Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 31d. 16:41

CVbankas.lt: kokiems specialistams Lietuvoje šiuo metu siūlomi didžiausi atlyginimai?

Atlyginimas/ 123rf nuotr.
Atlyginimas/ 123rf nuotr.

Augant paklausai darbo rinkoje, darbo skelbimuose nurodomi vis solidesni atlyginimai. Portalo CVbankas.lt vadovo Tomo Toleikio pastebėjimu, tendencingai išlieka trys kategorijos specialistų, kurie gali uždirbti didelius atlyginimus. Tai – įmonių vadovai, IT specialistai bei pardavimų vadybininkai. Tačiau pasitaiko pasiūlymų su patraukliais atlyginimais ir kitiems specialistams, pavyzdžiui, automobilių elektrikams–diagnostikams.

Kiek galima uždirbti?

Atsižvelgiant į šiuo metu portale CVbankas.lt esančius darbo pasiūlymus, galima apibendrintai teigti, jog vadovo pozicijai pretenduojantiems specialistams (atskaičius mokesčius) daugiausiai yra siūlomas 2000-4000 eurų atlyginimas. Panašaus atlygio gali tikėtis ir vadybininkai, tiesa, jų bazinis atlyginimas dažnai siūlomas mažesnis ir priklauso nuo rezultatų.

Aukštesni IT specialistų atlyginimai prasideda nuo 2000 eurų ir tendencingai auga pastaruosius metus. Tarptautinių reisų vairuotojams gali būti siūloma nuo 1850 eurų, o tokiems specialistams, kaip elektrikas–diagnostikas – iki 2000 eurų.

Tomas Toleikis
Tomas Toleikis

„Ne tik tipinių, brangiai apmokamų sričių atlyginimai gali būti dideli. Didelius atlyginimus gauna ir specialistai, dirbantys siauresnėje nišoje.

Nors tokių specialistų paieška būna pavienė, tai indikuoja, kad darbdaviai susiduria su šių specialistų trūkumu, ir norėdami surasti darbuotoją, turi mokėti jam solidų atlyginimą“, – teigia T.Toleikis.

Kartu jis pastebi, jog aukštesnė atlyginimo kartelė priklauso ir nuo darbdavio požiūrio – jeigu darbdavys nori pasisamdyti rimtą bei patikimą specialistą, jam turi pasiūlyti ir geresnius pinigus.

Ko reikalauja darbdaviai?

Kokie reikalavimai yra keliami samdomiems specialistams, kurių atlyginimai rinkoje šiuo metu yra bene didžiausi? „Manau, kad svarbiausi yra du pagrindiniai dalykai. Pirmasis – kompetencija, t. y. bendras supratimas apie sritį, patirtis ir išsilavinimas (nebūtinai toje srityje). Atrasis – asmeninės savybės, o kartu ir motyvacija bei entuziazmas“, – teigia UAB „Įdarbinimo tarpininkavimo centro“ projektų vadovė Audra Vizgirdienė.

Kartu su UAB „Personalo valdymo inovacijos“ vadovu Jonu Marcinkumi nusprendėme detaliau panagrinėti vieną portale CVbankas.lt patalpintą darbo pasiūlymą – baldų gamybos įmonės vadovo pozicijai Kaune keliamus reikalavimus.

Darbo skelbimas „Gamybos vadovo“ pareigoms užimti/ CVbankas.lt
Darbo skelbimas „Gamybos vadovo“ pareigoms užimti/ CVbankas.lt

„Kaip matome šiame skelbime, ir to, beje, reikalauja didžioji dauguma darbdavių, pirmuoju punktu prašoma aukštojo išsilavinimo. Būtent – ne aukštesniojo, bet universitetinio išsilavinimo. Kodėl? Visgi aukštasis išsilavinimas keičia žmogaus mąstymą, jis geba suvokti plačiau tiek sąvokas, tiek procesus.

Be to, šis reikalavimas yra keliamas net tik aukščiausiojo, bet jau ir antro lygmens vadovui, t.y padalinio vadovui įmonėje. Iš patirties galiu pasakyti, kad tokias pareigas užima 5-7 iš 100–to aukštųjų mokyklų absolventų“, – pasakoja J.Marcinkus.

Antrame reikalavimų punkte nurodoma, jog asmuo, pretenduojantis į šias pareigas, turi turėti ne mažesnę kaip 3-ejų metų darbo gamybos vadovo ar didelio cecho vadovo gamybinėje įmonėje patirtį.

„Šis reikalavimas yra logiškas. Jeigu žmogus yra skiriamas gamybos padalinio vadovu, jis turi turėti šiokią tokią patirtį toje srityje. Viena vertus, kiekvieno padalinio specifika yra išskirtinė. Antra, vadovauti padaliniui, nieko giliau neišmanant apie jame vykdomus procesus, bus sunku. Ypač pelnyti įmonėje ne vieną dešimtmetį dirbančių specialistų autoritetą“, – pastebėjimus išsako „Personalo valdymo inovacijos“ vadovas.

Dar vienas, itin svarbus reikalavimaskalbų mokėjimas. Aptariamame skelbime nurodyta, jog gamybos padalinio vadovas turi mokėti rusų ir anglų kalbas. Tiesa, nėra nurodyta, kokio žinių lygio yra tikimasi iš pretendento į šias pareigas.

Pasaulio kalbos/ 123rf nuotr.
Pasaulio kalbos/ 123rf nuotr.

„Jeigu įmonė dirba tiek su Vakarų, tiek ir Rytų rinkomis, mokėti rusų ir anglų kalbą yra būtina. Gamybos vadovas bendrauja ir su užsakovais, ir su medžiagų tiekėjais, jau nekalbant apie partnerius užsienyje. Taigi turi gebėti bendrauti ne tik žodžiu, bet ir raštu“, – komentuoja J.Marcinkus.

Jo pastebėjimu, šių dviejų kalbų ne visuomet užtenka: „Šiuo metu ieškome kelių eksporto specialistų, rinkų vadovų ir vadybininkų Lenkijos rinkai. Be abejo, šioms pareigoms reikia žmogaus, mokančio lenkų kalbą. Vakarų Europoje taip pat ne visuomet pakanka anglų kalbos. Tarkime, jeigu dirbame su Prancūzijos rinka, tai prancūzų kalba yra privaloma, nes prancūzai angliškai nekalba iš principo.“

Tiek jau dirbantiems specialistams, tiek besimokančiam jaunimui pašnekovas rekomenduoja intensyviai mokytis užsienio kalbų. Jo teigimu, ypač trūksta specialistų, gebančių susišnekėti rusiškai. Kartu auga poreikis tų, kurie moka kinų, arabų kalbas.

Vilioja specialistus įvairiais būdais

Naršant darbo pasiūlymus CVbankas.lt, galima rasti pačių įvairiausių privalumų, kuriuos darbo skelbime nurodo darbdavys. Pavyzdžiui, įmonė „Waavo“ siūlo ne tik „patrauklų atlyginimą, puikią patirtį ir nebanalias užduotis“, bet ir „darbą nestandartiniame ofise su kiemu ir griliumi“.

„Iš tikrųjų, kuo toliau, tuo dažniau įmonės, kurios užsiima IT sritimi, savo darbuotojams siūlo daugiau papildomų privalumų, tokių kaip patogus biuras, stalo ar kompiuteriniai žaidimai, užkandžiai biure ar išvykos. Tai – priemonė privilioti darbuotojus, suteikti jiems palankią atmosferą darbe, kad jie jaustųsi komfortabiliai.

Ši praktika yra atkeliavusi iš užsienio. Viena pirmųjų korporacijų, įvedusių šią praktiką Amerikoje, buvo „Google“. Šiandien vis daugiau kompanijų tokią praktiką taiko ir Lietuvoje“, – pastebi CVbankas.lt vadovas.

Kadangi darbo rinkos paklausa darbuotojams yra didelė, o pasiūla – ribota, darbdaviams tenka vilioti darbuotojus ir didesniu atlygiu. „Pastaruoju metu, ypač šiais metais, vis daugiau darbdavių nurodo, kokio atlyginimo gali tikėtis kandidatas, pretenduojantis į vadovaujančias pozicijas. Anksčiau tą nurodydavo mažuma, tai buvo laikoma daugiau susitarimo klausimu. Šiandien darbdaviai tai pasitelkia kaip priemonę pritraukti kandidatų“, – reziumuoja T.Toleikis.

Darbo skelbimų su nurodytais atlyginimais ieškokite čia.

Visus darbo skelbimus rasite čia.

Remiamas turinys
Temos: 2 cvbankas.lt Karjera

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką