Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Janukonis atsistatydina iš LŠTA Tarybos pirmininko pareigų ir plės „Icor“ užsienyje

Andrius Janukonis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Janukonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Andrius Janukonis traukiasi iš Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) Tarybos pirmininko pareigų, kurias ėjo nuo 2005 metų gegužės 17 dienos esą dėl laiko stokos. Kaip teigiama asociacijos pranešime spaudai, dabar A.Janukonis imsis „Icor“ plėtros užsienyje.

Naują tarybos narį 2015 metų pavasarį rinks visuotinis asociacijos narių susirinkimas, o pirmininką – asociacijos taryba. Iš pareigų besitraukiantis verslininkas tvirtina galintis džiaugtis, kad turėjo „galimybės prisidėti prie reikšmingų procesų šilumos ūkyje“.

„Svarbiausi pasiekimai – išsaugota ir renovuota centralizuoto šilumos tiekimo sistema ir išplėstas biokuro vartojimas, kuris mažina šilumos kainas ir didina valstybės energetinę nepriklausomybę“, – teigė A.Janukonis.

Kaip teigiama pranešime, pasitraukti iš asociacijos tarybos verslininką privertė laiko stoka. Dabar A.Janukonis žada visą dėmesį skirti įmonių grupės „Icor“, kuriai tiesiogiai vadovauja, veiklos plėtrai užsienyje.

„Įmonių grupės planuose – ambicinga plėtra tiek kaimyninių, tiek atokesnių Europos šalių rinkose“, – sakė A.Janukonis.

Šiuo metu „Icor“ grupės įmonėse Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ispanijoje ir Rusijoje dirba daugiau nei 6,5 tūkstančio darbuotojų. Grupės įmonių akcijos yra listinguojamos vertybinių popierių biržoje Nasdaq Vilnius.

Ši verslo įmonių grupė yra siejama su sostinės meru Artūru Zuoku ir sulaukė itin griežtos prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos. Savo metiniame pranešime šių metų kovo 27 d. prezidentė taip pat daug dėmesio skyrė energetikai. Pasak jos, „Icor“ yra viena didžiausių energetikos sektoriaus vėžių. Valstybės vadovė šį koncerną pavadino plėšikaujančiu grobuoniu.

Tuomet bendrovės valdybos pirmininkas A.Janukonis atsikirto, kad „Icor“ vandens ir šilumos netiekia, o energijos kainas nustato pati valstybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką