Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Perkopę keturiasdešimtmetį jaučiasi izoliuojami darbo rinkoje

Darbo birža
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darbo birža
Šaltinis: 15min
0
A A

85 proc. keturiasdešimtmečių ir vyresnių Lietuvos gyventojų mano, kad jiems susirasti darbą yra sunkiau nei jaunimui ir darbdaviai jų vengia. Viena dažniausių kliūčių – sunkumai pritampant prie jaunesnių kolektyvų, rodo cvmarket.lt apklausa.

17 proc. apklaustųjų mano, kad darbdaviams vyresnio amžiaus darbuotojai neįtinka dėl aukštos kvalifikacijos – daugumai darbų tokios nereikia. Panašiai tiek pat gyventojų įvertino, kad jaunesni vadovai nenoriai darbina vyresnius už save, o dar 15 proc. apklaustųjų teigė, kad „patyrusių vilkų“ vengia personalo atrankos įmonės ar specialistai.

„Lietuvos visuomenė sparčiai senėja, jaunimas emigruoja, tad kuo toliau, tuo labiau darbdaviams teks dairytis darbuotojų tarp vyresnių žmonių. O kur dar vis atitolinamas išėjimo į pensiją amžius. Tačiau, kaip liudija vyresnių darbo ieškančiųjų patirtis, asmenys, kuriems - keturiasdešimt ir daugiau, darbdavių ne tik kad nėra graibstomi, bet neretai atvirai ignoruojami“, – sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė.

56,9 proc. oficialių bedarbių sudarė keturiasdešimties metų ir vyresni asmenys, kai tokių 2004 m. buvo 48,6 proc., rodo statistiniai duomenys.

Yra ir optimistiškesnių keturiasdešimtmečių – 14,9 proc. apklausos dalyvių teigė manantys, jog susirasti darbą jiems nė kiek ne sunkiau nei jaunesniems.

„Dažnas vyresnio amžiaus darbo ieškotojas liūdnai juokauja: jei neturi pažinčių ar nesi IT specialistas, realiausios tik trys galimos išeitys tiems, kam per 40: bandyti įsidarbinti valstybės tarnyboje, kurti nuosavą verslą arba emigruoti. Paskutiniu metu vyresnių darbuotojų atžvilgiu atšalo ir užsienio verslininkai, veikiantys Lietuvoje. Kai kurie jų darbo paieškos specialistams nurodo, kad pasiūlytų vyresnių nei 45 m. pretendentų kandidatūrų net nesvarstys“, – teigiama bendrovės pranešime.

Tyrimo metu apklausta 600 vyresnių nei 40 metų asmenų.

„Kol kas darbdaviai dar pasiduoda pigiam įsivaizdavimui, kad jaunas žmogus – tai gebantis labai našiai dirbti žmogus, o vyresnis - tiek daug iš savęs išspausti negalės, nes jo fizinės galimybės jau nebe tos. Bet mes juk gyvename visuomenėje, kur konkurencijos pagrindas - ne fizinės kondicijos, bet dažniausiai ir patirtis, ir kūrybiškumas, ir gal kitą kartą ir tam tikras nuosaikumas“, – vertina SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Anot jo, dabar amžiaus riba, iki kurios vis dar samdomi darbuotojai, po truputį slenka aukštyn, jis neabejoja, kad darbuotojo amžius ilgainiui taps vis mažiau svarbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką