Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 5d. 12:15

CVbankas.lt: darbas, kuriame atsiveria visa Vilniaus panorama, vilioja išmėginti savo jėgas

Televizijos bokštą ruošiasi rekonstruoti
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Televizijos bokštą ruošiasi rekonstruoti

Sutikite – nuo darbo vietos priklauso mūsų motyvacija. Viena žiūrėti į pilką ir neišvaizdų kraštovaizdį ir niūrus namus, o visai kas kita matyti visą miestą sau po kojomis.

Specialistai pritaria, kad renkantis darbą svarbu ne tik jo pobūdis, atlyginimas ir atliekamos pareigos, nemažą įtaką, nors ir ne pagrindinę, daro darbo vieta.

Apie tai kalbamės su personalo ir teisės skyriaus vadovu Andriumi Marcinkevičiumi ir kavinės „Paukščių takas“ vadove Aušra Lukošiene. Darbas televizijos bokšte skamba ir romantiškai, ir patraukliai, ir įdomiai. Ar tiesa, kad dėl tokios išskirtinės ir egzotiškos darbo vietos kyla kur kas didesnis susidomėjimas? O šiuo metu dirbti Televizijos bokšte kaip tik ieškoma darbuotojų.

Aukščiausias pastatas Lietuvoje, kuris siūbuoja

Andrius Marcinkevičius sako, kad Televizijos bokštas yra išskirtinis jau vien tuo, kad tai aukščiausias pastatas Lietuvoje, siekiantis 326,4 m. „Natūralu, kad dėl tokios darbo vietos norinčiųjų įsidarbinti skaičius yra didesnis nei įprastai kitose vietose – tai kelia susidomėjimą, nes tai unikali darbo vieta. Mes buvome įrengę darbo vietas virš „Paukščių tako“ restorano, o Televizijos bokštas priklausomai nuo sąlygų kažkiek siūbuoja – tai jausmas, dirbant tokiomis sąlygomis, tikrai įdomus ir dviprasmiškas, nors tas siūbavimas yra visiškai normalus reiškinys“, – pasakoja A. Marcinkevičius.

Pasak personalo ir teisės skyriaus vadovo, darbo vieta nėra pats pirmas faktorius renkantis darbą, tačiau netradicinė vieta palieka įspūdį: „Manyčiau, kad jaunesniems žmonėms tai yra svarbu ir iš pradžių atrodo egzotiškai, tačiau per laiką akys pripranta, daug kas tampa įprasta. Bet kuriuo atveju, tokia darbo vieta traukia tuos, kurie iš tikrųjų nori čia dirbti“, – sako specialistas.

Jis pabrėžia, kad pagrindiniai faktoriai renkantis darbą yra susiję su patogumu atvykti, darbo vietos lokacija bei atlyginimu, o kalbant apie viešojo maitinimo sektorių ir svarbų vaidmenį atlieka ir arbatpinigiai.

Užburiantys vaizdai, kai visi miega

Aušra Lukošienė, restoranui „Paukščių takas“ vadovaujanti jau ketverius metus, sako pastebinti tendenciją, kad darbo vieta aukščiausiame Lietuvos pastate sukelia aplikuojančių į darbo vietas susidomėjimą: „Žmonės tai vertina kaip privalumą – tą tikrai galime pastebėti. Taip pat žavi ne tik vaizdas pro langą. Darbuotojai ir patys sako, kad jiems smagu dirbti tokioje aplinkoje ar pasisakyti apie tai draugams ir artimiesiems – jie tai priima kaip išskirtinę darbo vietą“, – sako ji.

Lankomiausiame darbo portale CVbankas.lt šiuo metu yra skelbimų, kuriuose ieškoma darbuotojų Televizijos bokšte. Jų rasite pagal šią nuorodą.

Ypatingo pasiruošimo dirbti Televizijos bokšte tikrai nėra, tačiau yra tam tikrų niuansų, kada žmogui gali būti sudėtinga dirbti, pavyzdžiui, jis bijo aukščio, jam sukasi galva, bet A.Lukošienė teigia, kad būna atvejų, kai po savaitės baimės ar svaigstanti galva tiesiog lieka užmarštyje – tereikia kiek laiko priprasti.

„Kadangi taip aukštai dirbu jau ketverius metus, rytiniai vaizdai išties užburia – galiu pasidžiaugti, kad turiu galimybę juos pamatyti, nors ir ne taip dažnai. Patys įspūdingiausi potyriai – ryte, kai saulė dar tik teka, o pats miestas skendi rūke ar yra užklotas debesų. Būna ir taip, kad pats miestas apniukęs, o restorane aukštai saulė šviečia. Kadangi restoranas atsidaro 11 valandą, ne kiekvienas gali mėgautis tokiais išskirtiniais vaizdais“, – sako restorano vadovė.

Ir nors per ilgą laiką besidarbuojant aukštai akys pripranta prie išskirtinės aplinkos ir tampa kasdienybe, tačiau ir kasdienybė gali būti labai graži.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką