Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeši klaidingi įsitikinimai, kurie kenkia karjerai

Dažniausiai ne kas nors kitas, o mes patys griauname savo karjerą
123rf.com nuotr. / Dažniausiai ne kas nors kitas, o mes patys griauname savo karjerą
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaučiatės įkritęs į rutiną ir nebematote karjeros perspektyvų? O gal jums atrodo, kad dedate visas pastangas, tačiau jos nei įvertinamos, nei duoda apčiuopiamų rezultatų? Gali būti, kad kaltas jūsų požiūris. „LinkedIn“ išskyrė šešis mitus, kuriais šventai tikint karjeros laiptais tikrai nepakilsite.

1. Tobulumas lygu sėkmei

Klysti – žmogiška. Banalu iki skausmo, tačiau tai – šimtaprocentė tiesa. Jei jūsų tikslas yra tobulybė, jus visuomet lydės bjaurus graužaties jausmas, kad kažkas gal pavyko ne visai taip. Galiausiai jūs daugiau laiko sugaišite gailėdamasis praeities žingsnių nei džiaugdamasis tuo, ką jums jau pavyko pasiekti.

2. Ateitis jau yra nulemta

Per daug žmonių neracionaliai tiki, kad jiems nutiks taip, kaip lemta – pasiseks arba ne. Tačiau jūsų ateitis – jūsų rankose, o kažkokių jums nepavaldžių jėgų kaltinimas dėl nesėkmių ar dėkojimas joms sėkmės atveju prie nieko gero nepriveda.

Kartais savo rankose turėsite kozirius, o kartais – klaikias kortas. Jūsų sėkmę gyvenime lemia tai, ar esate pasirengęs dėti visas pastangas nesvarbu, ką turite rankose.

123rf nuotr./Karjera
123rf nuotr./Karjera

3. „Niekada“ nedaryk to, „visada“ daryk aną

Jeigu įstatote savo elgesį rėmus, kad kai ko niekada negalima imtis, o kai kurias užduotis vykdyti visada tik vienodai, tai yra tiesiog savęs gailėjimas.

Tai priverčia jus galvoti, kad negalite patys kontroliuoti savo veiksmų, kad negalite pakeisti situacijos. Nepasiduokite tam.

4. Sekasi tada, kai kiti man pritaria

Nepaisant to, ką žmonės galvoja apie jus vienu ar kitu momentu, viena yra visada aišku – niekada nesate toks geras ar toks blogas, kaip jums yra sakoma.

Yra beveik neįmanoma išjungti savo reakciją į kitų žmonių požiūrį į jus, tačiau į jų nuomonę galite žvelgti su skepsiu. Tuomet kad ir ką kiti apie jus begalvotų, jūsų pasitikėjimas savimi kils iš jūsų vidaus.

5. Mano praeitis lygi mano ateičiai

Pakartotinės klaidos gali sugraužti jūsų pasitikėjimą savimi ir gali tapti sunku tikėti, kad ateityje galite pasiekti geresnių rezultatų. Dažniausiai klaidos daromos, kai imamasi rizikos ir stengiamasi pasiekti tai, kas ne visai paprasta.

Atminkite, kad sėkmė glūdi jūsų sugebėjime atsitiesti po nesėkmės. Viskas, ko apskritai verta siekti, reikalaus tam tikros rizikos. Negalite leisti, kad nesėkmės sugniuždytų jūsų tikėjimą, kad galite pasiekti daugiau.

6. Mano emocijos lygu realybei

Žinoma, tai sudėtinga, tačiau į savo emocijas reikia žvelgti kiek galima objektyviau ir jas atskirti nuo įsivaizdavimų.

Jeigu to neišmoksite, jūsų emocijos iškreips tai, kaip matote realybę, o tuomet tapsite pažeidžiami neigiamoms savo paties mintims. Tai jus sulaikys nuo tikrojo potencialo panaudojimo.

Temos Psichologija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką