Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„BOEN Lietuva“ šiemet sukurs dar 200 naujų darbo vietų

„BOEN Lietuva“
„BOEN Lietuva“ nuotr. / „BOEN Lietuva“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienai dviejų didžiausių Europoje parketo ir kietmedžio grindų gamybos grupei „Bauwerk Boen Group“ priklausančios gamyklos „BOEN Lietuva“ darbuotojų skaičius pernai išaugo 28,6 procento – nuo 756 iki 972 darbuotojų 2013 metų pabaigoje. Kietaviškių kaime, Elektrėnų savivaldybėje, įsikūrusi įmonė planuoja ir toliau plėstis. Šiemet žadama sukurti dar maždaug 200 naujų darbo vietų. Darbuotojų skaičius padidės dar 21 procentu, o metų pabaigoje įmonėje dirbs apie 1180 darbuotojų.

„Grupė koncentruoja savo gamybą Lietuvoje. Dėl perkeltų gamybos linijų iš Austrijos ir Vokietijos vien per pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų darbuotojų skaičius išaugo nuo 972 iki 1108. Taigi, augimas siekė beveik 14 procentų. Augame ne tik dėl perkeltos gamybos, auga ir mūsų pardavimai. Nuo balandžio mėnesio visos gaminių užbaigimo linijos pradėjo dirbti keturių pamainų darbo grafiku“, – sakė „BOEN Lietuva“ personalo vadovė Edita Morkūnienė.

Kaimiškoje vietovėje sukurti per tūkstantį darbo vietų šiandieninėje Lietuvoje nėra paprasta, - pripažįsta E.Morkūnienė.

Didžioji dalis įmonės darbuotojų yra iš Elektrėnų ir aplinkinių miestelių bei kaimų.

„Ne visuomet pavyksta rasti aplinkinėje rinkoje personalo su reikalinga kvalifikacija, todėl turime 18 darbuotojų iš Vilniaus, po vieną darbuotoją turime iš Kauno ir Ukmergės, du dirba pagal nuotolinio darbo sutartį Lenkijoje, turime ir vieną darbuotoją nuotoliniu būdu dirbantį Danijoje. Tapome svarbia regiono dalimi, juk kaimiškoje vietovėje sukurti per tūkstantį darbo vietų šiandieninėje Lietuvoje nėra paprasta“, – sakė „BOEN Lietuva“ personalo vadovė E.Morkūnienė.

Anot E. Morkūnienės, vien iš Austrijos perkeltoje linijoje jau dirba 75  darbuotojai. Šiuo metu dar vyksta gamybos linijos perkėlimo darbai iš Vokietijos – darbus ketinama užbaigti gegužę.

„BOEN Lietuva” dabar yra didžiausia gamybinė įmonė grupėje. „Bauwerk Boen Group“ priklauso gamyklos Šveicarijoje, Lietuvoje ir Kaliningrade.

Liniją perkėlė iš Austrijos

„Bene svarbiausias praėjusių metų įvykis buvo dviejų stambiausių Europoje parketo gamintojų grupių BOEN ir „Bauwerk“ susijungimas, naujoji grupė vadinasi „Bauwerk Boen Group“.

Siekiant optimizuoti gamybos kaštus buvo nuspręsta gamybines linijas iš Austrijos ir Vokietijos perkelti į Lietuvą. Ruošiantis jų perkėlimui iš Austrijos ir Vokietijos pernai rugsėjo-gruodžio mėnesiais priėmėme net 54 proc. visų per 2013 metus priimtų darbuotojų. Perkėlimas iš Austrijos įvyko planuotu laiku ir gamyba pradėta balandį, kaip ir buvo numatyta“, – sakė įmonės „BOEN Lietuva“ personalo vadovė.

Didžiulis iššūkis gamyklai buvo ne tik lauku pastatyti cechą bei perkelti įrengimius, bet ir išmokyti naujus darbuotojus.

„Patirties, kaip dirbti tokioje gamybos linijoje, atkeliavusioje iš Austrijos, mes visiškai neturėjome – nebuvo ir savų mokytojų. Kol veikė linija Austrijoje, skubėjome pasisemti patirties iš jų, siųsdami darbuotojus mokytis į Austriją. Vėliau – jau perkėlus liniją į Lietuvą, kurį laiką kolegos iš Austrijos  mus mokė Lietuvoje. Šios tarptautinės patirties pasidalijimo vaisius akivaizdus – ir iki šiol neturime nė vieno skundo dėl produktų, gaminamų šioje linijoje, kokybės“, – teigė E. Morkūnienė.

Komentarai
Temos parketas, Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką