Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Algirdas Butkevičius: Darbo kodekso pataisos – jau šiemet

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad iki šių metų pabaigos Seimui bus pateiktos pirmosios Darbo kodekso pataisos, tačiau svarbiausi kodekso pakeitimai, kurių nori investuotojai bei kiti darbdaviai, bus teikiami kitais metais.
Atleidimas iš darbo
Darbdaviai norėtų paprastesnių darbuotojų atleidimo sąlygų. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Dabar mes jau Vyriausybėje svarstome Darbo kodekso projektų kai kurių straipsnių pakeitimus ir galiu pasakyti, kad ruošiamasi atsisakyti privalomo atsiskaitymo lapelių išdavimo visiems darbuotojams, taip pat leisti numatyti darbo grafikų paskelbimo tvarką kolektyvinėse sutartyse, taip pat atsisakyti privalomo darbo pažymėjimų išdavimo, darbo sutarčių registravimo žurnalų, praplėsti sezoninių sutarčių sudarymo galimybes, numatant, kad jos gali būti sudaromos dėl sezoninių pokyčių rinkoje“, – antradienį LRT radijui sakė A.Butkevičius.

Premjeras teigė, kad svarbiausias Darbo kodekso pakeitimų paketas bus parengtas kitąmet.

„Pats didžiausias paketas Darbo kodekso tai bus užbaigtas ateinančiais metais, kur šiuo metu jau yra jis rengiamas ir baiginėjamas. Jame bus kalbama apie lankstaus darbo laiko reguliavimą, ypač atkreipiant dėmesį į darbo dienos lankstumo užtikrinimą. Tai faktiškai netgi bus galima nustatyti tam tikras valandas darbo kitokias, pagal atskirus tiek išorinius, tiek vidinius veiksnius. Taip pat atleidimo pagrindų peržiūrėjimą, siekiant nustatyti lankstesnio atleidimo pagrindus“, – tikino ministras pirmininkas. Anot jo, šis paketas turėtų būti priimtas iki liepos 1 dienos.

„Investuotojų forumo“ suburti užsienio investuotojai teigia, kad jie norėtų paprastesnio darbuotojų atleidimo ir mažesnių išeitinių kompensacijų, bet darbdaviai norėtų lankstesnio darbo grafiko.

Diskusija dėl darbo santykių liberalizavimo Lietuvoje vyksta jau ne vienerius metus, investuotojai, kalbėdami su valdžia, nuolat kelia šią problemą.

Pernai buvo parengtos Darbo kodekso pataisos, kuriomis siūlyta liberalizuoti darbo rinką, tačiau ankstesnės kadencijos Seimas šio klausimo nesvarstė. Vyriausybė siūlė išplėsti terminuotų darbo sutarčių galimybes, sumažinti išeitines išmokas.

Be to, ketinta nustatyti 20 darbo dienų vidutinę kasmetinių atostogų trukmę (kai yra penkių darbo dienų savaitė), kuri šiuo metu yra 28 kalendorinės dienos. Įspėjimo apie darbo sutarties nutraukimą maksimalų laiką siūlyta sutrumpinti nuo 4 iki 3 mėnesių, o maksimalų išeitinių išmokų dydį, kuris šiuo metu siekia 6 vidutinius mėnesio atlyginimus, mažinti iki 4 mėnesių.

Pasaulio ekonomikos forumo naujausio konkurencingumo tyrimo duomenys rodo, kad verslui Lietuvoje labiausiai trukdo neefektyvi viešojo sektoriaus biurokratinė sistema, mokesčių sistema ir griežtas darbo santykių reguliavimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius