Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas – sunkiausiai su šeima suderinama profesija

Dina Adomavičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dina Adomavičiūtė
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Advokato karjera yra viena iš tų, kurias sunkiausia suderinti su šeima, sako advokatų kontoros „Borenius“ advokatė, Jaunųjų advokatų asociacijos prezidentė ir Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė Dina Adomavičiūtė.

„Kartą per radiją girdėjau reklamą: jeigu jūs siekiate suderinti mokslus, karjerą ir šeimą, tai….  Aš tada pagalvojau: Dieve, aš karjeros nespėju iki galo suderinti, o čia dar mokslai ir šeima! Tai būtų stebuklas, jeigu aš, eidama trejas pareigas, dar turėčiau švarius, madingai aprengtus vaikus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Jaunas ir talentingas“ sakė D.Adomavičiūtė.

Visgi ji nesako, kad to suderinti neįmanoma.

„Yra didelis klausimas, kas vaikui geriau: ar savimi pasitikinti, save realizuojanti mama, kuri su jais praleidžia mažiau laiko, ar ta mama, kuri visą dieną sėdi namuose ir šiek tiek riboja vaiko laisvę“, – kalbėjo jauna advokatė.

Ji taip pat pasakoja, kad advokato profesija – romantiška ir kūrybiška. Teisė, anot jos, nėra tik tai, kas parašyta, o advokatai visada stengiasi skaityti tarp eilučių.

Ji taip pat pasakoja, kad advokato profesija – romantiška ir kūrybiška. Teisė, anot jos, nėra tik tai, kas parašyta, o advokatai visada stengiasi skaityti tarp eilučių.

„Išlaikyti klientą yra labai didelis menas. Jaučiame spaudimą dar ir iš tos pusės: nuolat turi sekti kliento nuotaiką, atspėti, ko jis norės iš tavęs, o ne sausai atlikti darbą. Visgi nepaisant to spaudimo, advokato darbas yra labai kūrybiškas: didžiausią malonumą ir pasitenkinimą savo veikla jaučiu tada, kai pavyksta atrasti tokį problemos sprendimo būdą, kurio dar niekas neatrado“, – pasakojo D.Adomavičiūtė.

Pasak jos, teisė yra labai gera specialybė savirealizacijai – nuolat yra erdvės tobulėjimui.

„Nors advokatas yra laisva profesija ir advokatų padėtis darbo vietoje nėra užtikrinta socialinėmis garantijomis taip, kaip dirbančiųjų pagal darbo sutartis, kiekvienas advokatas žino, kad išėjęs iš vienos darbovietės tikrai suras kitą, kur dirbs įdomų darbą, arba jis gali įkurti ir savo advokatų kontorą“, – pasakojo D.Adomavičiūtė.

Ji taip pat nurodo, kad advokato profesijoje savų pranašumų turi ir vyrai, ir moterys, nors esą ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti profesijas, kur moterys yra prastesnės.

„Paprastai moterys yra empatiškesnės, moterys geriau jaučia žmogų, kuris sėdi priešais, jo emocijas ir tas būsenas gali panaudoti. (…) Žinoma, vyrai turi kitų privalumų – jie geriau apskaičiuojantys, geresni strategai, dažnai matantys daugiau bendro vaizdo nei moterys”, – pasakojo ji.

Laidos „Jaunas ir talentingas“ galite pasiklausyti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką