Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 29d. 07:39

CVbankas.lt: besižvalgantiems darbo vasarai – ir porą tūkstančių eurų siekiantys atlyginimai

Padavėja
Vida Press nuotr. / Padavėja

Besižvalgantiems, kur vasarą papildomai uždirbti, jau yra gerų naujienų – ypač pagausėjo sezoninių darbo pasiūlymų. Daugiausiai darbo pasiūlymų yra pajūryje, tačiau ką veikti ras ir tie, kurie nori savo jėgas išbandyti užsienyje.

Lankomiausiausio darbo skelbimų portalo CVbankas.lt statistika rodo, kad

sezoninio darbo žmonės pradeda dairytis jau nuo balandžio, tačiau paieškų pikas prasideda nuo gegužės pradžios ir tesiasi iki pat birželio vidurio. Taigi jei planuojate vasarą padirbėti, pats laikas suskubti ieškotis darbo.

Portale Cvbankas.lt šiuo metu yra apie pusšimtį darbo pasiūlymų. Pasak portalo vadovo Tomo Toleikio, daugiausiai darbo pasiūlymų yra iš lietuviško pajūrio – čia prasidėjusiam vasaros sezonui ir poilsiautojų antplūdžiui besiruošiantys verslininkai turi nemažai pasiūlymų ieškantiems darbo.

“Daugiausia sezoninio darbo pasiūlymų šiais metais siūloma Klaipėdoje. Čia darbdaviai siūlo darbą vasarai daugiausiai prekybos ir apgyvendinimo srityse. Nemažai skelbimų ir kituose Lietuvos pajūrio miestuose: Palangoje, Neringoje. Jei Klaipėdoje dominuoja darbdai prekybos srityje, tai kurortiniuose Lietuvos pajūrio miestuose dažniau siūlomi įvairūs darbai maitinimo įstaigose: nuo padavėjų, barmenų iki virėjų”, – sako CVbankas.lt vadovas.

Iš skelbimų matosi, kad sezoniniams darbuotojams keliami minimalūs patirties reikalavimai, taip pat labiau akcentuojami bendrieji, o ne profesiniai gebėjimai: motyvacija, komunikabilumas, stropumas, atsakingumas, užsienio kalbų mokėjimas.

Vesta Šližienė, restorano “Restoranas 4” vadovė, vasaros sezonui ieško barmenų padavėjų ir virėjų darbui Palangoje, taip pat darbuotojų Nidoje valdomai “Caffeine” frančizei. Pasak jos, iš susidomėjimo galima teigti, kad jaunimas Lietuvoje nori dirbti.

“Pernai pradėjome darbuotojų paiešką kiek vėlokai, gegužę, tad sulaukėme mažiau norinčių dirbti. Šiemet pasirūpinome darbuotojų paieška anksčiau, tai turėjome didelį srautą gyvenimo aprašymų. Didžioji dalis – apie 70 proc. – yra 16-17 m. jaunuoliai, kurie dar mokosi mokykloje. Taigi jaunimas nori dirbti, tačiau pas mus yra darbas su alkoholiu, todėl, deja, negalime jų įdarbinti”, – apgailestavo pašnekovė.

Restorano vadovė nurodė, kad kandidatams nereikia turėti darbo patirties – darbdavys juos apmoko, o jų žinios tikrinamos laikant egzaminą. Darbas siūlomas visai vasarai, su galimybe jį pratęsti iki rugsėjo pabaigos. “Restoranas 4” viešai nurodo ir siūlomus atlyginimus. Barmenui Palangoje siūlomas 600-900 eurų atlygis “į rankas” ; padavėjai – keliais šimtais eurų mažesnė alga. Pasak V.Šližienės, tai daroma dėl sąžiningumo, kad kandidatai galėtų įsivaizduoti, kiek gali uždirbti per vasarą.

Sezoniniai darbai užsienyje išsiskiria atlyginimu

Dirbant Lietuvos pajūryje galima ne tik užsidirbti, bet ir įgauti darbo patirties bei laisvalaikį praleisti prie jūros. Norintiems per vasarą uždirbti kuo daugiau pinigų, verta pasižvalgyti užsienyje. Pasak T.Toleikio, portale Cvbankas.lt yra gausu pasiūlymų ir norintiems vasarą padirbėti užsienyje: sezoninis darbas siūlomas Anglijoje, Kipre, Danijoje, Olandijoje, Airijoje.

Tomas Toleikis
Tomas Toleikis

“Užsienyje dažniausiai siūlomi sezoniniai darbai aptarnavimo srityje: viešbučiuose ir restoranuose. Taip pat yra pasiūlymų ir sezoniniam darbui žemės ūkio srityje. Dirbant čia, galima per mėnesį uždirbti tūkstantį eurų viršijančias sumas. Pavyzdžiui, salierų ūkio darbuotojams Anglijoje siūlomas atlyginimas nuo 1800 eurų. Grybų surinkėjams Airijoje – 1400-1600 eurų alga . Nemažai sezoninio darbo pasiūlymų vilioja atlyginimais iki 1300 Eur”, – nurodo CVbankas.lt vadovas.

Mantas Babelis, personalo agentūros “Agropraktika” vadovas, sako, kad jo vadovaujama agentūra vasaros sezono metu siūlo darbus Britanijos uogų ir daržovių ūkiuose. “Siūlome darbus nuo dviejų mėnesių iki pusės metų. Kadangi esame oficialus programų “Concordia” ir “Atlantis” atstovai, tai garantuojama įdarbinimą ir jis vyksta tiesiogiai pas ūkininką”, – sako M. Babelis.

Pasak jo, toks darbas reikalauja fizinės ištvermės, todėl orientuojamasi labiau į jaunimą, tačiau sulaukiama nemažai ir žmonių, kurie turi nuolatinius darbus, o vasaras išnaudoja papildomam uždarbui. Tokie žmonės dirba ūkiuose ne vieną sezoną ir ne du, vasarą pasiimdami atostogas nuolatiniame darbe.

“Tokio darbo privalumas – galima susitaupyti pinigų, nes nepatiriama didelių išlaidų. Tie darbuotojai, kurie motyvuoti ir dirba greitai, gali uždirbti ir penkis šimtus svarų per savaitę. Lėtesnių uždarbis gali būti ir perpus mažesnis”, – sako “Agropraktika” vadovas, atkreipdamas dėmesį, kad darbuotojai Britanijoje, kurie uždirba iki 11 tūkst. svarų sterlingų per metus, nemoka mokesčių, taigi visa uždirbta suma atitenka jiems.

Įsidarbinti sezoniniam darbui galima ir neišvykstant į pajūrį ar užsienį - sezoninio darbo pasiūlymų yra ir daugumoje didžiausių ir mažesnių Lietuvos miestų. Pavyzdžiui, Vilniuje siūlomi darbai prekybos ir maitinimosi srityse; Kaune – pagalbiniams darbininkams gamyboje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką