Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

CVbankas.lt: populiariausi darbai – konsultavimas, administravimas, augo mokytojų poreikis

Darbo pokalbis
Fotolia nuotr. / Darbo pokalbis
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 metais darbo rinka buvo aktyvi: darbdaviai kūrė naujų darbo vietų, ieškojo įvairių darbuotojų, patys darbuotojai jautėsi saugesni, taigi drąsiau žvalgėsi naujų iššūkių ir perspektyvų – svarstė darbo keitimo galimybę. Pernai tam tikros darbo sritys darbo ieškančiuosius traukė labiau nei anksčiau, pastebėta ir išaugusi tam tikrų darbuotojų paklausa, o tam tikrų – sumažėjęs poreikis, praneša CVbankas.lt.

2014 metais populiariausios darbo sritys buvo klientų aptarnavimas ir paslaugos, prekyba ir konsultavimas, šiek tiek mažiau, bet statistiškai vis tiek daug darbo ieškančiųjų norėjo dirbti pramonės ir gamybos, sandėliavimo, administravimo ir sekretoriavimo, pardavimų vadybos, logistikos ir transporto, pirkimų ir tiekimo bei turizmo srityse.

Statistika pateikta remiantis darbo portalo CVbankas.lt informacija apie tai, kiek darbo ieškančiųjų 2014-aisiais savo gyvenimo aprašyme pažymėjo tą konkrečią sritį kaip pageidaujamą.

Pernai teisės, energetikos, dizaino ir architektūros sritis savo gyvenimo aprašymuose kaip pageidaujamas nurodė mažiausiai darbuotojų.

123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo

Reikėjo mokytojų, apsaugininkų, personalo specialistų

Prėjusiais metais kito kai kurių sričių darbuotojų paklausa. Labiausiai išaugo prekybos ir konsultavimo, elektronikos ir telekomunikacijų, švietimo ir mokymo, apsaugos, personalo valdymo specialistų paklausa. Darbdavių skelbimų skaičius apie ieškomus šių sričių darbuotojus pernai padidėjo bent jau 20 procentų.

2014-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, labiausiai sumažėjo eksporto, pirkimų / tiekimo sričių darbuotojų poreikis.

123RF nuotr./Darbo pokalbis
123RF nuotr./Darbo pokalbis

Padidėjo darbo ieškančių aktyvumas

CVbankas.lt statistikos duomenys atskleidė, kad 2014 metais kandidatų aktyvumas buvo itin didelis.

Daugiausia kandidatų sulaukdavo administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo, kultūros ir kūrybos specialistų ieškantys darbdaviai.

Palyginus su ankstesniais metais, labiausiai padidėjo pramonės ir gamybos bei kultūros ir kūrybos sričių kandidatų aktyvumas.

Vidutinis kandidatų skaičius apsaugos, prekybos ir konsultavimo, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių bei teisės srityse buvo mažesnis nei ankstesniais metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Darbas Bedarbis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką