalai, kurie kasdien susiduria su mirtino pavojaus galimybe. Pilotai privalo užtikrintai valdyti ne tik lėktuvą, bet ir neprarasti šalto proto ištikus nelaimei. Be to, jie didžiąją laiko dalį praleidžia atplėšti nuo namų.

3. Ugniagesys

Streso rodiklis: 60.45

2011 metais JAV gaisrų departamentas pranešė, kad darbo metu žuvo 81 ugniagesys, 2012 – 77. Tai – viena pavojingiausių specialybių ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Gaisrininkams tenka dirbti net 48 valandas iš eilės – esant tokiam darbo grafikui, kenčia ne tik fizinė sveikata, bet ir psichologinė.

2. Kariuomenės generolas

Streso rodiklis: 65.54

Generolas diktuoja taktinę strategiją mūšyje, kuri lemia ir karinės operacijos sėkmę, ir pavaldinių saugumą. Jiems tenka priimti sprendimus, kuriais dažnai sprendžiamas gyvybės ar mirties klausimas.

1. Karys

Streso rodiklis: 84.72

Visiems žinomi pavojai, su kuriais susiduria kariai esant kariniam konfliktui. Tačiau net ir taikos metu kariams tenka sudėtingos užduotys, pavyzdžiui, pagalba stichinių nelaimių metu. Milžiniškas iššūkis kariams yra ir susirasti darbą po tarnystės kariuomenėje. Visoje JAV egzistuoja begalė organizacijų, kurios stengiasi šį perėjimą palengvinti, tačiau dažnai tai gali būti tarsi nuolatinis kopimas į kalną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką