Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

CVbankas.lt: devyni iš dešimties darbo ieško internetu

Darbuotoja
„Shutterstock“ nuotr. / Darbuotoja
Šaltinis: 15min
0
A A

Internetas jau yra tapęs kasdieniu įrankiu daugelyje gyvenimo sričių. Daugybė žmonių ir darbo ieško internetu – peržiūrėdami internete publikuojamus darbo skelbimus ir kandidatuodami. Apie 90 procentų internetą laiko pagrindiniu darbo paieškos būdu – darbo paieškos vis labiau įsitvirtina virtualioje erdvėje, nukonkuruodamos kitus kanalus.

Dauguma – netgi 90 procentų – darbo portalo CVbankas.lt respondentų paskutinį kartą darbo ieškojo, peržvelgdami skelbimus internete. Ketvirtadalis darbuotojų naudojosi keliais būdais – darbo žvalgėsi ir internetu, ir per pažintis, o tam tikra dalis respondentų (apie 16 proc.) dar išbandė ir visiškai konkrečią darbo paiešką – kreipėsi į tos įmonės, kurioje iš tiesų norėtų dirbti, atstovus.

CVbankas.lt tyrimo rezultatai atskleidė, kad per keletą metų internetas ieškant darbo tapo svarbiausiu įrankiu. Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, prieš dvejus metus internetu, kaip pagrindiniu įrankiu ieškoti darbo, tikėjo apie pusė darbo ieškančiųjų, apie 40 proc. dar itin vertino darbo paieškas per pažintis.

Per mėnesį – 4000 darbo pasiūlymų

Šiuo metu portale CVbankas.lt darbdaviai paskelbia iki 4000 darbo pasiūlymų kiekvieną mėnesį. Praėjusiais metais darbdaviai internetu labiausiai ieškojo pardavimų vadybos, klientų aptarnavimo ir paslaugų, pramonės ir gamybos, logistikos ir transporto, prekybos ir konsultavimo, IT ir interneto, maisto gamybos, inžinerijos ir mechanikos, statybos ir sandėliavimo specialistų.

Pirmąjį šių metų ketvirtį paklausiausių darbuotojų kategorijos nelabai pakito: darbdaviai labiausiai ieškojo pardavimų vadybos, klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, logistikos ir transporto specialistų.

Daugiausia kandidatų pernai sulaukė administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo, kultūros ir kūrybos specialistų ieškantys darbdaviai. 

Pačius darbo ieškančiuosius pernai labiausiai domino klientų aptarnavimo ir paslaugų, prekybos ir konsultavimo, pramonės ir gamybos, sandėliavimo, administravimo ir sekretoriavimo, pardavimų vadybos, logistikos ir transporto, pirkimų ir tiekimo, turizmo ir viešbučių darbo sritys.

Kandidatų aktyvumas buvo itin didelis: daugiausia kandidatų pernai sulaukė administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo, kultūros ir kūrybos specialistų ieškantys darbdaviai. Palyginti su ankstesniais metais, labiausiai padidėjo pramonės ir gamybos bei kultūros ir kūrybos sričių kandidatų aktyvumas.

Pirmąjį šių metų ketvirtį aktyviausi buvo kultūros ir kūrybos, administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo sričių kandidatai – darbdaviai, ieškoję šių sričių darbuotojų, sulaukė daugiausia CV.

Sunkiausia darbdaviams buvo išsirinkti energetikos, inžinerijos ir mechanikos, IT bei interneto specialistų – šių sričių kandidatų CV pagal darbo skelbimus pirmąjį metų ketvirtį sulaukta mažiausiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką