Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Acme“ įdarbino 10 nepilnamečių

Pauliaus Paršeliūno sūnus
Acme“ nuotr. / Pauliaus Paršeliūno sūnus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasarai atėjus, daugelis moksleivių svarsto, kaip efektyviai ir įdomiai išnaudoti atostogas. Galimybės plačios: nuo atostogų kaime, kalbų mokyklų iki sezoninio darbo ir galimybės savarankiškai užsidirbti. Kiekviena patirtis skirtinga ir savaip vertinga. Šiais metais „Acme“ grupės įmonės nusprendė sudaryti sąlygas įsidarbinti darbuotojų vaikams, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

„Projektą sugalvojome, nes jautėme vis didėjantį darbuotojų vaikų poreikį pabandyti užsidirbti patiems. Paaugliams susirasti oficialų darbą, užtikrinantį visas socialines garantijas, nėra lengva. Be to, pirmasis darbas yra nelengvas iššūkis. Tad eiti į darbą su mama ar tėčiu yra psichologiškai ramiau“, – cituojama įmonės personalo vadovė Rasa Buožienė.

Nuo liepos 21 dienos dviejų savaičių laikotarpiui iš viso įdarbinti 10 grupės įmonių darbuotojų vaikų nuo 14 iki 18 metų. Per dešimt darbo dienų, dirbdami iki 4 valandų per dieną, moksleiviai užsidirbs po 500 Lt, neatskaičius mokesčių. Prie kolektyvo prisijungę darbuotojų vaikai prisideda atliekant nesudėtingus pagalbinius darbus: padeda pakuoti ir skaičiuoti prekes, gražinti kiemo aplinką, lipina informacinius lipdukus, etiketes ir pan.

„Tai tikrai naudinga patirtis. Svarbiausia tai, jog sūnus pamato, kaip uždirbami pinigai ir kad tam, jog nupirktume naują kompiuterį ar telefoną, reikia nemažai padirbėti. Be to, jis didžiuojasi, jog pirmuoju darbdaviu tapo viena stipriausių Lietuvos kompanijų. Ateityje, ieškant darbo, įgyta praktika tikrai bus naudinga“, – sakė „ACC Distribution” prekių grupės vadovas Dainius Jaudegis.

„Į šias dvi savaites darbo kartu žiūrime kaip į smagią patirtį. Kartu keliamės, ruošiamės į darbą, pietaujame...Tokiu būdu vasarą praleidžiame šiek tiek daugiau laiko drauge. Smagu, jog sūnus turi galimybę pamatyti, jog pinigus uždirbti nėra lengva. Iš dalies, tai veikia ir kaip motyvacinė priemonė – stengtis gerai mokytis, siekti tikslų ir žinių, tam kad ateityje būtų galima dirbti tai, apie ką svajoji“, – kalbėjo „ACME Europe“ pardavimų direktorius Paulius Paršeliūnas.

Naujausi Lietuvos darbo biržos duomenys rodo, kad norinčių dirbti moksleivių registruojama daugiau nei sulaukiama darbo pasiūlymų iš darbdavių: per šių metų pirmąjį pusmetį dėl darbo paieškos kreipėsi 914 nepilnamečių. Iš jų per minėtą laikotarpį buvo įdarbinta vos 241 jaunuolis (26,4 proc. nuo visų įsiregistravusių).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką